Zápasy 15. 11. 2017, Redakce

Litvínov střelecky rekordní, otočil zápas a zapsal tři body

Šesti góly nakonec zlomili hráči Vervy odpor Mladé Boleslavi a získali životadárné body. Zápas byl přes konečný výsledek 6:3 dramatický až téměř do konce. Litvínov se šestkrát za 60 minut prosadil poprvé v sezóně.

21. kolo, 15.11.2017, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo BK Mladá Boleslav
HC VERVA Litvínov BK Mladá Boleslav
6 3

1:0, 2:2, 3:1

Petrásek – Kubát, Sørvik – Doudera, Gula – Dietz, Pilař - Sklenička - Černý, Hübl, Jánský – Nejezchleb, Ihnačák, Hanzl – Trávníček (C), Gerhát, Vandas – Matoušek, Šimeček, Jurčík. Připraven Kantor. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr

Maxwell - Eminger, Kotvan - Knot, Hanzlík (C) - Říha, Němeček - Bernad - Valský, Holík, Klepiš - Lenc, Urban, Orsava - Pacovský, Musil, Pabiška - Kousal, Vrdlovec, Procházka. Připraven Růžička. Trenéři Augusta, Ujčík, Žabka

Po zranění už s uzdraveným Nejezchlebem, bez Lukeše (zotavuje se po zranění) a Baránka (nemoc) nastoupila Verva k zápasu s Boleslaví.

A rozjížděla se pomalu. Také atmosféra v méně zaplněném hledišti odpovídala spíše průměrné hře. Ve 2. minutě tečoval nahození od modré čáry Ihnačák a pak zahrozil Nejezchleb. Vzápětí se poprvé připomněli hosté, kterým dvakrát zblokoval střelu Matoušek.

V 5. minutě držel protihráče Kousal, ale domácím se v početní výhodě nedařilo. V polovině třetiny poslali sudí ven na tucet minut Gulu a Holík v přesilovce těsně minul pravou tyč Petráskovy klece.

Pak přišla série trestů Středočechů, k Emingerovi přisedl Urban a Verva hrála 47 vteřin pět na tři. Neúspěšně, ale když k Urbanovi přibyl Procházka a černým se naskytla stejně dlouhá dvojnásobná početní výhoda jako v prvním případě, tečovaná Pilařova rána od modré čáry už prošla do sítě, 1:0.

Obdobnou šanci hostům nabídli nedovolené zákroky Sørvika při rychlém brejku soupeře a Černého na začátku poslední minuty, ale trvala jen 9 vteřin.

Góly přišly po přestávce v tak hojném počtu, že byly k vidění dokonce hned dva obraty ve skóre. Nejprve ukončil Kubátovo vyloučení o pět vteřin dříve Říha a dvě minuty na to propadli Litvínovští při střídání a ve středním pásmu, takže brejk dva na nikoho zakončil po Klepišově přihrávce Valský.

Domácí prapor pozdvihl Vandas : vyjel si do šance a přesně zakončil, 2:2. Litvínov ožil, Nejezchleb už mohl vzápětí vrátit bekhendem svému celku vedení, pak z ideální pozice netrefil branku Hübl.

Němeček a znovu Eminger nabídli Severočechům další přesilovku pět na tři. Ta se nedařila, ale následně při klasické výhodě uspěl z dorážky Černý a hodně se radoval, 3:2. Poměr vyloučených srovnali Gerhát a střelec třetího gólu, druhý trest rozdělila přestávka.

V závěrečném dějství nejprve Petrásek chytil šanci Bernadovi, ale pak Bruslaři uspěli při Hüblově trestu, zblízka se prosadil obrovitý Urban, 3:3. Lámal se zápas: postupně Pacovský z akce dva na jednoho, Valský po kolmici na útočnou modrou a nakonec Pabiška bekhendem (tyč!) mohli utkání znovu - a možná definitivně - zlomit na stranu hráčů ve světlých dresech.

Rozhodující byl ale až gól Nejezchlebovou tečí Dietzovy střely, 4:3! Vzápětí Jánský z voleje našel připraveného Maxwella, pak Litvínovu pomohly fauly Bernada (52.) a Říhy (54.).

Hanzl našel Kubáta , který sólo efektně zakončil a rozhodl zápas, 5:3. Hosté pak chvíli na to odvolali gólmana, mohli snížit, ale také inkasovat: Hüblova střela od modré čáry trefila tyč a od ní šel puk prakticky rovnoběžně s brankovou čarou... První centr Vervy pak dostal druhou šanci a pečetil z ní výsledek.

Po dvou porážkách radost!

Radim Rulík: "První třetinu jsme vyhráli, ale hra nebyla taková, jakou by jsme si představovali. Opravdu jsme rádi, že jsme to ve třetí třetině překlopili na naši stranu, šest gólů už jsme doma dlouho nedali. Ale rodilo se to velice těžce, nebylo to úplně optimální. Doufám, že nám to pomůže do dalších zápasů."

BK Mladá Boleslav

Patrik Augusta: "Viděli jsme vyrovnané utkání, rozkouskované spustou vyloučení na obou stranách. My jsme vytvořili víc chyb, které soupeř v závěru potrestal. Rozhodl gól na 4:3, předtím jsme v samostatném nájezdu trefili břevno, soupeř dal šťastný gól odrazem o kalhoty. Pak jsme to otevřeli, dostali pátou branku a ta definitivně rozhodla o utkání."