Zápasy 17. 11. 2020, Šimon Kadeřávek

První bodový zisk na domácím ledě! Verva porazila Zlín a slaví vítězství 1:0

Chemici chtěli konečně získat body na domácím ledě. V úvodní třetině se o ně aktivně snažili, ale kýžená branka i přes velký tlak nepřišla. Ve druhém dějství se Severočeši konečně prosadili, přesně pálil Hübl. V dalších minutách to byla především hra brankářů, protože další gól už prázdné tribuny neviděly.

0:0

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 27. V. Hübl (F. Lukeš, Pospíšil)

1:0

Hejduk, Šindel – Frodl, Komárek

Godla (Honzík) – Irving, Demel, Balinskis, Cibulskis, Kudla, Ščotka, Štich (A) – Mahbod, Gerhát, Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – Myšák, M. Hanzl (A), P. Zdráhal – Zygmunt, Helt, M. Havelka.

Kašík (Huf) – Řezníček, Nosek (C), M. Novotný, Ferenc, Suhrada, Gazda, Hamrlík – Köhler, Herman, J. Ondráček – Okál (A), Honejsek, Šlahař – Kubiš (A), P. Sedláček, Karafiát – Václavek, Pšurný, Dobiáš.

Do branky se postavil Denis Godla a mohl tak sledovat, jak se jeho spoluhráčům vede. V úvodních minutách měl mnohem více jeho zlínský protějšek. Havelka chtěl rozšířit svoji sbírku gólů, ale útočníkův únik zastavili v oblasti modré čáry obránci. Po dvou minutách hry zahrozil Lukeš, který se natlačil před branku, z bezprostřední blízkosti Kašíka nepřekonal.

Aktivita branku nepřinesla

Verva tahala za nitky i dále, prázdnou halou se nesl zvuk tyčky. Autorem střely byl Jarůšek, který marně hledá loňskou formu. Zlín především bránil, občas zapracovala i ofenziva, tu ale krotil Godla. Více k vidění bylo před Kašíkem, Jarůšek hledal Mahboda před brankovištěm, kanadského útočníka zastavila lapačka zlínského brankáře.

Berani se chtěli osvobodit, to se jim však nepodařilo, protože na trestnou lavici zamířil Pšurný. Přesilovou hru ale domácí nevyužili, nepřišla ani žádná výraznější šance. Po vyrovnání sil na ledě se Zlín nadechl, ale Okálovu střelu z mezikruží zblokoval jeden z černožlutých beků. V další pasáži se kotouče ujala Verva, opět zlobila čtvrtá formace chemiků. Poté se předvedl Godla, který zastavil ránu Noska.

Misky vah se postupně vyvažovaly, Gazda obehrál Lukeše a tvrdě vypálil na vzdálenější tyč. Litvínovský brankář pouze slyšel, jak rezonovala tyčka za jeho zády. Na severu Čech byl k vidění aktivní hokej s šancemi na obou stranách, chyběly pouze góly.

Konečně gól!

Začátek druhého dějství se nesl v poklidném duchu, hra se přelévala ze strany na stranu a chyběla výraznější šance. Opět se ke kotouči přitočil Okál a pálil z pravého kruhu, ale slovenský brankář vše viděl. Na druhé straně se snažil Helt. O pár chvil později mohl vstřelit první branku Mahbod, ale jeho ránu z pravé strany Kašík vychytal.

Skóre se přeci jen změnilo, po šesti minutách hry slavil matador Viktor Hübl. Pospíšil přenechal puk Lukešovi, který ho těsně za modrou lajnou přepustil právě svému hokejovému dvojčeti. Útočník svižnou ranou z kruhu překonal zlínského brankáře. Po inkasovaném gólu obdržel znovu dvě minuty Pšurný. Litvínov podobně jako v předešlé přesilovce nezahrozil.

V dalších minutách se oba týmy snažily, ale další branku prázdné tribuny neviděly. Blízko byl znovu Hübl, kterému nahrával reprezentační talent Myšák. Na druhé straně mohl střílel Šlahař, ale ani jeho pokus neskončil v síti. Verva po čtyřiceti minutách hájila nejmenší náskok.

Hubená výhra

Ve třetí dvacetiminutovce se očekávalo drama, k tomu se přidala ještě přesilová hra hostů. Na trestnou lavici usedl polský mladík Zygmunt. Zlín uzamknul Vervu a vypracoval si několik šancí, vyrovnat mohl Honejsekj, jehož rána putovala z pravého kruhu. Godla ji zkrotil svými betony a uhájil své čisté konto.

O to ho mohl připravit Okál, který bekhendovou střelou trefil pouze tyč. S přibývajícími minutami houstla atmosféra na ledě, k vidění byly časté strkanice. Bojovalo se doslova o každý centimetr. Pojistku mohl trefit Zdráhal, ale jeho pokus končil na jednom z hráčů Zlína. Po cestě za výhrou přišla další komplikace, sedm minut před koncem zamířil mezi časoměřiče Cibulskis.

Zlín výhodu nevyužil, dokonce zvýšil své obrátky. Do toho všeho šla Verva znovu do oslabení po faulu Richarda Jarůška. Berani měli puk v držení, ale k větší šanci se nedostali. Poslední minutu hráli domácí dokonce bez brankáře. Mahbod sahal po druhé brance Litvínova, ale Okál mu jeho počínání překazil. V poslední vteřině ještě musel Godla čelit zlínské střele, ale nepustil ji za svá záda. Verva si díky tomu připsala první domácí výhru.

Vladimír Országh

Odehráli jsme dobrý zápas od začátku až do konce. Byli jsme aktivní, měli jsme hodně šancí. Zlín měl několik příležitostí, dal dokonce dvě tyčky. Pro nás je to velice důležité  vítězství podpořené dobrým výkonem. Oba brankáři si zaslouží pochvalu, protože podrželi svá mužstva. Získali jsme první body na domácím, do půlnoci se budeme radovat, pak se musíme připravit na další zápas.

PSG Zlín

Robert Svoboda

Těžko se to hodnotí, protože porážka 1:0 je v hokeji hodně krutá. Domácí byli v první třetině aktivnější a měli lepší pohyb.  Dostávali nás do velké defenzivy za pomoci Libora Kašíka. Ve druhé třetině jsme inkasovali, poté jsme byli ofenzivnější, ale trochu toho štěstíčka nám chybělo, abychom v Litvínově získali bod. Musíme se soustředit na další zápas.