Zápasy 26. 09. 2014, Redakce

Šestá výhra v řadě! Třešničku na dortu málem přidal Pavel Francouz

Litvínovský obrat skóre z 0:1 na 2:1 stanovil konečný výsledek v Hradci Králové. Verva po dobrém výkonu zdolala Mountfield a do tabulky zapasala už 16 bodů

6. kolo, 26.09.2014, Hr. Králové
logo Mountfield HK
Mountfield HK HC VERVA Litvínov
1 2

1:1, 0:1, 0:0

Kantor – Slovák, Frühauf, Pláněk, Mikuš, Jank, Vašíček – Kudrna, Mertl, Šimánek – Dej, Kukumberg, Pospíšil – Skokan, Knotek, Červený – Beránek, Nedvídek, Valcourt. Připraveni Sáblík a Piegl. Trenéři Draisaitl a Kučera

Francouz - Kubát, Chaloupka - Sklenička, Pavlík - Zeman, Pavelka - Baránek - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - Majdan, Piroš, Trávníček - Písařík, Šrámek, Jurčík. Připraven Horák. Trenéři Rulík a Hořava

Jen ta jedna v zápase ušetřená vteřina chyběla k dokonalému žlutočernému štěstí a spokojenosti... Kvůli ní neplatil gól litvínovského brankáře! Ale lze mluvit o nespokojenosti po dalších třech bodech?

Po zranění Guly vrátili trenéři do sestavy zadáků Pavelku. S týmem odjel k zápasu i Baránek. Začátek byl opatrnější. První přitlačili lehkonozí domácí, Šimánkovi bylo nabito a on tvrdou ranou nepohrdl. Zámořský důraz na brankovišti uplatnil v polovině třetiny Valcourt, ale pak přišla rozhodně zajímavější druhá polovina úvodního dějství.

Při Chaloupkově vyloučení mohli skórovat jeho spoluhráči. Lukeš s Hüblem ujeli v oslabení dva na jednoho, přihrávka prošla, ale Hüblova střela zamířila mimo. Po Knotkově přihrávce zahrozil na druhé straně Červený a při Hüblově trestu už se Mountfield radoval. Zblízka zakončil Valcourt, 1:0.

Litvínov gól nesrazil, spíš pobídl. Akce se zpřesnily. Vyrovnat mohl Majdan. U tyče oklamal brankáře, jen zasunutí kotouče nevyšlo. Ale 13 vteřin před sirénou poslal zdálky kotouč na branku snad přes všechny hráče na ledě Ručinský. Snad byl ještě kýmsi tečován, každopádně prošel až do sítě! Kantor byl téměř bez šance, 1:1.

Prostřední část nabídla rušných situací ještě víc. Valcourtovu bekhendovou dorážku Francouz vyrazil. Chvíli na to Sklenička zboural Kudrnu. Šlo o čelní, nezaviněnou a čistou srážku. Agilní Majdan se zleva řítil sám, přestřelil. I třetí vyloučení v zápase zapsali hosté. Dost dlouho hráli v poli sice ve čtyřech, ale jen se třemi holemi, přesto stav ubránili.

Naopak Jurčík se objevil v přečíslení. Gól z toho nebyl, první vyloučení domácích však ano. A litvínovští fandové se oprávněně těšili na verváckou přesilovku. Nebyli zklamáni: Martynek mířil z úhlu do odkryté klece, ale zázračně dráhu puku přeťala Kantorova lapačka. Hanzl se uvolňoval před prázdnou branku, i tohle Hradec přežil. Už v pěti ale inkasoval.

Po ose Piroš – Sklenička skončil puk u Majdana a tentokrát to bylo podle hesla: Není ranky, není branky. Z úhlu, 1:2. Pak Hanzlova řada dlouho točila domácí v jejich obranném pásmu, až Východočechy vysvobodilo Pirošovo provinění. Poslední šanci třetiny měl ale po Hüblově střele Jánský, puk šourající se k tyči vykopl Kantor v poslední chvíli nohou.

Ve třetí části drama vyvrcholilo. Jak šly události? Mertl ani následný litvínovský závar na druhé straně k brance nevedly. Hanzl nádherně uvolnil rozjetého Martynka, Kantor zachránil. Knotek nabídl HCVL teprve druhou přesilovku, bez užitku. Trávníček se blýskl skvělým obranným zákrokem. Piroše vybídl ke gólu Majdan. V 56. minutě jde ven Chaloupka za sporné vyhození puku do hlediště. Ubráněno!

Power play Hradce, čas se vleče. Opakované vhazování před Pavlem Francouzem. Ten nakonec, poprvé s novou helmou s foty Ivana Hlinky, chytá puk a posílá ho vzduchem přes všechny čáry... Přesně do branky! Čas vypršel. Zkoumání záznamu hry... Gól neplatí. Ale to nemohlo zmenšit litvínovskou radost.

Připomínáme, že v neděli se Zlínem se hraje od 18:20 (ČT vysílá až od cca 19:30).

Mountfield HK

Peter Draisaitl: "Aktuálně moc dobře nevypadáme. Chybí nám přesvědčení pro vlastní hru. Když se nám něco nepovede, tak hráči začínají improvizovat a nedrží se toho, co bychom měli hrát stabilně celý zápas. Budeme se muset trochu postarat o vlastní hokej, respektive ho zase najít, protože takhle bude určitě těžké vyhrát jakýkoliv zápas."

Radim Rulík: "Čekali jsme těžké utkání a to se potvrdilo. V první třetině jsme pustili soupeře do větší aktivity a vyplynula z toho vyloučení i inkasovaný gól. Bylo štěstí, že jsme těsně před koncem z nestandardní situace 6 na 5 vyrovnali. Druhou třetinu jsme odehráli velice dobře. Měli jsme několik neproměněných šancí. Báli jsme se, aby nás to pak nemrzelo. Dali jsme trochu kuriózní gól na 2:1. Třetí třetinu jsme z hlediska taktiky neodehráli špatně, pohlídali si i závěr."