Zápasy 27. 03. 2015, Redakce

Litvínov zvýšil vedení na 2:0! Opět Kometu přetlačil o gól

Do Brna k pondělnímu a úternímu zápasu se HCVL pojede dobře - vyhrál doma oba zápasy! Ten druhý otočil za tři minuty ve třetí třetině góly Lukeše a Petružálka z přesilovky.

2. SMF (ČT), 27.03.2015, ZS I. Hlinky
logo HC Kometa Brno
HC VERVA Litvínov HC Kometa Brno
2 1

0:0, 0:1, 2:0

Francouz - Kubát, Chaloupka - Pavelka, Gula - Sklenička, Pavlík - Jánský, Hübl, Lukeš – Petružálek, Hanzl, Ručinský – Martynek, Gerhát, Trávníček – Majdan, Piroš, Jurčík. Připraveni Horák a Kokeš. Trenéři Rulík a Hořava

Čiliak – Kováčik, Ptáček - Hanzlík, Hájek - Malec, Kuboš - Bilčík – Hruška, Ostřížek, Ton - Burian, Koreis, Mrázek - Káňa, Čermák, Vondráček - Dočekal, Zohorna, Honejsek. Připraven Falter. Trenéři Kýhos, Pešout a Beran

Do druhého dějství vyjel tým domácích ve stejném složení jako ve středu, až na opětné prohození náhradních brankářů. První dějství bylo o poznání vyrovnanější toho včerejšího. Větší možnosti si vypracovali hosté: v oslabení jel sám na Francouze Burian, na domácí oporu ale nevyzrál. V poslední minutě před přestávkou lapil Francouz i ránu Čermáka a z voleje při Lukešově trestu.

Litvínovské možnosti? První rodící se zhatil sudí Šindler, který se připletl do cesty hráči s kotoučem. Kubát mohl pálit v 6. minutě, ale rozhodl se pro přihrávku. Hübl trefil do obličeje padajícího Malce, který odjel v doprovodu do šatny.

Druhá část naklonila zápas pro modrobílé. Hned ve 22. minutě po rychlé přihrávce za branku se u tyčky ze strany prosadil Čermák. Livínov se snažil zvýšit aktivitu, ale do výraznějšího tlaku se dostal až v závěru.

Obrovskou možnost, při které už Kubát zdvíhal ruce, měl Piroš. Kubátova přihrávka prošla brankovištěm pod nohama obránce až na volného centra čtvrté formace, který okamžitě zakončil, ale Čiliak puk zázračně lapačkou zastavil! Vzápětí se stal jediným vyloučeným v této třetině Hübl.

Třetí část a skvělý litvínovský zvrat! Doma nezastavitelná Verva dokráčela k patnáctému vítězství v řadě! Vyrovnal Lukeš, který si dojel vlastní střelu, vyraženou gólmanem. Žlutí ožili. Teprve druhým vyloučeným brněnským hráčem se stal jejich nejzkušenější zadák Ptáček a Hanzl křižně parádně našel Petružálka, který umístil puk k tyči - 2:1. Hotovo nebylo, ale karty byly rozdány a Litvínov si už trumfy nenechal vyrvat z ruky. Hanzl s Petružálkem mohli ukončit power play, to se nepovedlo, ale pod Krušnými horami se slavilo znovu.

Kometa odehrála velmi dobrou partii, ještě lepší než den předtím. O to horší je asi snést druhou těsnou porážku... Kouč Kýhos své hráče chválil a litoval nevstřelení druhé branky. jeho protějšek Hořava velebil diváky.

Miloslav Hořava: "Dvě třetiny bylo Brno lepší a k ničemu nás moc nepustilo. Strašně jsme se nadřeli a jen díky Pavlu Francouzovi jsme prohrávali pouze 0:1. V poslední třetině nám strašně moc pomohli diváci. Byli fantastičtí a hráče hnali dopředu tak, že mi z toho šel až trochu mráz po zádech. Díky tomu jsme zápas zvládli. Byl to těžký, takový ten správný a typický play off zápas. Jsme hrozně rádi, že se nám znovu podařilo vyhrát."

HC Kometa Brno

Vladimír Kýhos: "Myslím, že dvě třetiny jsme mohli být spokojení. V té třetí jsme určitě čekali nápor Litvínova, který přišel, ale tak, jak jsme hráli dvě třetiny, jsme si s tím nedokázali poradit. Je to samozřejmě i tím, že nám víceméně hrají mladí beci, kteří v extralize moc nenastupovali. I to byla trochu příčina toho, že jsme inkasovali dva góly. Dvě třetiny jsme Vervu - kromě možnosti Kamila Piroše - nepustili do pořádné šance. Rozhodující bylo, že jsme nepřidali druhý gól, přestože šance jsme měli. Je to škoda, protože jinak dnes musím kluky pochválit za perfektní výkon. Věřím, že to Litvínovu doma oplatíme."