Zápasy 24. 08. 2020, Vladislav Kollert

První čvrtfinálový duel s Plzní skončil nerozhodně

Remíza není v hokeji příliš vídaným výsledkem, čtvrtfinále Generali Česká Cupu však tuto možnost nabízí. Litvínov tak remizoval s Plzní 2:2, odveta je čeká ve středu 26. srpna.

642

Branky a nahrávky HC ŠKODA PLZEŇ: 29. Musil (Gulaš, Budík), 55. Mertl (Kantner, Gulaš

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 8. Mahbod (Zdráhal, Jarůšek), 20. Jarůšek (Zdráhal, Kudla)

Pešina, Pražák – Zíka, Šimánek

Pavlát (Frodl) – Houdek, Jiříček, Budík, Lang, Kremláček, Vráblík – Eberle, Straka (A), Stach, Suchý, Pour, Rob, Gulaš (C), Kracík, Mertl (A), Kodýtek, Kantner, Musil.

Honzík (Godla) – Baláž, Doudera, Balinskis, Irving, Štich (A), Háva, Kudla – Mahbod, Lukeš, Zdráhal, Hübl (C), Helt, Jurčík, Pospíšil, Hanzl, Látal, Petružálek, Myšák, Jarůšek.

Litvínov nastoupil do prvního čtvrtfinálového duelu s plzeňskou Škodovkou v opět lehce pozměněné sestavě. Volno oproti zápasu s Mladou Boleslaví dostali Válek, Zygmunt, Havelka či Přemysl Svoboda. Do sestavy se naopak vrátili David Honzík, Jakub Petružálek a Patrik Zdráhal.

Skvěle hrající první útok a Jarůškova show

Plzeňští byli před utkáním větším favoritem, první dějství však jednoznačně patřilo hostujícímu celku v černožlutých barvách. Nejdříve Pavláta prověřil Mahbod, plzeňský brankář nicméně odmítl kapitulovat již z kraje zápasu.

O tři minuty později však již bylo vše jinak. Skvěle hrající první útok ve složení Jarůšek-Mahbod-Zdráhal vymyslel nádhernou akci z rychlého přechodu do útočného pásma a druhý jmenovaný se tentokrát nemýlil – 1:0.

Další velká šance byla k vidění zanedlouho. Richard Jarůšek ujel plzeňské obraně, byl však odstaven nedovoleně a rozhodčí Pražák odpískal trestné střílení. A ačkoliv byl Pavlát pro tentokrát úspěšnější, 54 sekund před koncem první třetiny již na Jarůškovu střelu nestačil – 0:2. Skvěle hrající křídelník byl bezpochyby jedním z nejlepších hráčů prvních dvaceti minut.

Aktivnější Plzeň stahující náskok

Druhá třetině se nesla v úplně opačném směru. Nejdříve rozezněl břevno Milan Gulaš, poté ve velké šanci přestřelil Kodýtek. Plzeň nicméně směrem dopředu hodně zlobila černožlutou obranu, což vyústilo v pohlednou akci Gulaše s Musilem – druhý jmenovaný se uvolnil před brankou a tečí překonal Honzíka – 1:2.

Nejlepším litvínovským okamžikem byla další šance Jarůška, ten však svůj druhý gól v zápase z nadějné pozice nepřidal. Hosté naopak museli spoléhat na Davida Honzíka, který následně pochytal pokusy Kodýtka i Straky.

Nedáš, dostaneš, aneb malá efektivita při samostatných únicích

Na černožlutém celku bylo vidět, že by ve třetí třetině rád navýšil své vedení. Po vyloučení Hanzla bylo k vidění v hokeji téměř nevídané – litvínovští ve vlastním oslabení jeli hned třikrát sami na branku. Nejdříve byl neúspěšný Helt, své brejky neproměnili ani Mahbod s Myšákem.

Litvínovský tlak však nepřestával, plzeňská obrana neměla v prvních deseti minutách poslední třetiny nejlepší období. Střely Petružálka i Irvinga však pouze hlasitě rozezněly tyče Pavlátovy branky.

Litvínov si vytvořil pět gólových šancí, skóre však nenavýšil. A tak byla řada na domácích. Byl to opět Milan Gulaš, který našel svého spoluhráče Tomáše Mertla a ten donutil Honzíka kapitulovat podruhé – 2:2.

Kudla ani Lukeš v samotném závěru utkání již Pavláta potřetí propálit nedokázali, oba týmy se tak netradičně rozešly smírně.

HC ŠKODA PLZEŇ

Jiří Hanzlík

„První třetina byla jednoznačně v režii Litvínova, my byli všude o krok později. Z toho plynuly chyby, které soupeř potrestal. Poté jsme se zlepšili, ve třetí periodě jsme ovšem mohli duel ztratit, nakonec ale jedeme do Litvínova se slušným výsledkem.“

Vladimír Országh

„Měli jsme dobrý vstup do utkání, první třetina nám vyšla herně i gólově. Ve druhé jsme ovšem polevili a nechali jsme iniciativu na domácích. V poslední periodě jsme měli dostatek šancí na to, abychom utkání vyhráli, soupeř ale vyrovnal. Z naší strany bylo hodně dobrých situací, ale i hluchých míst.“