Zápasy 29. 01. 2016, Redakce

Litvínov vydřel bod v power play, Liberec šťastnější v nájezdech

Robin Hanzl při hře bez brankáře vyrovnal na 2:2 a obral tak lídra tabulky o bod. Ten druhý zajistil hostům Řepík v samostatných nájezdech.

41. kolo, 29.01.2016, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo Bílí Tygři Liberec
HC VERVA Litvínov Bílí Tygři Liberec
2 3sn

0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1

Petrásek – Kubát, Pavlík – Pavelka, Gula – Frolo, Sklenička – Gerhát, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – Hořava, K. Reichel, Piroš – Jurčík, Válek, J. Doležal. Připraven Janus. Trenéři Rulík a Šlégr

Lašák - Ševc, Šimek - Derner, Mojžíš - Výtisk, Vitásek - Plutnar - Birner, Vampola, Řepík - Radivojevič, Bulíř, Bakoš - Krenželok, Jelínek, Valský - Vlach, Stránský, Ordoš. Připraven Schwarz. Trenéři Pešán a Čermák

Petrásek a Hübl, to byly návraty do litvínovské sestavy. Chyběli v ní stále obránce Chaloupka, útočník Jánský a po zranění ještě Šrámek. Hübl se vrátil do první formace, s Lukešem a Gerhátem, Petrásek se prostřídal s Janusem v brance.

Liberec přijel s 11-bodovým náskokem na čele tabulky a své sebevědomí prezentoval hned od úvodu zápasu. Puk jeho hráče poslouchal o poznání víc. Domácí se ale osmělili hned ve 3. minutě, Pavlík pálil od modré a chvíli na to se Hübl snažil před brankou zasáhnout skákavý puk.

Pavlík se blýskl obranným zákrokem, kterým vypíchl puk ujíždějícímu protihráči, ale v 7. minutě podstřelil Petráska Radivojevič - 0:1. Vzápětí měla opařená Verva štěstí, Valský sám před Petráskem po kličce do bekhendu přestřelil.

Trávníček hledal před klecí volného Martynka, přihrávka neprošla. Liberec zazvonil na brankovou konstrukci. Pak přišla dvě vyloučení žlutých (Sklenička a Hübl) a dvě modrých. Pět vteřin po špatném střídání (první trest) se provinil liberecký Jelínek, ale dlouhá výhoda pět na tři skončila jen několika střelami od modré, se kterými si Lašák poradil.

Ve druhé části zaměstnal Lašáka Hořava. Verva se zvedla, hlavně potom, co se Frolo a Valach pustili do sebe. Minutu na to při signalizovaném vyloučení Pavelka tečoval před brankou střelu Guly do gólmanova protipohybu a bylo srovnáno - 1:1.

Ve druhé polovině třetiny hráli Litvínovští dvě přesilovky, tlačili protivníkovu čtveřici, ale střel bylo stále málo. V poslední minutě třetiny fandům Vervy zatrnulo, hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, ale koncovka Tygrům nevyšla.

Vyloučení Frola po změně stran Litvínov ubránil, ale Lukešův trest už ne. Pod horní tyčku se trefil Krenželok - 1:2. Litvínov ale postupně sílil svůj tlak a nakonec vydřel bod. Využil power play, puk protlačil za brankovou čáru Robin Hanzl - 2:2.

Prodloužení branku nepřineslo a do nájezdů postavila Verva svou klasickou trojici Hübl, Lukeš, Hanzl. Tentokrát z ní nikdo neuspěl a tak rozhodl druhý liberecký nájezdník Řepík.

Jiří Šlégr: "Věděli jsme, že jdeme do zápasu s nejsilnějším týmem v lize. První třetina byla z naší strany opatrná i přesto, že nasazení tam bylo. Od druhé třetiny jsme si řekli, že do toho půjdeme naplno, kluci to splnili, zapnuli a je škoda, že jsme to nedokázali otočit na naší stranu. Nakonec jsme byli rádi, že jsme před koncem utkání vyrovnali. V nájezdech už nám to bohužel nevyšlo. Radek Duda? Domluvili jsme se, že teď několik zápasů vynechá, potrénuje a uvidíme po reprezentační přestávce. Není teď v takové kondici, jak by bylo potřeba, sám to ví. Kristian Reichel? Já ho sleduji už delší dobu v zápasech juniorů, hraje stabilně dobře, dává branky. I dnes si odehrál svoje, dobře bruslí. A myslím, že se může jen zlepšovat."

Bílí Tygři Liberec

Filip Pešán: "Věděli jsme, že nás čeká organizovaný soupeř a těžké utkání. Začali jsme dobře, dali brzy gól a měli nějaké dvě další šance zvýšit. To se nám bohužel nepovedlo. Možná by zápas vypadal jinak, kdybychom vstřelili druhý gól. Domácí pak vyrovnali a ve druhé třetině byli lepší, ale neproměnili dlouhou přesilovku pět na tři, to bylo asi klíčové. V nájezdech jsme pak byli šťastnější."