Zápasy 19. 08. 2020, Vladislav Kollert

Omlazená sestava Litvínova si poradila s Mladou Boleslaví a může slavit postup

Litvínov si poradil s Mladou Boleslaví a po výhře 4:2 slaví zisk tří bodů. Výhra zároveň znamená, že se chemici představí ve vyřazovacích bojích Generali Česká Cupu.

419

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 5. P. Svoboda (Látal), 25. Lyszczarczyk (Jurčík), 46. Zygmunt (Jícha, Březák), 59. Svoboda (Helt)

Branky a nahrávky BK Mladá Boleslav: 10. J. Strnad (Najman), 11. Najman

Lacina, Pilný – Ganger, Klouček.

Zajíček (Godla) – Irving, L. Doudera, Kudla, Háva, Březák, Baláž – Zygmunt, Jícha, M. Havelka – Helt, Lyszczarczyk, Jurčík (C) – Látal, P. Svoboda, Válek (A).

Krošelj (Schwarz) – Bernad (A), J. Drtina, Šidlík, Klikorka, Vl. Brož, Fillman – Šťastný, Flynn, R. Zohorna (C) – J. Strnad, Najman, P. Kousal (A) – Grim, Houška, Severa – Mežnar, G. Szturc, Půček.

Litvínov nastoupil do zápasu s Mladou Boleslaví rovných 24 hodin po utkání s Libercem, kterému podlehl až na samostatné nájezdy. Onen malý časový rozestup se projevil i na sestavě domácích – v brance dostal prostor mladý Šimon Zajíček, volno naopak dostali Viktor Hübl, František Lukeš, Richard Jarůšek, Tomáš Pospíšil a další. První zápas v černožlutém dresu si také odbyl Aaron Irving.

Dobrý start a přesilovka nočních můr

Obměněný a omlazený litvínovský tým nezačal zápas s Mladou Boleslaví vůbec špatně. Po ubráněném oslabení po faulu Baláže měli ze hry více právě domácí, což vyvrcholilo pěknou akcí Přemysla Svobody, který v mezikruží natáhl a nedal Krošeljovi šanci – 1:0.

Druhý gól mohl vzápětí přidat Ondřej Jurčík, který se po chybě mladoboleslavské rozehrávky dostal do samostatného úniku, slovinský brankář hájící klec hostí byl však tentokrát úspěšný.

V 10. minutě chybovala Mladá Boleslav při střídání, což znamenalo první přesilovou hru domácího Litvínova. Ta se nicméně nevyvinula podle představ – po Kudlově chybě se do přečíslení dva na nikoho dostali Najman se Strnadem, druhý jmenovaný neměl sebemenší potíže s uklizením puku do odkryté Zajíčkovy branky – 1:1.

Jenže noční můra v podobě přesilové hry pokračovala i nadále. O 24 sekund později ujel po další chybě domácích v útočném kombinování na levé straně Najman a opět donutil Zajíčka kapitulovat – 1:2.

Opařený Litvínov poté dostal minutovou výhodu 5 na 3, ani poté však jejich snažení nebylo úspěšné a do kabin odcházeli o něco šťastnější hosté.

Úspěšná oslabení

Druhé dějství se zkraje opět lépe povedlo domácím. Po zmatku přes mladoboleslavskou brankou se nejlépe zorientoval Ondřej Jurčík, který našel odkrytého Alana Lyszczarczyka, který napřáhl a propálil Krošelje – 2:2.

Ačkoliv Litvínov ve druhé třetině hrál čtyřikrát oslabení, dobré zákroky Zajíčka a zorganizovaná obrana nedovily Bruslařům zvrátit vedení v zápase na jejich stranu. Mladý brankář domácích pochytal všechny střelecké pokusy, včetně nebezpečně vypadajících šancí Kousala a Szturce. Na litvínovské straně se o svůj druhý gólový zásah v zápase snažil Lyszczarczyk, ani on však nebyl úspěšný.

Na konci druhé třetiny měl Litvínov na ledě pouze tři hráče po vyloučení Jurčíka a Doudery, Zajíček však opět vytáhl důležité zákroky po střelách Fillmana a Šidlíka a zůstal ve druhém dějství nepokořen.

Skvělý nástup do třetího dějství znamenal tři body

I ve třetí třetině začal Litvínov mnohem lépe, než jeho soupeř. Po pěti minutách se skóre opět měnilo, po střele Jíchy od modré perfektně tečoval polský reprezentant Pawel Zygmunt - 3:2.

Domácí s postupem času výrazně ožili a Krošelj se hodně potil, aby střelecké pokusy Jíchy, Látala a mladičkého obránce Hávy úpěšně pokryl. Mladá Boleslav se ve třetí třetině mnohem více trápila a Litvínov navzdory nepovedené přesilové hře ve druhém dějství hostující útočníky do výraznějších šancí nepustil.

V předposlední minutě korigoval po přihrávce Helta v přesilové hře Svoboda na konečných 4:2.

Vladimír Országh

„Utkání hodnotím pozitivně. Hráli jsme jen na tři pětky, hráči se s tím dobře popasovali. Měli jsme dobrých prvních 10 minut, momentum jsme ale ztratil v nepovedené přesilovce, kdy jsme dostali dva góly. Jsem rád, že jsme zvrátili nepříznivý stav a dotáhli zápas do vítězného konce. Chyby se stávají, ale podstatné je, že hráči si šli pro vítězství. Zápasů je dost, do každého však jdeme s tím, že chceme vyhrát a uvidíme, jak na tom budeme.“