Zápasy 26. 08. 2017, Redakce, foto: J. Jindra

Přes Berlín do finále s Jukuritem

Verva díky druhé třetině zdolala na turnaji v Drážďanech Eisbären 2:1 a zítra si v 17:30 zahraje o prvenství.

Turnaj, 26.08.2017, Drážďany, GER
logo EHC Eisbären Berlin
EHC Eisbären Berlin HC VERVA Litvínov
1 2

0:0, 0:2, 1:0

Vehanen - Aubry, Baxmann, Braun, Buchwieser, Busch, DuPont, Fischbuch, Hordler, MacQueen, Muller, Noebels, Olver, Oppenheimer, Parlett, Petersen, Rankel, Richmond, Sheppard, Wissmann, Ziegler (abecedně). Připraven Cüpper. Trenéři Krupp, Jodoin, Ziesche

Kantor – Dietz, Sørvik – Kubát, Gula - Baránek, Pilař – Lukeš, Hübl, Jánský – Černý, Havlíček, Nicholls – Trávníček, Gerhát, Hořava – Doležal, Válek, Jurčík - Nejezchleb. Připraven Petrásek. Trenéři Rulík, Stránský

Povedená druhá třetina! Po poměrně vyrovnané a hlavně bezbrankové první v ní Verva, nakonec s Havlíčkem místo Hanzla, který absolvoval křest v reprezentaci, udeřila. Náskok posléze udržela a večerní duel Drážďany - Jukurit (1:3) tak stanovil jejího nedělního finálového soupeře.

Nejprve tým ve druhé části podržel skvělými zákroky brankář Pavel Kantor, zejména tím, při němž na brankové čáře vleže zastavil velkou šanci Berlína. Snad půl metru před brankou zvedal protihráč puk bekhendem do sítě, ale ten skončil zázračně v Kantorově rukavici...

Vzápětí nás poslal do vedení v posledních utkáních střelecky disponovaný Jakub Černý po přečíslení dva na jednoho, 0:1.

Na gól si diváci v Drážďanech tedy museli počkat až do 35. minuty, a radoval se litvínovský kotel. A to nebylo zdaleka vše! V přesilovce chvíli na to zakončil souhru první formace Peter Jánský a získal týmu - jak se později ukázalo rozhodující - náskok.

Silná sestava zápas zvládla velmi dobře, v závěrečné třetině dovolila Němcům pouze snížit v přesilovce. Berlín s osmi zámořskými hráči (sedm Kanaďanů a jeden Američan) v závěru tlačil. 2:14 min. před koncem po oddechovém času odvolal brankáře. 1:24 min. před koncem si time out vyžádali litvínovští trenéři a v poslední půlminutě mohla Verva dvakrát trefit prázdnou klec.

Zodpovědný výkon v defenzívě, zejména v řadě oslabení, byl základem k úspěchu. Tým tak navázal na předchozí výhru v Chomutově a dobře v přípravě finišuje. Fandilo mu 60-70 Ropáků a spol. Zítra by se měl v Drážďanech představit omlazený tým žlutočerných.

(Foto: Pavel Kantor při drážďanském zápase)