Zápasy 30. 12. 2018, Tereza Čubanová

Poslední zápas roku 2018 vítězný pro Litvínov! Porazil Vary těsně 3:2

Karlovy Vary - Verva dnes odehrála utkání na ledě dvanáctých Karlových Varů. Celý zápas působila aktivněji a zaslouženě bere 3 body. Po dlouhé době se prosadila první lajna. Vítězný gól vstřelil do prázdné branky František Gerhát. Hráči i fanoušci Litvínova mohou tedy oslavit Nový rok 2019 s vítěznou náladou!

5395

Branky a nahrávky HC Energie Karlovy Vary: 39. Gríger (Kozák), 60. Sičák (T. Rachůnek, Gríger)

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 33. V. Hübl (F. Lukeš), 44. J. Mikúš (Petružálek, Kašpar), 60. Gerhát.

0:1, 1:1, 1:2

Hodek, Kubičík – Bryška, Frodl

F. Novotný (Kuchař) – Plutnar, Šenkeřík, Kovačevič, Kozák, Sičák (A), M. Rohan, Šafář – T. Rachůnek, Gríger, Flek – T. Mikúš, R. Vlach, O. Beránek – Stloukal, Skuhravý (C), Gorčík – Lapšanský, Balán (A), Kohout.

Janus (Petrásek) – Ščotka, Porseland, Baránek, Graborenko, Suchánek, L. Doudera, Romančík – Kašpar, J. Mikúš (A), Petružálek – F. Lukeš (A), V. Hübl, Válek (C) – Trávníček, Gerhát, J. Černý – Jurčík, M. Hanzl, D. Tůma.

V dnešním zápase poprvé naskočil za Vervu obránce Graborenko. Poslední utkání v tomto roce hned v první minutě zahájila šance Karlovarských. Janus byl pozorný. Krátce na to letěla na litvínovského gólmana další střela, kterou si opět dokázal pohlídat. Na druhé straně naopak vyslal Gerhát přihrávku před branku domácích, nikdo ji ale za záda Novotného doklepnout nedokázal. Následně Mikúš v šanci netrefil dobře kotouč. Na domácí útočníky zívala otevřená litvínovská klec, trefit ji nedokázali. Poté přišla první výhoda zápasu, kterou si vybojoval Litvínov.

Hned třikrát vystřelil od modré nováček v černožlutém dresu Graborenko.

Žádná jeho střela gólem neskončila, a tak první přesilovka zůstala nevyužita. V zápětí měl Novotný plné ruce práce, když na něj letělo několik střel z hokejek litvínovských hokejistů. Petružálek přehnal důraz za brankou a vyfastoval dvě minuty za podražení. Přesilovou hru si tedy vyzkoušely i Karlovy Vary. Ve velké šanci byl Beránek. V oslabení litvínovští také vystřelili na branku, konkrétně to byl Baránek, kdo vyslal tvrdou střelu na Novotného.

Více se v přesilové hře neudálo, a tak skóré zůstalo stále 0:0. V tuto chvíli byl lepším týmem na ledě Litvínov, který sypal na karlovarskou klec jednu střelu za druhou. Jejich snahu překazilo vyloučení kapitána Trávníčka, který si odjel odsedět dvě minuty za sekání. Ani tato přesilovka žádnou změnu skóré nepřinesla. Do konce první třetiny tak zůstalo brankové konto zápasu na nule.

Prostřední část začala podobně jako ta první. Vary vyslaly několik střel na branku Litvínova, ale žádná za záda Januse nepropadla. Plynulá pasáž bez přerušení provázela úvod druhé třetiny. Trávníček se ocitl v šanci před karlovarskou brankou, ale volné místo nenašel. Velkou příležitost měli chemici, když Hanzl z modré vyslal do úniku 2na1 Tůmu s Jurčíkem, poslední jmenovaný nezvládl přesně zakončit. Verva pak uzamknula domácí tým v obranném pásmu, unavená formace Energie jen tak tak litvínovský tlak ustála.

Těsně za sebou vystřelili Hanzl s Tůmou, ani jeden pokus nebyl úspěšný. Poté si vykoledoval dvě minuty Baránek a Karlovy Vary měly možnost vstřelit první branku utkání. To se jim ale vůbec nevyvedlo, ba naopak. Nejprve Trávníček a Ščotka vyhodili kotouč, následně se dostal za brankou domácích k puku Lukeš, který poslal nádhernou přihrávku přímo na hokejku Viktora Hübla, ten neminul a poslal Litvínov do vedení! Ten stejný šikula to krátce na to zkoušel od modré, tato střela mu ale nevyšla.

Energie měla velkou snahu vyrovnat, ale Janus si svou klec hlídal pečlivě.

V další velké příležitosti byl Kašpar, Novotný jeho pokus vychytal. Navíc na trestnou lavici se odjel ochladit Gorčík a Verva dostala možnost navýšit své vedení. Litvínov se usadil v útočném pásmu a z rohu to zkoušel Graborenko. Paradoxně v litvínovské přesilovce měli více šancí domácí, jejich tutovku Janus chytil! Jenže nedůrazné vyhození Jurčíka zachytil na modré čáře Kozák, který vyslal tvrdou střelu na litvínovskou bránu, kde čekal David Gríger a dokázal puk přesně usměrnit za Janusova záda. Druhá část utkání tedy skončila nerozhodným stavem 1:1.

Třetí třetina začala ve znamení karlovarské snahy vstřelit další branku. Naopak i přes tuto snahu měl první velkou šanci poslední části Hübl. Litvínov stáhl hru na pouhé tři útoky. Petružálek vyslal překvapivou jedovku na Novotného. Obrovskou šanci měl Gríger, který trefil tyč! No a ihned na to se uplatnilo nepsané hokejové pravidlo - nedáš, dostaneš. Petružálek naznačil střelu, přihrál kotouč na hokejku Jurajovi Mikúšovi, před kterým už jen čekala otevřená karlovarská klec, kterou bez problému vymetl! Výbornou možnost měli na srovnání skóré hráči Energie, tu ale nevyužili. Další ránu vyslal na druhé straně Hübl, též neúspěšně.

I když se Vary snažily vyrovnat, Litvínov byl stále tím aktivnějším týmem na ledě.

Flek se ocitl před brankou, Janus ho skórovat nenechal. Verva se provinila zakázaným uvolněním po větším tlaku ze strany domácích. Ščotkova tečovaná střela trefila místo branky Novotného spoluhráče Mikúše. Diváci viděli šance na obou stranách, ovšem žádná nebyla výrazná natolik, aby vedla k další brance utkání. Chemici skvěle pokryli střední pásmo a domácí hráči se přes něj jen horko těžko dostávali. Navíc si pokazili šanci na vyrovnání, když se v čase 56:55 provinil Vlach nedovoleným zákrokem. Jenže netrvalo dlouho a dvě minuty vyfasoval i Baránek, což vrátilo Karlovým Varům příležitost na vyrovnání.

V této situaci zhořklo Energii v ústech, když František Gerhát poslal z velké dálky kotouč do prázdné brány! Karlovy Vary se ale nevzdávaly a když z pravého kruhu poslal dělovku Vladimír Sičák, která propadla za Janusova záda, vrátila se domácím naděje na body! Zápas se ještě více zdramatizoval, protože se podražením provinil Doudera, a nabídl tak přesilovou hru pro Energii! Jenže na vstřelení vyrovnávací branky měli pouze 12 vteřin, které na vyrovnání nestačily. Litvínov zvítězil na ledě KV arény jen těsně 3:2!

Sestřih

HC Energie Karlovy Vary

Tomáš Mariška

Dneska jsme viděli výborné utkání před výbornou kulisou. Byl to vyrovnaný, remízový zápas, kdy bylo jasné, že rozhodne nějaká chyba. Nemyslím si, že jsme udělali chybu, ale trefili jsme tyčku a z protiútoku jsme dostali zbytečný gól. Bojovali jsme až do konce, vytvořili jsme si šancí dost, ale bohužel jsme v nich měli být důraznější, šikovnější a trochu šťastnější. To jsme nebyli, proto si dneska Litvínov odváží tři body. Chtěl bych poděkovat fanouškům za to, jakou kulisu tady dnes vytvořili a za přízeň v uplynulém roce a popřát jim vše nejlepší do nového roku.

Radim Skuhrovec

V dnešním utkání jsme potřebovali předvést diametrálně lepší výkon, než v domácím utkání s Chomutovem. Jsme přesvědčeni o tom, že hráči k tomu dneska přistoupili dobře, bojovali a šli za tím, abychom dnes zvítězili. Samozřejmě tam pár chyb bylo, ale takový je hokej a myslím si, že jsme předvedli dobrý výkon. V závěru jsme utkání trochu zdramatizovali, když jsme vstřelili branku při power-play, ale vzápětí jsme faulovali a dostali gól na 3:2, ale samozřejmě jsme moc šťastní, že se nám tu dnes podařilo zvítězit.