Zápasy 12. 08. 2014, Redakce

Na góly byla 15. minuta

V dalším přípravném utkání – prvním proti extraligovému soupeři – Litvínov v kombinované sestavě s řadou mladíků těsně podlehl Varům (1:2). Jedinou branku Vervy zaznamenal Juraj Majdan

přát., 12.08.2014, ZS I. Hlinky
HC VERVA Litvínov HC Energie Karlovy Vary
1 2

0:1, 1:1, 0:0

Horák – Pavlík, Sklenička, Gula, Cvrk, Pavelka, Kasal – Majdan, Hanzl, Martynek - Šrámek, Válek, Jurčík - Písařík, Smolka, Gerhát. Připraven Soukup. Trenéři Rulík a Hořava

Habal – Schusser, Kvapil, Šmach, Kubka, Rohan, J. Tomeček, Deyl – Štals, Balán, Koblasa, R. Pšurný, Kverka, V. Tomeček, Rohan, Heizer, Vaněk, Flek, Vrána, Kohout. Připraven Závorka. Trenéři Mlejnek a Kverka

Verva nastoupila jen se třemi formacemi, bez řady hráčů vesměs základního kádru (Francouz, Šlégr, Kubát, Chaloupka, Zeman, Baránek, Trávníček, Hübl, Lukeš, Jánský, Piroš). Trenéři dali znovu šanci mladíkům. Do branky se postavil Lukáš Horák, kterému kryl záda Jakub Soukup.

Také Vary nepřijely s předpokládanými oporami nové sezóny (Duda, Hruška, Redlihs), ale hrály se čtyřmi útoky. V brance dostal před Závorkou přednost Habal.

Domácí začali aktivněji a hlavně v prvních deseti minutách měli jednoznačně více ze hry. Už ve 2. minutě se objevil v šanci Válek, po kličce do bekhendu ale na Habala nevyzrál. Minutu na to zakončoval do gólmana také tísněný Martynek.

Týž hráč při dalším střídání první litvínovské formace našel do šance najetého Majdana, kterého fauloval Vaněk. První přesilovka Vervy nevypadala špatně. Martynek prokličkoval po pravém křídle a pak i následný zámek vyhlížel nadějně, ale v zakončení chyběl větší důraz.

První větší možnost Energie v zápase měl Rohan v 9. minutě, jel z levé strany sám na branku, ale Horák dokázal puk vyrazit. S Kverkovým vyloučení za další faul na Majdana (sekání) už naložili domácí o poznání hůř a mnoho klec soupeře neohrozili. Nedlouho po skončení přesilovky pak inkasovali, zblízka se napodruhé prosadil ex-litvínovský Pšurný. K dorážce měl trestuhodně prostoru.

Litvínov bez větších problémů ubránil Gulův trest v 17. minutě a přestál i Flekovu šanci minutu před přestávkou. Průběžný nepříznivý stav byl pro něj přesto poměrně krutý.

Po pauze přišly branky hned dvě, ale muselo se na ně počkat. Kasalovi i Gulovi zkazil nejprve radost pohyblivý Habal, aby týž muž zlikvidoval i pohotovou Gerhátovu střelu krátce po vhazování v útočném pásmu Vervy. V polovině utkání šla Koblasova bomba těsně vedle a Kverka v přečíslení dva na jednoho netrefil před brankou přihrávku letící vzduchem.

Góly byly nakonec vměstnány do pouhých 11 vteřin. Majdanovo vyloučení potrestal dorážkou Kverka a rozjásal hlouček karlovarských fandů. Provinilec Majdan ale vzápětí snížil na 1:2.

V poslední minutě třetiny se opakovaně vyznamenal Horák, předtím nezamířil přesně na druhé straně Písařík. Vary tak i po 40 minutách hry udržely těsný náskok.

A nezměnil se až do konce, i když se Litvínov pokoušel o srovnání i v závěrečné power play. Vedle Horákovy svatyně prosvištěla bomba Balána, na druhé straně vyrazil Habal betonem Skleničkův nebezpečný pokus. Při hře bez brankáře v poslední půlminutě zápasu žlutí dotírali, ale výsledek utkání už se nezměnil. Což byl důvod k oslavě hloučku fandů z lázeňského města.

Hrálo se v dobrém tempu, což mimo jiné vedlo k tomu, že zápas skončil již za necelé dvě hodiny, v 19:26. Všechny tři branky padly v 15. minutě (první a druhé třetiny).

Ve čtvrtek přivítá Litvínov doma atraktivního protivníka z Vladivostoku.