Zápasy 09. 03. 2018, Redakce

S Boleslaví rozhodly přesilovky

Tři využité přesilovky způsobily obrat v zápase s Mladou Boleslaví. Litvínov neudržel vedení 2:0 a tentokrát navíc inkasoval i v prodloužení.

P-out 2, 09.03.2018, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo BK Mladá Boleslav
HC VERVA Litvínov BK Mladá Boleslav
2 3p

2:0, 0:1, 0:1 - 0:1

Kantor – Iberer, Šesták – Frolo, Čutta – Sklenička, Gula – Doudera – Lukeš, Hübl, Jánský – Trávníček (C), Řehoř, M. Růžička - Černý, Mikúš, Hanzl – Jurčík, Válek, Jícha. Připraven Petrásek. Trenéři Šlégr, Stránský, Weissmann, Skuhrovec

Růžička – Hanzlík (C), Bernad – Dlapa, Eminger – Kotvan, Kurka - Říha – Valský, Nahodil, Orsava – Pacovský, Klepiš, Flynn – Pabiška, Urban, Kousal – Volf. Trenéři Kýhos, Ujčík, Žabka

Poprvé s Tomášem Frolem, kterému skončila sezóna ve Vsetíně, nastoupila Verva proti soupeři, na jehož ledě slavila 28. prosince svojí zatím poslední tříbodovou výhru. Boleslav přijela k zápasu se sedmi obránci a jen s deseti útočníky. Čelit musela znovu brankáři Pavlu Kantorovi, který ji právě 28. prosince vychytal.

Start vyšel černým, Lukáš Válek se prosadil zblízka už ve 3. minutě a otevřel skóre. První asistenci zapsal Josef Jícha. Hosté přidali a pokusili se odpovědět (Kousal, Pacovský), ale Kantor byl pozorný a za chvíli se s týmem znovu radoval: Řehoř prostřelil Růžičku podruhé, 2:0.

Litvínov hrál s chutí, Jánský a Hübl mohli zvýšit a při prvním vyloučení v utkání (12. Valský) netrefil dobře dorážku střelec Mikúš. Za Bruslaře odpověděl Nahodil, prošel před Kantora, ale zamířil pak zblízka vedle.

Ve druhé části už se domácím tolik střelecky nevedlo. Největší možnost spálil po přečíslení dva na jednoho s Ibererem Hübl. Zdálo se, že puk už musí nezadržitelně zamířit do odkryté klece, ale skončil vedle.

To už bylo Bruslaři sníženo, Řehořův zdvojený trest využil tečí Urban, 2:1. Vzápětí byl do pokračující přesilovky hostí vyloučen ještě Trávníček, 84 vteřin dvojnásobné početní výhody však Boleslav nevyužila, jen Klepiš zazvonil na tyč. V oslabení pohotově na druhé straně zakončil z úhlu Válek, ale Růžička zachránil.

V polovině zápasu Jícha z dorážky také na Růžičku nevyzrál. Kantor pak na druhé straně podržel ve výstroji puk po Klepišově ráně. Klepiš byl v závěru třetiny vyloučen, ale ani další přesilovku Verváci nevyužili.

A přesilovky nakonec duel rozhodly. Klepiš a Urban ve svých šancích ještě neuspěli, Klepiš pak ani bekhendovým blafákem po úniku ve 44. minutě. Ale Růžičkův trest zužitkoval pohotovou a přesnou střelou z kruhu Nahodil, 2:2. Domácí naopak ani Urbanův trest (53.) v gól neproměnili.

Prodloužení rozhodl po Hüblově vyloučení za naražení zezadu Valský. Boleslav se tak znovu přiblížila k záchraně.

Druhý zápas: Jihlava – Chomutov 3:1.

Tabulka po 54. kole: 11. Ml. Boleslav 70 bodů, 12. Chomutov 69 bodů, 13. Jihlava 60 bodů, 14. Litvínov 53 bodů.

Jiří Šlégr: „Vstoupili jsme do utkání velmi dobře, vedli jsme 2:0 a vytvořili jsme si tlak. Ve druhé třetině přišly fauly. Bohužel faul Řehoře, když jsme se dívali na video, tak to nebyl faul, ale hokejka spoluhráče. To se stává. Dostali jsme gól, oslabení tři na pět jsme pak ubránili. Dneska rozhodly přesilové hry. Nehráli jsme je špatně, ale branky jsme nedali, naopak soupeř ano. Musíme se z toho poučit, protože půjdeme do těžkých bojů. Hlavně ze zbytečných faulů, jaký jsme třeba udělali za stavu 2:1 v podobě oplácení hráče. Tomáš Frolo? Známe ho dobře a víme, co od něj očekávat. Agresivní hru do těla, týmovou práci, má obrovské hokejové srdce."

BK Mladá Boleslav

Viktor Ujčík: "Náš vstup do utkání nebyl dobrý. I když jsme kluky nabádali, že tady musíme uhrát nějaký bod, i když máme náskok na Jihlavu. Litvínov nás rychle probral. Hned po prvním gólu jsme utkání srovnali, měli jsme tam šanci. Bohužel z další střely jsme dostali druhou branku a nevypadalo to s námi dobře. Pomohly nám přesilovky, dali jsme v nich všechny tři góly. Věnujeme se tomu na tréninku a jsem rád, že nám to tam padlo. Jsme hrozně šťastní za dva body."