Zápasy 21. 02. 2016, Redakce

Oceláři rozhodli ve 2. třetině

Venku se po přestávce Litvínovu nedaří, ani ve druhém zápase na cizím ledě neskóroval a po Spartě tak zapsal porážku i v Třinci.

47. kolo, 21.02.2016, Werk Arena, Třinec
logo HC Oceláři Třinec
HC Oceláři Třinec HC VERVA Litvínov
3 0

0:0, 3:0, 0:0

Hrubec – Jank, Nosek, Galvas, M. Doudera, Stehlík, Slovák, L. Doudera – Dravecký, Kopecký, Irgl – Hrabal, Plíhal, Rákos – Adamský, Polanský, Tybor – Svačina, Kovařčík, Matuš. Připraveni Hamerlík a Jašek. Trenéři Dopita a Mucha

Janus – Kubát, Pavlík – Pavelka, Gula – Frolo, Chaloupka - Sklenička - Gerhát, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček - Duda, Piroš, Hořava – Jurčík, K. Reichel, J. Doležal. Připraven Řehoř. Trenéři Rulík a Šlégr

Verva vrátila do sestavy brankáře Januse a obránce Skleničku. Oba se dostali brzy do permanence. Ve 3. minutě byl Sklenička vyloučen a po střele Noska od modré čáry a závaru nařídili slovenští sudí za hození hole brankáře trestné střílení. Irgl si připravil po kličce do forhendu ideální palebnou pozici, ale odkrytou klec nad ležícím Janusem netrefil.

Tlak Třince pokračoval, nejblíže ke gólu měla střela Kopeckého z mezikruží ve 12. minutě (břevno). Černí s obtížemi zastavovali rychlé akce soupeře, který evidentně chtěl zápas rychle rozhodnout, a dařilo se jim to. Horší to bylo s hrou dopředu, kromě šance Hübla hned v 1. minutě a rány Dudy se Hrubec v úvodním dějství moc nezapotil. Další Skleničkovo vyloučení v závěru třetiny tým ze severu Čech také ubránil, a ještě lépe než první oslabení.

Brzy po změně stran šel ven Piroš, ale třetí oslabení HCVL bylo asi nejlépe odehrané z těch dosavadních v zápase. Domácí se prakticky nedostali k ohrožení brankové konstrukce. O to větší sprcha přišla pro Litvínov chvíli na to. Opakovaný závar před Janusem ještě brankou neskončil, ale pak hostující tým dvakrát nezvládl situaci po vhazování v obranném pásmu. Prosadili se z toho Tybor a Polanský, v polovině zápasu navíc snadnou dorážkou při přesilovce (vyloučen Hanzl) zvýšil Irgl na 3:0. A to už bylo zlé.

První potrestaný hráč Slezanu byl Rákos až ve 33. minutě, ale ven s ním šel i Gula. Pak Litvínov špatně střídal a premiérové přesilovky se dočkal ve 37. minutě. Byla hned dvojnásobná, protože k Polanskému přisedl Adamský. Poté, co skončil trest Vervy za příliš mnoho hráčů na ledě, hráli hosté minutu pět na tři. Bez efektu. Zákrok na Trávníčka u branky jako další faul posouzen nebyl a tak šli Krušnohorci do kabiny s tříbrankovým mankem.

A to se až do konce zápasu nezměnilo. Litvínov nepřekonal Hrubce ani při další, minutu trvající dvojnásobné výhodě (Irgl a Rákos) ve třetí třetině. Nastartovat jej mohla ještě předtím Doležalova dorážka ve 42. minutě, ale na gól venku po reprezentační přestávce si bude tým ještě muset počkat, minimálně do pátečních Pardubic. Na druhé straně Janusovi znovu pomohla tyč.

V 57. minutě zápas přerušila hromadnější rvačka. Za hosty v ní byli potrestáni Frolo a Trávníček, který dostal navrch osobní trest, za domácí menšími tresty Dravecký a Jank.

V úterý přivítá Litvínov doma v očekávaném derby chomutovské Piráty (17:30).

HC Oceláři Třinec

René Mucha: "V první třetině jsme byli aktivnější a měli jsme několik šancí, ze kterých mohly padnout góly. Třetina bohužel skončila 0:0. Byli jsme rádi za standardní situace, po kterých jsme dvakrát skórovali. Těší nás také dvě ubráněná oslabení ve třech. Velká gratulace patří Šimonovi Hrubcovi za "nulu"."

Radim Rulík: "Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Zápas byl svižný, měl tempo. Třinec vyhrál zaslouženě, i díky lepšímu pohybu. Mrzí mě, že jsme po bezbrankové první třetině udělali dvě chyby na buly a darovali domácím dva góly. Ve třetí třetině jsme pak netrefili prázdnou branku, to dokreslilo formu, s jakou jsme sem přijeli."