Zápasy 26. 09. 2021, Kamila Stříteská

Série bez bodů pokračuje. Verva nestačila na Škodovku

Chemici museli brzy dohánět dvoubrankové vedení, které si Škodovka zvládla vypracovat v první třetině. Vervě se sice podařilo snížit, ale utkání už přes veškerou snahu litvínovští hokejisté nedokázali dotáhnout do vítězného konce.

2626

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 6. Hrbas (Straka, Jícha), 19. Irving (P. Zdráhal, Estephan)

Branky a nahrávky HC ŠKODA PLZEŇ: 9. Dzierkals (Kvasnička), 13. Kantner, 18. Dzierkals (M. Lang, Kvasnička), 41. Schleiss, 52. Blomstrand (Dzierkals)

0:1, 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 2:5

Šír, Lacina – Gerát, Hynek

Godla – Hrbas, Irving, Balinskis, Stříteský, Demel, Zeman – Pospíšil, Hübl, Lukeš – Kudrna, Estephan, Zdráhal – Straka, Jícha, Jarůšek – Stehlík, Jurčík, Helt.

Furch – Kaňák, Čerešňák, Graňák, Jiříček, Kvasnička, Kindl – Kantner, Kodýtek, Schleiss – Dzierkals, Mertl, Lang – Blomstrand, Thorell, Bulíř – Malát, Přikryl, Kuťák.

Verva se do první třetiny opřela a už po 30 vteřinách si vytvořila šanci, o kterou se postaral Andrej Kudrna, který zpoza brány nabil před brankoviště na Patrika Zdráhala, jenž o milimetry minul plzeňskou klec. Že si domácí chtějí napravit reputaci bylo zřejmé, další šanci si totiž připsal Josef Jícha, který manipuloval s pukem před Furchem, projektil však nezamířil za brankovou čáru. Po dvou minutách pospíchal s kotoučem Pospíšil, na druhé straně mu ještě najížděl Jarůšek, ale odpovědnost převzal přeci jen na sebe a z pravého kruhu vyslal střelu na brankáře Plzně, ten byl ale přesný jako švýcarské hodinky. Ale také hosté si dokázali vytvořit tlak, když Mertl trefil z mezikruží tyč, poté Čerešňák minul poloprázdnou litvínovskou klec. V 9. minutě prostřelil Denise Godlu z pravého kruhu Martins Dzierkals - 0:1.

Vzápětí přišla další velká šance Škodovky, domácí brankář totiž po střele upadl a odražený puk se dostal přímo na hokejku Petra Kodýtka, ovšem puk trefil nepřesně. Litvínov měl velkou šanci na srovnání, v mezikruží byl volný s kotoučem Tomáš Pospíšil, jenže hledal zde příliš složitostí a nakonec se ani ke střele nedostal. Pořekadlo nedáš, dostaneš se znovu potvrdilo. Stříteský nezachytil na modré čáře puk a Plzeň zamířil do protiútoku na jejímž konci stál Matyáš Kantner, který přinutil Godlu vylovit další puk ve své sítě - 0:2. Chemikům se nakonec povedlo nalézt recept na Dominika Furcha, když jednoduchou střelu vyslal Marek Hrbas, plzeňský brankář se pouze ohlédl za kotoučem - 1:2. Jenže hostům inkasovaná branka nevzala vítr z plachet a pokračovala v tlaku, který se Plzeňským vyplatil a v 17. minutě se znovu prosadil Martins Dzierkals střelou z levého kruhu - 1:3. Až v závěru třetiny přišla první vyloučení, nejprve usedl na trestnou lavici Kantner, posléze se přidal Čerešňák. Verva odehrála dvojnásobnou přesilovou hru. Od zadního mantinelu dostal nahrávku Aaron Irving - 2:3, který dělovkou nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci. Druhou část přesilové hry už Plzeň dokázala ubránit. Do kabin se tak odcházelo za stavu 2:3 pro hostující.

Oproti předchozím zápasům se chemikům povedl také start do druhého dějství. Marek Hrbas zůstal před Furchem a pokoušel se na dvakrát nasměrovat puk za záda hostujícího brankáře. Poté se hrnul do akce Filip Přikryl, ale gólman Godla si jeho počínání pohlídal. Následně si Verva vytvořila velký tlak a Dominik Furch měl plné betony práce, ale všechny pokusy chemiků zlikvidoval. Další větší pokus přišel ve 34. minutě, kdy Estephan našel dobrou nahrávkou Patrika Zdráhala, ten ale nedokázal uklidit puk do plzeňské branky. Hra začala nabírat větší spád, celky se více pouštěly do osobních soubojů. Ve druhé třetině zavřeli oba brankáři své brány a nedovolili žádnému kotouči projít. Skóre tak bylo po čtyřiceti minutách neměnné 2:3 pro Plzeň.

V úvodní části třetího dějství se plzeňským hokejistům podařilo odskočit o další branku. Jan Schleiss sjel od zadního mantinelu až na modrou čáru, našel si vhodnou pozici ke střele a švihem překonal litvínovského brankáře - 2:4. Snížit se brzy po inkasovaném gólů pokoušel Helt, ale jeho počin schoval Furch do lapačky. Ve 45. minutě poslal tvrdou ránu od modré čáry Aaron Irving, ale brankoviště minul, poté se u mantinelu dopustil prvního faulu domácích Richard Jarůšek. Početní převahu přežil Litvínov bez gólové újmy. Sudí poté nechali hru plynout, ve sporné situaci se ocitl Estephan a fanoušci žádali vyloučení plzeňské viníka, ale sudí rozhodli jinak a Plzeň se dostala do přečíslení na jehož konci stál Ludwig Blomstrand, který tvrdou ránou propálil vše, včetně Godly - 2:5. Po pátém inkasovaném gólu několik diváků opustilo Zimní stadion Ivana Hlinky. Verva si vzápětí vysloužila početní převahu, když se Kantner provinil vysokou holí vůči Stříteskému. V přesilovce chtěl Uvis Balinskis vypíchnout kotouč soupeři na modré čáře, ovšem puk přes něj prošel a místo toho se Martins Dzierkals dostal do samostatného úniku, Godla si ale dobře počal s jeho úmysly. Litvínovští se ještě v posledních chvílích pokoušeli o zdramatizování zápasu, ale Plzeň všechny nebezpečné pokusy likvidovala. Litvínov tak prodloužil sérii proher a padl s Plzní 2:5.

Sestřih

Vladimír Országh

Do zápasu jsme vstoupili dobře, první dvě střídání byla dobrá. Zbytek utkání byl ale v režii hostů. Soupeři jsme dávali hodně prostoru, prohráli jsme všechny osobní souboje, z čehož vznikal obrovský chaos v našem pásmu. Stav 2:3 byl pro nás ještě přijatelný a do druhé třetiny jsme nastoupili tak, jak jsme chtěli nastoupit už do začátku utkání. Vytvořili jsme tlak, ze kterého se nám nepodařilo nic vytěžit. Poté se hra vyrovnala   a gól na začátku třetí třetiny v prvním střídání nás zabil, do konce zápasu to byla už jen křeč. Gratulace soupeři, vyhrál zaslouženě.

HC ŠKODA PLZEŇ

Václav Baďouček

Jsem spokojený se třemi body. Povedla se nám první třetina, ve které jsme vedli 3:1, byť jsme si ji v závěru zkomplikovali dvojnásobným vyloučením, kdy jsme udělali zbytečný faul ve středním pásmu a následně nešťastně vyhodili. Tím jsme pustili domácí zpátky do hry, ve druhé třetině přišel tlak Litvínova, který se nám podařilo ustát. Za zlomový moment považuji náš čtvrtý gól, který padl ihned v první minutě třetí třetiny. Jsem rád, že nepřišel kolaps z předchozích zápasů, kdy jsme sice hráli dobře, ale nedotáhli jsme utkání do vítězného konce. Tentokrát jsme si zápas pohlídali, hráčům patří poděkování.