Zápasy 18. 10. 2016, Redakce

Sedmá výhra v řadě! Verva obrátila stav a bere dva body

Šestizápasové byly série Litvínova (vítězná) a Hradce (s body) před úterním duelem. A obě pokračují. V 58. minutě před koncem srovnal na 2:2 Pavelka a v prodloužení rozhodl po krásné akci Lukeš. Skvělý obrat z 0:2!

32. kolo, 18.10.2016, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo Mountfield HK
HC VERVA Litvínov Mountfield HK
3p 2

0:1, 1:1, 1:0 - 1:0

J. Hübl – Kubát, Gula – Sørvik, Pavelka – Sklenička, Kokeš – Pavlík – Stříbrný, V. Hübl, Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý – Hořava, Reichel, Trávníček – Jurčík, Válek, Gerhát. Připraven Janus. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr

Rybár – Pláněk, Newton – Štajnoch, Gregorc – Pavlas, Dietz – Jarůšek, Knotek, Šimánek – Bednář, Potulny, Köhler – Veselý, Dragoun, Čáp – Beránek, Nedvídek, Kopta. Trenéři Sýkora, Hynek, T. Martinec

Verva nechala po náročném programu odpočívat brankáře Januse, druhou šanci v této sezóně dostal Jaroslav Hübl. Na marodce jsou zranění Frolo, Nejezchleb a nemocní Petrásek a Martynek. Trenéři opět nasadili do hry sedm obránců.

Hosté poslali do klece Rybára a ten držel čisté konto. Oběma gólmanům nahrálo, že začátek zápasu byl hodně opatrný a větší šance chyběly. Mnoho to nezměnil ani první trest (9. Dietz), Gula od modré Rybára neprostřelil. Šimánek pak na druhé straně Hüblovu svatyni přestřelil, ale zkušený Bednář mířil přesně, schoval střelu za hráče a ta napnula síť.

Litvínov v závěru třetiny přidal a zmáčkl soupeře, vyrovnat se mu ale nepodařilo.

V prostřední části žlutočerní začali třemi oslabeními (2x Kubát, 1x Hořava) a poslední trest Mountfield využil, Dietz využil Jarůškovy přihrávky, 0:2. Předtím mohlo být vyrovnáno, ve 25. minutě v oslabení vystihl Lukeš Rybárovu rozehrávku za brankou, přihrál před prázdnou kec Hüblovi, ale ten měl puk trochu přes ruku a trefil hůl a snad i tyč.

Gregorcovo vyloučení ještě Krušnohorci nepotrestali, ale pak prostřelil Rybára Jurčík. Litvínov následně výrazně soupeře zatlačil, probudili se diváci. Jurčík mohl bekhendem vyrovnat! V některých momentech chybělo i trochu více štěstí.

O přestávce Hradečtí vydechli a vyrovnali hru, postupně ale tlak domácích začal znovu sílit. Přesilovka (45. Potulny) žlutým nevyšla. Pět minut před koncem po průniku Kubáta Jurčík nastřelil tyč! Vyloučení Jarůška stavem 1:2 nepohnulo, ale krátce na to napřáhl Pavelka a tentokrát šel puk o tyč do sítě.

Počtvrté se zápas týmu Vervy prodlužoval a počtvrté získal HCVL druhý bod! Postarali se o to Lukeš s Hüblem v perfektně sehraném přečíslení.

Darek Stránský: "První třetina se nám nepovedla. Chyběla nám agresivita, důraz a větší snaha dostat se do zakončení. Druhá třetina začala stejně, až na jejím konci jsme se dostali do tlaku, ale šancí jsme měli málo a soupeř navíc výborně bránil. Vývoj zápasu nevypadal dobře, prohrávali jsme o dva góly. Řekl bych, že jsme dali dvě branky z takových spíš nenápadných střel a tím jsme utkání srovnali. V prodloužení jsme krásnou akcí urvali další bod. Jsme za to nesmírně rádi. Marodka? Ríša Nejezchleb je po operaci vazu, to vypadá minimálně na dva měsíce. Rosťu Martynka propustili z nemocnice, léčí se z encefalitidy, která se změnila na zápal mozkových blan. Má mít měsíc klid, pak by snad mohl začít zlehka trénovat."

Mountfield HK

Tomáš Martinec: "Byl to hodně podobný zápas, jaký jsme tady odehráli před třemi týdny, i se stejným výsledkem. Jeli jsme sem vzhledem k vítězné šňůře domácích s respektem. Myslím si, že jsme 58 minut hráli velmi dobře do obrany a dobře takticky. Nepouštěli jsme domácí do žádného tlaku, hráli jsme velmi dobře obranné pásmo. Dostali jsme stejně jako minule dvě minuty před koncem vyrovnávací branku. Rozdíl byl pouze v tom, že minule jsme prohráli na nájezdy a teď v prodloužení."