Zápasy 04. 01. 2013, Redakce

Sparta obrátila zápas, Litvínov vedl do 37. minuty

V 7. minutě 2:0, ještě ve 37. minutě 3:2, takový byl pro Vervu příznivý vývoj duelu, který ztratila v závěru druhé třetiny. Po nájezdu Tenkráta musel střídat Pavel Francouz, také v kleci Sparty se vystřídali oba gólmani.

36. kolo, 04.01.2013, Tipsport Arena
logo HC Sparta Praha
HC Sparta Praha HC VERVA Litvínov
6 3

2:2, 3:1, 1:0

Schwarz (7. Sedláček) - Gřegořek, Sičák, Kočí, Pilař, Milam, Hanzlík, Philipp - Tenkrát, Hlinka, Ton - Sekáč, Broš, Hovorka - Rachůnek, Přibyl, Treille - Forman, Bahenský, Jánský - Foster

Francouz (18. Franěk) - Jareš, Kubát - Stříteský, Zeman - Gula, Brejčák - Kousalík - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - Černý, Piroš, Kubinčák - Baláž, Smolka, Pšurný. Připraven Šrámek

Vervě se přes Nový rok uzdravili dva obránci základní sestavy, Kousalík a Zeman, takže odjela do Prahy se sedmi zadáky a obešla se tentokrát bez prvoligové výpomoci.

To byl bláznivý úvod (ale diváci se určitě nenudili): v 54. vteřině získal hostům vedení Martynek, který využil chyby domácích a sám před brankou nedal jejímu strážci šanci. Pak ubránili Kubátovo vyloučení a po premiérové letošní trefě Brejčáka od modré (byla opravdu utěšená) už v 7. minutě vedli 2:0! Brankář Schwarz si prakticky nesáhl na puk a nahradil ho Sedláček.

Jenže za 88 vteřin bylo vyrovnáno, Rachůnek po předchozím nepovedeném vyhození z obranného pásma a důrazná dvojice ex-Litvínováků Bahenský s Jánským srovnali šance obou týmů na stejnou čáru, 2:2.

Sparta pak mohla dvakrát strhnout vedení na svou stranu. Litvínov ubránil oslabení (Stříteský), v němž mohl také skórovat. A v 18. minutě také měnil brankáře, nikoli ovšem z gólových důvodů - Tenkrát ostře najel do Pavla Francouze a zranil jej. Do klece musel Petr Franěk.

Po změně stran se znovu vylučovalo na straně hostů (Jareš), ale poměr sil srovnal Sparťan Hovorka. Za Sedláčkem zazvonilo břevno po Zemanově ráně od modré! Litvínov byl lepší, pak zase tahala za delší konec Sparta, ale právě v tu chvíli inkasovala: sparťanského náhradníka po Sičákově hrubce poprvé překonal Hanzl. Litvínov měl v podstatě zápas pod kontrolou, Kubinčák mohl zvýšit, ale přišly velké chvíle Sparty a druhý výpadek jejího soupeře. Závěr druhé části všechno zhatil: ve 38. minutě Sparta během 34 vteřin otočila stav a před závěrem třetiny přidala ještě pátý gól.

Ve třetí části přišly jen dvě - rovnoměrně rozdělená - vyloučení, jakoby to hlavní se v utkání již vyjevilo. Poslední gól padl v poslední minutě.

HC Sparta Praha

Jan Votruba: "Měli jsme nepříjemný start, laxní přístup na modré a hned z první střely gól. Pak jsme špatně zareagovali ve vlastní třetině, neobsadili beka soupeře, který vstřelil druhý gól. Bylo to těžké pro gólmana Schwarze, nicméně jsme se rozhodli střídat, abychom dali mužstvu impuls. Bylo dobré, že jsme již do konce první třetiny vyrovnali, od druhé si myslím, že jsme hráli nátlakově a vytvářeli si šance. Dostali jsme gól, ale dokázali to znovu otočit. Ve třetí třetině jsme chtěli hrát zodpovědně dozadu a kluci to výborně odehráli."

Vladimír Jeřábek: "Chtěli jsme začít mnohem líp, než jsme začali ty tři poslední zápasy venku, což se nám podařilo. Dali jsme rychlé dva góly, ale pak jsme darovali Spartě vyrovnání, když jsme měli vždy puk na hokejce. Hrozný výpadek, to se nemělo stát. Chtěli jsme pořád hrát nějaký hezký hokej, to se však bohužel nenosí a mohli jsme ještě i tu první třetinu prohrát. Šli jsme znovu do vedení, ale laxností jsme dostali třetí a čtvrtý gól. Za promarnění náskoku jsme si nezasloužili vyhrát."