Zápasy 11. 10. 2015, Redakce

O víkendu druhá porážka o gól

Ani ve druhém víkendovém zápase Verva na body nedosáhla. Jediným střelcem žlutých byl Havlíček ze čtvrté formace a to na body nestačilo.

10. kolo, 11.10.2015, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo HC Dynamo Pardubice
HC VERVA Litvínov HC Dynamo Pardubice
1 2

0:2, 1:0, 0:0

Janus – Kubát, Chaloupka - Frolo, Pavlík - Pavelka, Gula – Martynek, Hübl, Lukeš – Jánský, Hanzl, Trávníček – Jurčík, Piroš, Hořava – Řehoř, Havlíček, Chlapík. Připraven Petrásek. Trenéři Rulík, Weissmann, Šlégr

Kristan - Čáslava, Gregorc, L. Havlík, Štajnoch, Ščotka, Bokroš, Zdráhal, Šeda - Rolínek, Redenbach, Sýkora, Tybor, Nahodil, Svoboda, Starý, Marcinko, Poulíček, Kolář, Tomáš, A. Havlík. Připraven Maxwell. Trenéři Říha a Baďouček

Tak trochu nůž na krku měly oba celky před nedělním utkáním. Jedenácté, respektive poslední místo velelo aktérům na obou stranách kluziště přičinit se o body s maximální snahou. V tabulce oba týmy navíc dělily jen dva body.

Verva postavila do hry stejné hráče jako v Chomutově, nemohla nasadit zraněné Šrámka, Gerháta a Skleničku. Protivník už využil služeb Kanaďana Redenbacha.

V úvodu utkání si první souvislý tlak vytvořila Pirošova řada, ale bez efektu. Chaloupkovo vyloučení Verva ubránila, ale krátce poté dostal na pravé straně hodně prostoru Starý a k tyči prostřelil Januse. Vzápětí byl vyloučen Šeda a v dobré pozici se objevil Jánský. K prvnímu provinilci přisedl ještě Starý, Litvínov hrál 22 vteřin pět na tři. Jánský trefil z dorážky Pavlíkovy střely ze vzduchu tyč!

Pirošův trest pak přišel žlutým draho, Šeda zblízka nadvakrát zvýšil na 2:0. Asistenci zapsala nová posila Redenbach.

Ukončí Verva čekání na extraligový gól, které se hrozilo protáhnout časově na dva zápasy? Povedlo se to po 125 minutách. Úvodní tlak ve druhé třetině vyústil ve dvě přesilovky a také v šance (Jánský, Hanzl, Martynek), branku ale zase dali až hosté. Po Tyborově šanci, kdy netrefil puk, byl vyloučen Chaloupka a puk dostali Východočeši zblízka do sítě. Sudí ale ani chvilku neváhal a ukázal postavení útočícího hráče v brankovišti.

Až pak žlutočerný prapor konečně pozvedli – mladíci! A docela hezkou brankou. Ondřej Havlíček, jemuž asistoval Řehoř, snížil. Třetina však zase končila nadějně pro soupeře, přesilovkou od 37. minuty (Hořava) a pak ještě tlakem v posledních desítkách vteřin hry.

Ve třetí části pykali za prohřešky Jánský, Čáslava a Hořava. Šance na srovnání? Kubát prošel v 51. minutě individuálně, Kristan vyrazil.

Z protiútoku vyjel proti puku i hráči Janus, dobře to dopadlo. Parubice mohly dvakrát rozhodnout z brejků, ale drama vydrželo až do konce. Ani závěrečná power play nepomohla HCVL odvrátit třetí porážku v řadě, střely se hostům povětšinou dařilo blokovat.

Vervě vyschnul střelecký prach, na góly se tým nadře a jeden je obvykle na body málo. Nedaří se ani v přesilovkách, přidala se i smůla.

Ondřej Weissmann: "Chybí nám především pohyb. Málo hrajeme do těla, nejsme důrazní, málo se srážíme. Váháme se střelbou, často hledáme ještě lépe postaveného spoluhráče. Zapneme až když prohráváme a to je pak složité. Na naší straně není vůbec spokojenost. Pokud se nevrátíme k jednoduchému hokeji a větší bojovnosti, budeme mít problémy."

HC Dynamo Pardubice

Miloš Říha mladší: "Odehráli jsme dnes velmi dobré utkání. Hráči byli v pohybu, bojovali od první do poslední minuty. Zaslouženě jsme myslím uhráli tři body. Mohli jsme rozhodnout utkání i dřív, šance jsme na to z brejků ve třetí třetině měli. Můžeme být spokojeni i s projevem, na to, že jsme hráli venku, jsme byli poměrně aktivní. Hráčům bych chtěl poděkovat za předvedený výkon."