Zápasy 16. 10. 2015, Redakce

První výhra venku! Litvínov vyhrál PKH derby ve Varech

Dvakrát prohrávali, nakonec přece vyhráli! Hráči Vervy na desátý pokus dosáhli v Tipsport extralize opět na tři body, ve Varech vůbec poprvé v sezóně vyhráli venku.

11. kolo, 16.10.2015, KV Arena, Karlovy Vary
HC Energie Karlovy Vary HC VERVA Litvínov
2 3

1:0, 1:3, 0:0

Závorka – Bičánek, J. Tomeček, Dvořák, Benák, Gulaši, Harant, Sičák – T. Rachůnek, Marosz, Duda – Haščák, I. Rachůnek, V. Tomeček – Vachovec, Bulík, Koblasa – Rohan, Osmík, Gorčík. Připraven Habal. Trenéři Oremus a Mlejnek

Janus – Kubát, Chaloupka - Frolo, Pavlík - Pavelka, Gula – K. Černý - Jánský, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – Jurčík, Piroš, Hořava – Stříbrný, Havlíček, Chlapík. Připraven Petrásek. Trenéři Rulík, Weissmann, Šlégr

Verva stále bez zraněné trojice Sklenička, Gerhát a Šrámek nominovala poprvé k zápasu juniora Stříbrného.

A nezačala špatně, už po 70 vteřinách hry nabil Pavlík zpoza branky Hanzlovi, který pálil do Závorky. Ve 4. minutě byl vyloučen Duda, Litvínov se usadil v pásmu, ale po trestech Hübla a Pavelky se rázem z výhody stalo oslabení, šest vteřin do konce tři na pět. Domácí ho navíc dokázali využít, od modré se trefil T. Rachůnek. A za odměnu ještě pokračovala Energie v klasické výhodě.

Odpovědět přesto brzy mohl Trávníček, vystihl rozehrávku, ujel, ale tísněn se do koncovky nedostal. Blízko k brance byl také Hořava, prostřelil betony gólmana, ale zpomalený puk dostihl v brankovišti obránce. Přesilovka hostí (Bulík) se hostům nedařila. Pak mohl dát gól Trávníček, u tyčky ale nezpracoval puk. Na druhé straně pálil Koblasa do břevna.

V prvních šesti minutách druhého dějství to s HCVL vypadalo zle. Po chybách v rozehrávce doslova nabídl gólové šance Haščákovi (ten naštěstí ještě – a nepřesně – přihrával) a Bulíkovi (ten trefil tyč). Nedáš-dostaneš, Hořava zčistajasna prostřelil Závorku. Gól ale příliš nepomohl, naopak. Ve vzduchu zpracoval puk Marosz a sólo po kličce zakončil, 2:1.

Přesto se Litvínov zvedl. Akcie posílil Viktor Hübl. Nejprve dorazil Jánského střelu do odkryté klece a poté zlepšený výkon týmu korunoval využitou přesilovkou čtyři vteřiny před druhou přestávkou. Mezitím mohl ještě skórovat Kubát, rozhodl se ale pro přihrávku na Martynka a nic z toho nakonec nebylo. K výhře 3:1 v této třetině pomohlo i to, že ji tým dokázal odehrát bez vyloučení.

A po změně stran šanci na první větší bodový import udržel. Soupeř měl sice výhodu tří přesilovek (jednou bylo hostům odpískáno špatné střídání), z toho poslední 44 vteřin před koncem, nastřelil potřetí v zápase tyč, ale gól mohli dát také Trávníček, Hořava, Pavelka či po něm Hanzl.

Power play se Varům mnoho nedařila, Litvínov bránil velmi dobře i v oslabeních a za zlepšený výkon od stavu 2:2 si výhru zasloužil. Teď ji ještě potvrdit v neděli doma proti Olomouci!

HC Energie Karlovy Vary

Peter Oremus: "Mohu být spokojený jen s prvními třiceti minutami v zápase, kdy jsme byli aktivní. Byl tam pohyb a tlak do brány. Dalších třicet minut už nebylo takových, jak bych si představoval. Samozřejmě počet gólů, který dáváme doma, je malý, takže toto vše musíme zlepšit, abychom byli v dalších zápasech úspěšní."

Radim Rulík: "Pro nás těžké utkání, dvakrát jsme prohrávali, nebylo to jednoduché... Chtěli jsme bodovat, protože jsme měli šňůru neúspěšných výsledků. Snažili jsme se hrát aktivně a podařilo se nám vrátit do zápasu kontaktním gólem a vyrovnávacími brankami. Využili jsme přesilovku, což bylo dost důležité. Ve třetí třetině jsme bojovali, abychom neinkasovali. A uhráli jsme oslabení, což bylo také důležité."