Zápasy 06. 02. 2014, Redakce

Sparta poprvé v sezóně zdolána, Litvínov znovu triumfoval v nájezdech!

V závěru bylo blízko ke třem bodům, ale i dva se do tabulky počítají - zejména získané proti lídrovi (3:2sn)! Lukeš s Hanzlem překonali v nájezdech střídajícího brankáře Málka a Litvínov si upevnil "desítku".

47. kolo, 06.02.2014, ZS I. Hlinky
logo HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov HC Sparta Praha
3sn 2

1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 1:0

Francouz – Pavlík, Šlégr - Gula, Kousalík - Stříteský, Chaloupka – Jánský, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – Černý, Piroš, Skuhravý – Majdan, Jurčík, Gerhát. Připraven Nechvátal. Trenéři Rulík a Hořava

Pöpperle (41. Málek) - Krejčík, Pilař – Švrček, Polášek – Kubát, Philipp – Sičák – T. Rachůnek, Hlinka, Ton – Buchtele, Pech, Kumstát – I. Rachůnek, Divíšek, Klimek – Forman, Přibyl, Simon. Trenéři Jandač a Moták

Zranění Zeman a Ručinský, plus Posmyk (po zranění už alespoň bruslí), to byla marodka Vervy před čtvrtečním šlágrem. Vedoucí celek soutěže uváděl před utkáním na marodce pouze obránce Piskáčka a přijel se všemi esy. O přestávce se na ledě divákům představil i tým ČR do 16 let.

Litvínov vstoupil do utkání výborně a odehrál i povedenou celou první třetinu. Využil hned úvodní přesilovku, od modré se při Kubátově vyloučení trefil Pavlík, 1:0. Sparta naznačovala své ofenzívní možnosti, ale také musela spoléhat na brankáře, hlavně po Lukešově snaze zasunout puk, čemuž předcházela střela Stříteského od modré čáry v přesilovce (šla milimetry vedle tyče). A také po Hanzlově průniku.

Nabito na modrou čáru dostával Pilař, který několikrát přestal na okamžik hrát po atacích domácích hráčů, snad aby upozornil rozhodčí na jejich údajnou trestnost. Trestné minuty rozdělili sudí v úvodním dějství v poměru 6 - 8, ve druhém 8 - 4.

Po změně stran se hrálo nejprve čtyři na čtyři (Hübl a Ton) a pak začala série početních výhod Sparty, která nakonec vedla k vyrovnání. V přesilovce pět na tři (Hübl a Gula) prostřelil Francouze nahoru mladý Krejčík. Verva mohla předtím zvýšit náskok minimálně dvakrát. Jánský kolmo krásně našel na útočné modré Hübla, ale tomu se postavil puk a přestřelil. Pak Martynek vyforčekoval za brankou kotouč, poslal jej před ní na volného Trávníčka, nabízel se i Hanzl. Rána kapitána šla těsně vedle.

V závěru třetiny si Hübl vynutil průnikem faul Poláška, ke kterému přisedl Hlinka, ale Pöpperle udržel litvínovskou snahu po druhé brance na uzdě. Výborně chytal i jeho protějšek.

Třetí dějství začali Krušnohorci náporem. Nadvakrát neuspěl Jánský, pak ani Trávníček z kruhu a gólem neskončila ani trma vrma před Málkem, který do 3. třetiny vystřídal pravděpodobně zraněného Pöpperleho. Až poté to přišlo: Martynek nabral vyšší rychlost než obránce, dostal se za něj, byl v nájezdu faulován Pilařem a zkřížené ruce sudího rozvášnili diváky... A Martynek následně ještě víc, z penalty zasunul bekhendem po ledě, 2:1!

Litvínov dřel, přestřílel soupeře ve 3. třetině 17:6 (!), ale Spartě pomohlo ke srovnání vyloučení Skuhravého v závěru zápasu. Využil je Ton, puk po jeho střele přizvedl bránící bojovník Trávníček. Divíškovo vyloučení už Vervě výhru nezachránilo, ani faul Švrčka v prodloužení. Francouz naopak zlikvidoval Tonův nájezd, to se ukázalo klíčové...

Nájezdy, to je parádní disciplína HCVL. Z tradiční trojice neuspěl tentokrát jen první Hübl. Lukeš vyrovnal náskok, který Spartě získal Pech. A Hanzl opět nezklamal - proměnil a rozhodl!

Plný stadión se hokejem bavil a nakonec slavil. Slušně fandili i příznivci hostí. Jejich tým prokázal kvalitu, nakonec mu ale Verva vzala první dva body v sezóně. Důležité, jak jinak... Deváté místo udrženo. Brno ještě nastoupí v sobotu ve Vítkovicích a Slavia 20.2. tamtéž. Litvínov? Po pauze na Vary!

Miloslav Hořava: "Bylo to myslím výborné utkání, rychlé, tvrdé a se šancemi na obou stranách. Jsme samozřejmě rádi, že jsme získali dva body, protože pro nás je každý bod strašně cenný. Nechci mluvit o tom, jestli jsme na konci dostali gól nebo že jsme měli v prodloužení přesilovku, protože hráči sehráli několik zápasů v pár dnech a byla tam únava. Tím nic neomlouvám, jen chci říct, že zápas byl opravdu hodně náročný fyzicky i psychicky. A jsme rádi, že z něj máme dva body."

HC Sparta Praha

Zdeněk Moták: "Dramatické utkání s dobrým pohybem, tvrdými souboji a první dvě třetiny s řadou šancí na obou stranách. Ve třetí části jsme se dostali pod těžký tlak domácích, jen tak tak jsme odolávali a bylo pro nás štěstí, že jsme na konci normální hrací doby uhráli remízový stav. V prodloužení jsme odolali přesilovce domácích čtyři na tři, bohužel jsme neuspěli v nájezdech."