Zápasy 14. 03. 2014, Redakce

Litvínov rozhodl duel s Vary v první třetině a na 11. místě zvýšil náskok

Ani ve druhém duelu nadstavby Litvínov nezaváhal, nasázel soupeři, který dorazil k zápasu kvůli problémům na silnici se zpožděním, v úvodu utkání čtyři góly. Vítězství si pak pohlídal (5:1) a upevnil 11. místo.

OU 2., 14.03.2014, ZS I. Hlinky Litvínov
HC VERVA Litvínov HC Energie Karlovy Vary
5 1

4:0, 1:0, 0:1

Francouz - Stříteský, Zeman - Gula, Pavlík - Posmyk, Chaloupka - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - Majdan, Jurčík, Trávníček. Připraven Nechvátal. Trenéři Rulík a Hořava

Řehoř – Bičánek, Rýgl, Gulaši, Kubka, Šmach, Dresler – Zaťovič, Balán, Pohl – Kytnár, Vlach, Buc – Dlouhý, Hruška, Zucker. Připraven Závorka. Trenéři Mlejnek a Kverka

Verva do utkání opět nastoupila jen se třemi pětkami. Odpočívali tentokrát Černý a Piroš, zraněný je stále Kousalík. Do branky se postavil poprvé v play out Francouz, do útoku se vrátili Ručinský a Trávníček. Také soupeř poslal do pole jen 15 hráčů a v brance dostal šanci Habal.

Vary na cestě do Litvínova zdržel zastavený provoz po dopravní nehodě, ale utkání se nakonec zpozdilo jen o 15 minut. Hosté k němu nastoupili bez rozbruslení. Oba celky už jen dohrávají sezónu a tak utkání nabídlo více líbivosti na úkor tvrdosti.

Před zápasem pogratuloval klub kapitánovi Michalu Trávníčkovi k překonání klubového rekordu v počtu zápasů a zároveň k narozeninám.

Hübl dával v koncovce přednost Stříteskému, na druhé straně mohl Dlouhý trefit odkrytou klec. Majdan zasáhl tyč, ale po Jurčíkovi na Kladně se své premiérové extraligové branky v sezóně měl dočkat i on.

Litvínov přečkal Lukešův trest a pak začal úřadovat. Hanzl prokázal vybroušenou ruční ekvilibristiku, vymíchal brankáře a zavěsil, 1:0. Takových akcí bylo k vidění víc, jen ne pokaždé s úspěšnou koncovkou.

Balánův faul na Ručinského potrestal snadnou dorážkou Pavlíkovy střely Majdan, 2:0. Zanedlouho uspěl švihem také Lukeš, 3:0 a necelá tisícovka diváků si zakřičela znovu. Verva hrála s podstatně větší vervou než protivník a Hanzl po vyšachování obrany i brankáře zakončoval z úhlu do prázdné branky, 4:0. Druhý trest Balána pak přerušila přestávka.

Po změně stran se hra přece jen trochu vyrovnala, ale stále byli nebezpečnější domácí a Francouz měl jen málo práce. "Bůra" přidal - stylově - oslavenec Michal Trávníček, už ve 23. minutě. Jeho tečovaná střela popáté rozvlnila síť, 5:0. Po vyloučení Dreslera a Pohla měla Verva krátkou výhodu pět na tři, ale při ní ani později se už do přestávky skóre nezměnilo.

Jánský mohl ve 3. třetině navýšit stav, ale korekce přišla z druhé strany. Balán skóroval z mezikruží k tyči, 5:1. Skóre se nepohnulo při Vlachově provinění, krátce po něm ale jel sám na Řehoře Ručinský - gólman vyrazil.

Zápas se pak v poklidu dohrál, Litvínov po něm navýšil náskok v tabulce na Vary na 9 bodů. Ve druhém duelu "barážistů" porazilo Kladno Chomutov 2:1.

V neděli míří HCVL na led Pirátů, v úterý přijede pod Krušné hory Kladno. Tak přijďte!

Miloslav Hořava: "První třetina byla asi ovlivněná tím, že Karlovy Vary přijely na utkání pozdě, projevilo se to. Zdržely se na cestě a do utkání šly bez rozbruslení, což nám trochu hrálo do karet. Hrál se pohledný bezkontaktní hokej, líbivý pro diváky."

HC Energie Karlovy Vary

Karel Mlejnek: "Utkání ovlivnila druhá desetiminutovka první třetiny, kdy domácí vstřelili čtyři branky. Od druhé třetiny už se naši hráči snažili odehrát zápas lépe a se ctí, což se docela povedlo, výsledek 2. a 3. třetiny už byl solidnější. Nicméně soupeř byl dnes lepší a zasloužil si ze zápasu tři body."