Zápasy 23. 03. 2014, Redakce

Šestá výhra v řadě uzavřela sezónu. Verva ani v derniéře nezaváhala a přetlačila Piráty

Skupinou play out projel Litvínov jako nůž máslem. Neztratil ani bod a poslední duel s Chomutovem nebyl výjimkou. Jánského gólem vyhrál HCVL 3:2.

OU 6., 23.03.2014, ZS I. Hlinky Litvínov
logo Piráti Chomutov
HC VERVA Litvínov Piráti Chomutov

Nechvátal – Stříteský, Gula – Posmyk, Pavlík – Sklenička, Chaloupka – Jánský, Hübl, Černý – Martynek, Piroš, Trávníček – Majdan, Jurčík, Laš. Připraven Franěk. Trenéři Rulík a Hořava

Růžička – Havel, Bartejs, Malec, Mrázek, Jass, Stehlík, Rutta – Svoboda, Gajovský, Kubinčák, Bartečko, Balej, Bomersback, Hřebejk, Hromas, Hruška, Kämpf, Kaše. Připraven Kostúr. Trenéři Beck a Kaše

Vezmeme-li celý základní kádr nastoupila Verva k extraligové rozlučce bez Francouze, Zemana, Kousalíka, Šlégra, Ručinského, Lukeše a Hanzla, opět s třemi pětkami. Místo Francouze nastoupil Nechvátal, záda mu kryl Franěk. V obraně pomohl ústecký Sklenička a v útoku znovu třebíčský Laš.

Pro postavení a rozpoložení obou celků bylo symbolické hned první střídání: Jánský dostal kolmou přihrávku a jel už v 16. vteřině sám na branku, gólmana ale neprostřelil. Hrálo se spíše v pohodovém tempu, technicky a s minimem kontaktů. Vedení se Litvínov dočkal v polovině zápasu, střela Guly od modré čáry zůstala Růžičkovi u betonu, kterým ji zastavil, puk následně ztracený ze zřetele opuštěný v brankovišti, kde u něj nejrychleji byla Hüblova hůl, 0:1.

Hosté v dalším průběhu přidali. Nechvátal několikrát zachránil, nebo mu Piráti usnadnili situaci sami, když Hřebejk po přečíslení dva na jednoho ani nevystřelil. Zasloužené vyrovnání přinesla až koncovka Gajovského, 1:1. Kuriozitkou bylo vyloučení Jánského a Havla ve stejném okamžiku.

Druhé dějství dopadlo brankově stejně, i průběh byl podobný. Litvínov šel znovu do vedení. Gula a Laš nejprve nezužitkovali solidní palebné pozice v přesilovce, ale pak pěknou kombinaci předvedla třetí formace s Pavlíkovou úspěšnou koncovkou z voleje do odkryté branky, 2:1.

Vyrovnal po samostatném nájezdu Bartečko. Dostal se sice poměrně z úhlu, ale puk ještě stihl zvednout pod horní tyčku, 2:2. Majdan, Černý a znovu Majdan chtěli přiblížit svému týmu šestou výhru v řadě, v tu chvíli ještě marně. Na opačně straně kluziště už hostům nedovolil skórovat Nechvátal.

Vítězný gól zápasu a poslední v sezóně zaznamenal Peter Jánský v čase 52:37. Hosté předtím ubránili vyloučení Hřebejka, Bomersbacka a Havla, gólem neskončily šance Černého a Jurčíka. Ale na pěknou akci Stříteského, Černého a zakončení Jánského zblízka už ani Růžička nestačil. Pirátí snaha po vyrovnání v závěru vyzněla naplano.

Konec, 3:2, další derby pro Litvínov! Již šesté v tomto ročníku TELH. Piráty čeká ve středu v prvním barážovém utkání doma Boleslav. Hráči Vervy se po zápase loučili s celým stadiónem a poděkovali fanouškům za přízeň v sezóně 2013/14. Návštěva přišla ve třetím zápase play out v Litvínově největší.

Tým dosáhl - buď jak buď - ve skupině o umístění unikátní bilance: 6 zápasů - 6 výher - 18 bodů. Obsadil konečné 11. místo. Malá náplast na těsné vyřazení z účasti v play off.

Miloslav Hořava: "Budu dnes spíš než zápas hodnotit celou sezónu. Přetrvávalo v nás zklamání, sezóna pro nás skončila neúspěšně, protože jsme nepostoupili ani do předkola play off, o což jsme se s Radimem od svého příchodu k mužstvu snažili. Věřím, že to příští rok bude lepší. Nechci klukům děkovat za přístup k zápasům v play out i když je samozřejmě dobré, že jsme všech šest utkání zápasů vyhráli. Ale bylo by pro nás ještě větším zklamáním, kdybysme to nějakým způsobem vypustili."

logo Piráti Chomutov

Piráti Chomutov

Jaroslav Beck: "Chtěl bych poděkovat hráčům Litvínova za jejich perfektní přístup k zápasu, díky nim mělo utkání náboj i kvalitu. Pro byl dnešek i když jsme o gól prohráli příslibem pro baráž. Snad se nám to vrací v pravý čas, ne snad nějaká závratná forma, ale zájem hrát. I některé prvky ve hře a kvalita se tam objevily."