Zápasy 14. 03. 2017, Redakce, foto: Fr. Bílek

Série je srovnaná. Stěhuje se do Litvínova!

V odvetě Verva neskórovala a tak nemohla vyhrát. Škoda tyčky za těsného stavu a neproměněných šancí, Hradec poté gólově odskočil a v utkání plném vyloučených srovnal zápasový stav na 1:1.

2.ČTF (ČT), 14.03.2017, Fortuna aréna, Hradec Králové
logo Mountfield HK
Mountfield HK HC VERVA Litvínov
3 0

1:0, 2:0, 0:0

Rybár – Gregorc, Dietz, Štajnoch, Newton, Pláněk, Vydarený, Pavlas – Bednář, Kukumberg, Dej – Jarůšek, Džerinš, Picard – Köhler, Knotek, Šimánek – Nedvídek, Dragoun, Pavlík. Připraven Kacetl. Trenéři Sýkora, Hynek, T. Martinec

Janus – Kubát, Sørvik – Pavlík, Gula – Sklenička, Pilař – Frolo - Martynek, V. Hübl, Lukeš – Jurčík, M. Hanzl, Černý – Hořava, Gerhát, Trávníček – Válek, Reichel, J. Doležal. Připraven Petrásek. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr

Odveta. Kdo předtím prohrál, mobilizuje se. Kdo vyhrál, má psychicky navrch.

Obojí bylo znát v první třetině. Verva nasadila do hry i v pondělí sedmého nehrajícího obránce Frola, nejprve na jedno střídání a v závěru pak pravidelně. Mohla jít brzy do vedení. Reichel byl po výměně puku s Doležalem tak rychlý, že se dostal do šance, k vedle jedoucímu Kubátovi už se puk dostal pozdě.

Ve 3. minutě dostali první trest domácí (R. Pavlík), ale měli šanci, Pickard přihrál Knotkovi, Janus však udržel puk ve výstroji. Diváci hnali nabuzený Mountfield dopředu, ale další gólovou šanci měl soupeř, Hübl se po Martynkově práci u mantinelu krásně uvolnil, našel připraveného Rybára. Vzápětí skvělý Janus proti Bednářovi.

Pak se začalo vylučovat. Černého trest neutralizovalo špatné střídání domácích. Při provinění Kukumberga Lukeš v šanci volil přihrávku z otočky na Hübla, ale ten měl puk příliš pod nohama. Při Lukešově vyloučení reklamovali Hradečtí bouřlivě, leč marně špatné střídání Vervy.

Černí se ubránili, krátce poté ale měl hodně prostoru k ráně Gregorc a vyrovnal. Vzápětí musel za katr Válek, pak dostal zdvojený trest Pilař (50 vteřin tři na pět)... Janus Bednářovi radost nedovolil, Litvínov krizovou chvíli přečkal a náladu mu mohl ještě vylepšit Gerhát.

K opakování den starého scénáře chyběly navzdory dobrému výkonu MHK víc milimetry, než centimetry: po buly v útočném pásmu vyrazil Gerhát za volným pukem a trefil spojnici tyče horní a svislé...

Mrzelo to dvojnásob, když v 52. vteřině druhé třetiny Džerinš bruslí dopravil puk do branky a gól byl po přezkoumání hry rychle uznán. Karty byly rozdány.

Vyloučení v této části jediné, Jarůšek (24.), góly dva, Knotek dal svému týmu klid. Ve 35. minutě dohrál Jurčík čistě Vydareného a v poslední minutě třetiny se černí dostali do tlaku, ne však ke snížení.

Ve třetí části byli po sobě vyloučeni Sklenička a Černý (pět na tři) a pak Bednář s Pláňkem (tři na pět). Změnu skóre to nepřineslo a zápas se už jen dohrál. S rozbitým koncem po dalších trestech a jedné bitce, při které se nevyznamenal Picard, který se jako třetí zapojil do šarvátky Jarůška s Pavlíkem. Subtilnější Pavlík se při ní držel statečně.

Série se stěhuje pod Krušné hory!

Mountfield HK

Václav Sýkora: "Chtěli jsme do zápasu vstoupit aktivně, náš včerejší výkon nebyl na potřebné úrovni. Hráči si to vzali k srdci a utkání mělo jiný charakter. Dneska si tým za vítězstvím šel. Bylo důležité, že jsme po první vstřelené brance dali druhou hned na začátku druhé třetiny. To nás hodně zvedlo. Oproti prvnímu utkání jsme odehráli celých šedesát minut tak, jak jsme měli. Za výkon bych chtěl hráčům poděkovat, myslím, že jsme si vítězství zasloužili."

Radim Rulík: "Nedokázali jsme navázat na první zápas, utkání jsme neodehráli dobře. Hráli jsme komplikovaně a nebyli pro domácí tak nebezpeční, proto jsme nevstřelili ani gól. Pokud se nám tohle nepodaří, nemůžeme myslet na dobré utkání. Z naší strany to byl nepovedený zápas."