Zápasy 20. 02. 2018, Redakce, foto: -neš-, J. Jindra

Litvínov snížil v power play, v přípravě výhra pro Chomutov

V přípravném utkání odskočili Piráti ve druhé třetině z 2:2 na 2:4. Poslední slovo měl při hře bez brankáře litvínovský obránce Gula.

přát., 20.02.2018, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo Piráti Chomutov
HC VERVA Litvínov Piráti Chomutov
3 4

1:2, 1:2, 1:0

Petrásek – Kubát, Gula – Baránek, Čutta – Iberer, Doudera – Sklenička – Lukeš, Hübl (C), Gerhát – M. Růžička, Mikúš, Vandas – Jurčík, Hanzl, Černý – Matoušek, Válek, Jánský – 21. Řehoř. Připraven Kantor. Trenéři Šlégr, Stránský, Weissmann, Skuhrovec

Pavlát – Szathmáry, Knot – Dietz, Flemming – Mrázek, Slovák – Chalupa, Grman – Koblasa, Smejkal, Havel – Sklenář, V. Růžička ml., Tomeček – Poletín, Huml (C), Vantuch – Hlava, Šťovíček, Skokan. Připraven Dvořák. Trenéři V. Růžička st., Martínek, Šťastný

K prvnímu přípravnému utkání v olympijské přestávce nastoupili v dresu Vervy do zápasu poprvé od 12. ledna brankář Michael Petrásek a poprvé dokonce od 3. ledna útočník Michael Vandas. Na marodce tak zůstal pouze dlouhodoběji zraněný Hunkes a dnes s lehčím zraněním i Trávníček.

Kapitánské "céčko" se tak objevilo na dresu Viktora Hübla. Trenéři zkoušeli jiné složení zejména útočných trojic. Chomutov dal šanci mladému brankáři Pavlátovi.

Petrásek si poprvé potěžkal puk už v 15. vteřině a v úvodu zápasu byl zaměstnanější než jeho protějšek. Hned první možnost Vervy ale skončila gólem. Kubát našel před brankou zcela volného Černého, který ještě neuspěl, ale dorážející Hanzl už ano, 1:0.

Vzápětí byl v obdobné pozici jako Černý Gerhát, také však neskóroval. Hosté odpověděli možností Koblasy, který v ideální pozici dobře netrefil puk. O vyrovnání se postaral Havel, prosadil se zblízka k usměrnění puku, 1:1.

Černý pálil v 10. minutě po Jurčíkově vybídce. Druhý jmenovaný pak mohl o tři minuty později zakončovat, ale proti včas přemístěnému gólmanovi volil raději ještě přihrávku.

Minutu na to předvedli pěknou a rychlou kombinaci Lukeš, zpoza klece přihrávající Gerhát a zakončující Hübl, pálil do gólmana.

Prosadili se tak znovu hosté, zaváhání v domácím obranném pásmu využil Smejkal, 1:2. Největší možnost vyrovnat měl Jánský, tísněn ale zamířil spíše pod ležícího gólmana, než do odkryté klece.

Gerhát hned po změně stran uvolnil Lukeše, Pavlát zachránil. Ve 24. minutě se poprvé vylučovalo, Čutta a Skokan šli ven za hrubost. Baránek vybídl k teči Růžičku. První přesilovka v zápase přišla ve 28. minutě, Koblasa hákoval a Lukeš jej poslal z trestné lavice po Gerhátově přihrávce dřív, 2:2.

Zároveň šli ven potom i Baránek a Sklenář. Už při hře pět na pět pálil z mezikruží Hlava, Petrásek byl na místě. Nedosáhl až na Smejkalem ideálně trefený puk ze vzduchu, 2:3. Pak po sobě faulovali Hübl a Gula a dvojnásobnou přesilovku Piráti brzy využili, po 15 vteřinách zvýšil na 2:4 Poletín.

Po Matouškově teči ve 40. minutě se zdálo, že puk trefil břevno... Vzápětí byl ještě vyloučen Kubát.

Litvínov se ubránil a byla na něm po přestávce znát snaha zdramatizovat ještě utkání. Nepovedlo se to při dvou přesilovkách (49. Tomeček, 53. Flemming), ani při Mikúšově šanci v 50. minutě.

Tři minuty před koncem zahrozil dvakrát Jurčík. Hosté naopak mohli navýšit výhru při šanci Hlavy ve 48. minutě, puk mu ale při blafáku sklouzl z hole.

V čase 57:55 si litvínovská strana vzala oddechový čas a po něm odvolala gólmana. V power play zblízka zvedl puk pod "víko" obránce Gula a o zápletku bylo postaráno, 3:4. Hra Vervy bez brankáře pokračovala a vyrovnání bylo několikrát na spadnutí. Na druhé straně jednou puk těsně minul opuštěnou klec.

Výsledek už se nezměnil, v derby tak podle tradice poslední doby opět vyhráli hosté.