Zápasy 26. 02. 2013, Redakce

O semifinále s Plzní! Z Chomutova tentokrát bez bodu

Šesté místo (dodejme, že před sezónou víc než vytoužené) obsadil Litvínov po základní části. Ve čtvrtfinále změří síly s třetí Plzní, začne osmého března venku. V Chomutově tým srovnal dvougólové manko Trávníčkem, ale nakonec o tři branky podlehl (2:5).

52. kolo, 26.02.2013, Multifunkční aréna Chomutov
logo Piráti Chomutov
Piráti Chomutov HC VERVA Litvínov
5 2

2:1, 0:1, 3:0

Kostúr - Pavlas, Macháček, Palin, Bartejs, Rutta, Mrázek, Stehlík - Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Zálešák, Hřebejk - Důras, Sikora, Káňa - Fronk, Hromas, Procházka

Francouz - Kousalík, Kubát - Stříteský, Zeman - Gula, Brejčák - Posmyk, Jareš - Majdan, Hübl, Lukeš - Baláž, Gerhát, Ručinský - Rapáč, Černý, Pšurný - Martynek, Hanzl, Trávníček

Zraněného Kamila Piroše opět nahradil František Gerhát a Litvínov před několika sty svých fanoušků vyjel k utkání, které mělo spolurozhodnout o jeho čtvrtfinálovém soupeři. Domácí motivace byla o pár tabulkových pater níž, ale jinak pořádně vysoká - bojovat o udržení naděje k opuštění posledních dvou barážových pozic. V kleci dali kouč Čelanský šanci Kostúrovi.

V téhle sezóně už HCVL zažil řadu povedenějších začátků utkání, než byl ten na Pirátím kolbišti. Branka nekrytého Hrušky už v 19. vteřině po přihrávce od zadního mantinelu, při níž zapsal asistenci ex-litvínovský Vojtěch Kubinčák, v téže minutě další možnost PCH a po 64 vteřinách navíc Balážovo vyloučení. Jakoby koncentrace byla ještě někde na cestě mezi Litvínovem a Chomutovem.

V oslabení zahrozili Hübl s Lukešem. První poškorpení odnesli tresty Káňa a Gula, další pak Palin a Posmyk. Domácí hráč se objevil v gólové šanci a nebyl sám, Francouz se měl co otáčet. Vyloučení Stříteského potrestal znovu Hruška a Chomutovští tak rázně vykročili za kýženými třemi body, vedli 2:0.

Verva je přibrzdila ve 12. minutě. Při signalizované výhodě ostřelovala branku, i dorážkami (Rapáč, Hanzl) a vynutila si druhý faul ve stejném čase. Dlouhou dvojnásobnou výhodu využil Trávníček poté, co si za brankou vyměnili puk Hanzl s Martynkem a nabili před branku kapitánovi, 2:1. V poslední minutě před přestávkou ještě musel ven Stříteský.

Také ve druhé části to nebylo ono, Hruška mohl krátce po jejím zahájení dovršit hattrick, vzápětí vyloučení Ručinského, Hruškova tyč... Jenže na konci třetiny byl stav nerozhodný! Přes další tresty hlavně na straně Vervy se na začátku poslední minuty druhé třetiny narodilo vyrovnání. Opět je měl na svědomí kapitán Michal Trávníček, kterému se dařilo v Chomutově už v minulém utkání, 2:2.

Třetí třetina a třetí zlý úvod hostů, ve 27. vteřině Kubát zastavil nedovoleně Zálešáka a trestné střílení aktivní (kdysi také litvínovský) útočník proměnil, 3:2. Srovnat na 3:3 mohl Hübl, avšak síťka se znovu vlnila až na druhé straně, autorství zapsal Kubinčák, 4:2. Litvínov mohl korigovat ve dvou přesilovkách, poslední slovo měl chomutovský Šagát.

Verva tím obsadila při výhrách Třince a Sparty šesté místo a změří síly s třetím týmem základní části, Strakovou Plzní. Ta byla soupeřem naposledy v předkole play off 2011. Osmého března se hraje proti Indiánům poprvé venku, dvanáctého pak poprvé doma!

Piráti Chomutov

Jaroslav Beck: "Vítězství je vždycky spojené s kvalitním výkonem. Vyšel nám úvod, stejně jako v utkáních s Třincem a Plzní, což se projevilo v průběhu zápasu. Trochu nás trápí druhé třetiny, ve kterých výkon není špatný, ale pod dojmem skóre jde naše aktivita dolů. Plná spokojenost je s třetí třetinou. Tým šlapal, kluci plnili pokyny, byli aktivní, důrazní a přikryli hrotové hráče Litvínova."

Vladimír Jeřábek: "Chomutov podal výborný výkon. Kdyby takhle hrál celou sezonu, mohl být výše. Když bude v takových výkonech pokračovat, může se i vyhnout baráži."