Zápasy 17. 09. 2017, Redakce

Proti Olomouci poprvé naprázdno

Poprvé v sezóně Litvínov ani jednou neskóroval a tak odevzdal všechny tři body soupeři. Hosté naopak po debaklu v Plzni podruhé za sebou vyhráli 3:0.

5. (CT17:35), 17.09.2017, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo HC Olomouc
HC VERVA Litvínov HC Olomouc
0 3

0:1, 0:1, 0:1

Petrásek – Dietz, Sørvik – Kubát, Gula – Baránek, Pilař – Doudera – Lukeš, Hübl, Jánský – Černý, Hanzl, Nicholls – Trávníček (C), Gerhát, Hořava – Matoušek, Válek, Jurčík. Připraven Kantor. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr

Konrád – Škůrek, Vyrůbalík (C) – Houdek, Ondrušek – J. Galvas, L. Galvas – Buc, J. Knotek, Laš – Eberle, Vlach, Burian – Skladaný, Herman, Ostřížek - Jergl, Rác, Strapáč. Připraveni Falter a Dujsík. Trenéři Venera, Tomajko, Moták

Proti Olomouci naskočil poprvé do hry v extralize Tomáš Matoušek, který předtím v přípravě stihl odehrát jen jediné utkání. A vedl si slušně. Po krátké nemoci se do sestavy vrátil Karel Pilař, naopak pro zranění scházel Jiří Doležal.

Hosté povzbuzeni pátečním napravením reputace po debaklu v Plzni vítězstvím nad Libercem prakticky sestavu neměnili a začali lépe. Už proto, že již v 5. vteřině zápasu byl vyloučen Lukeš. Petrásek se brzy zahřál, za to Litvínovští zahrozili až v 7. minutě po přečíslení Trávníčka s Kubátem.

Důležitý byl přelom třetiny. K Jánskému přisedl na trestnou lavici Gula, kterému sudí odpískali podražení v souboji před brankou. Dvojnásobnou přesilovku využili hosté Škůrkovou ranou. Petráskovy minuty bez inkasovaného gólu tak skončily na čísle 138.

Domácí se hledali a první přesilovky dočkali ve 14. minutě (Vlach), ale proti defenzívě Hanáků se prosazovali až do konce třetiny jen velmi obtížně.

Druhá část dopadla stejně, co do obrazu hry i výsledku. Znovu se prosadili pouze bíločervení a znovu z přesilovky. Verva své dvě početní výhody (24. Eberle, 34. Knotek) nevyužila, naopak po zlém vstupu do třetiny a šancích Jergla a Buriana mohla být ráda, že znovu neinkasovala.

V polovině třetiny měl asi největší možnost černých Hanzl. Vyjel si mezi kruhy, Konrád zachránil. Při Matouškově ráně minutu na to mu pomohlo břevno... Jánského trest využil švihem z pravého kruhu pod horní tyčku Ostřížek, 0:2.

Obraz hry ve třetím dějství se nezměnil, dobře organizovaná olomoucká obrana odolávala a útočná síla HCVL měla do té v předchozích dvou zápasech daleko.

Venerovi svěřenci tentokrát neudeřili v přesilovce, ale v oslabení, při vyloučení Ondruška. Skladaný řešil přečíslení střelou nahoru a byl úspěšný, 0:3.

Litvínov v neděli dopíjel v závěru pověstný kalich. Ani jeden gól mu nebyl souzen: Válek z asi nejlepší čtvrté formace Vervy našel připravený Konrádův beton a Hübl pak v 53. minutě trefil tyč...

Zasloužená výhra "Mory". Černým to napotřetí doma nevyšlo, nedá se svítit. Výkon tentokrát nebyl dobrý, postrádal hodně klíčových atributů. Šance na reparát je v pátek ve Zlíně.

Darek Stránský: "První třetina byla od nás velice špatná, bez pohybu, všude jsme byli o krok později. Navíc dvě vyloučení, které pramenily z toho, že jsme s Olomoucí nestíhali bruslit, a gól v oslabení. Ve druhé třetině to nebylo zpočátku o moc lepší , zrovna v době když už jsme se dá se říct zvedali, přišel další trest a druhý gól. Třetí gól při naší přesilovce už byl spíše kosmetický, neměli jsme dnes sílu s utkáním něco udělat a zlomit jej. Soupeř dobře a rychle kombinoval, často střílel, hrál jednoduše, v tom byl rozdíl. Čtvrtá lajna? Jediná držela se soupeřem krok. Matouškova premiéra? Nebál bych se říct, že byl dnes naším nejlepším hráčem. Bojoval, byl důrazný, agresivní, bruslil, tlačil se do branky. Kubátovo zranění? Je to v dolní polovině těla. Nemělo by to být vážné, ale nedokážu teď říct, zda bude moci nastoupit v dalších utkáních. Ukáže se až v týdnu."

HC Olomouc

Zdeněk Moták: "Výborný kolektivní výkon! Po celou dobu - hlavně v prvních dvou třetinách - jsme byli lepší. Ve třetí jsme si dobrou obrannou hrou výhru udrželi. Hráči zaslouží pochvalu. Škůrkovo zranění? Měl toho víc, ale měl by být snad v pořádku."