Zápasy 25. 01. 2015, Redakce

Po Varech přehrál Litvínov i Plzeň. Překročil hranici 80 bodů!

U tří branek pěkného zápasu byl Viktor Hübl (dovršil tak půlstovku bodů). Vervu mohlo na konci zápasu, který odehrál ve velmi dobrém tempu, mrzet jediné: že po 159 minutách dostala gól. Na 7. místo má náskok už 23 bodů!

41. kolo, 25.01.2015, ZS I. Hlinky
HC VERVA Litvínov HC ŠKODA PLZEŇ
4 1

2:0, 1:0, 1:1

Francouz – Kubát, Chaloupka - Pavelka, Pavlík - Šlégr, Frolo - Šrámek, Hübl, Lukeš – Petružálek, Hanzl, Ručinský – Martynek, Gerhát, Trávníček – Majdan, Písařík, Jurčík. Připraveni Soukup a Baránek. Trenéři Rulík a Hořava

Mensator – Jeřábek, Kadlec, Pulpán, Mozík, Moravčík, Kubka – Johnson, Simon, J. Sýkora – Pletka, Lev, Kratěna – Schleiss, Bližňák, Indrák - Hollweg, T. Sýkora, Balej. Připraveni Machovský a Boháč. Trenéři Mich. Straka, Čihák, Špaček

Verva oproti pátečnímu utkání znovu nasadila do hry Šlégra, nehrál Štindl. Po zranění ještě nenastoupil Jánský a připraven do hry byl i sedmý obránce Baránek.

Dvacetibodový rozdíl mezi oběma týmy činil pro Litvínov před utkáním zároveň náskok na prvních šest míst v tabulce. O motivaci navíc! Verva se vrhla na soupeře s opravdovou vervou. Ve 3. minutě Martynek hledal z rychlého brejku před brankou volného Gerháta, protihráč stihl zasáhnout. V páté byl za spíš smolný než úmyslný zákrok vyloučen Ručinský, ale jeho bruslení a zápal do hry dávaly tušit, že se v utkání brzy projeví i jinak...

Také že ano, krátce po návratu z trestné lavice prostřelil poprvé Mensatora, 1:0, po spolupráci celé druhé útočné formace. Vzápětí byl vyloučen Kadlec a domácí brzy zvýšili, Hübl a Ručinský uvolnili Petružálka, který z voleje přesně a tvrdě trefil. Krásná akce, gólman se úplně nestihl přemístit, 2:0.

V euforii pak žlutí mohli přidat třetí gól, Hüblovu ránu z otočky vyrazil Mensator, Lukešovu v přesilovce (Lev) rovněž. Šlégrovo vyloučení v 19. minutě umocnil ještě Lukešův trest 9,5 vteřiny před klaksonem, ale i krátké oslabení o dva hráče Litvínov zvládl.

Ve druhém dějství Plzeň přidala, ale soupeř ani tak nepustil otěže zápasu z rukou. Navíc Hübl uvolnil před brankou Šrámka a ten si hru v první formaci osladil gólem, 3:0. Dvě vyloučení hostí (Johnson a J. Sýkora) stavem nepohnula, ale to s chutí hrajícím Krušnohorcům nemuselo příliš vadit.

Litvínov si v závěru zápas pohlídal, i když hostům stále nechyběla chuť jej korigovat, případně i zdramatizovat. Povedlo se to po kolmém pasu Schleissovi, ale chvíli na to parádně odpověděla dvojice Hübl - Lukeš. Vyměnili si puk a 4:1! Kuriozitou zápasu bylo vyloučení náhradního brankáře Machovského do konce zápasu ze střídačky v 57. minutě za protesty.

První domácí centr znovu dokumentoval svou nezištnost i dobrou formu, přihrál v utkání na tři branky svého týmu. A s 50 body nadále Hübl kraluje produktivitě TELH.

Litvínov vyhrál po právu, velmi dobře bruslil a nechyběla ani produktivita. Sklízel zasloužený potlesk. K atmosféře utkání přispěli i fanoušci hostí, přijelo jich hodně.

Odměnou pro HCVL za dosavadní výkony je průměr téměř dvou získaných bodů na jeden zápas. A hlavně zvýšený náskok na druhém místě na pronásledovatele! Oba prohráli.

Třikrát asistoval Hübl, u třech branek byl také Lukeš (1+2).

Na Zvonění a Děkovačku se podívejte ve VERVA TV

Radim Rulík: "Utkáno bylo docela pěkné, mělo náboj. Věděli jsme, že Plzeň nám bude chtít zápas co nejmíň ulehčit agresivní hrou. První třetinu jsme odehráli dobře, souhlasím. Dali jsme dvě branky a škoda, že jsme nepřidali i třetí, měli jsme k ní blízko. Ale dobré i dvě branky. Museli jsme pak mít zápas stále na zřeteli, Plzeň šla za gólem až do konce, začala víc napadat a riskovat. Nepodali jsme dnes vůbec špatný výkon a jsme rádi, že jsme tak zápas zvládli."

HC ŠKODA PLZEŇ

Michal Straka: "Předvedli jsme špatný výkon v první třetině, prohrávali jsme osobní souboje a všude byli o krok pozdě. Dostali jsme dva góly. Ve druhé třetině se náš výkon zlepšil, ale nepodařilo se nám dát kontaktní gól, ani z přesilovky v úvodu třetiny. Litvínov dal třetí gól a pak už hrál jen to, co potřeboval. Zápas si pohlídal a vyhrál zaslouženě."