Zápasy 06. 08. 2019, Tereza Čubanová

Litvínov porazil Rytíře podruhé! Vítězství vystřílel matador Hübl

Litvínov dnes vyzval na souboj Jágrovo Kladno. V ostrém střetu na kladenském ledě si vedli lépe černožlutí. Přestříleli Rytíře 5:2! Dvě branky zaznamenal litvínovský matador Viktor Hübl! Trefil se také Hanzl, Baránek a mladík Svoboda.

1538

Branky a nahrávky Rytíři Kladno: 5. O'Donnell, 43. Š. Bláha (Kaut, Hajný)

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 10. Hanzl (Doudera), 22. Baránek, 36. Svoboda (Mikúš), 37. Hübl, 57. Hübl (Lukeš)

1:0, 1:4, 2:4, 2:5.

Micka, Lacina - Hynek, Špringl

Cikánek – Austin, Lakos, Zajíc, Zelingr, Müller, Smetana – Jágr, Stach, Zikmund – Melka, Réway, O'Donnell – Jelínek, Kalaj, Strnad – Hajný, Kaut, Š. Bláha

Honzík – Ščotka, Kubát, Baránek, Jánošík, Štich, Doudera, Šesták – Helt, Hübl, Lukeš – Hanzl, Mikúš, Kašpar – Petružálek, Gerhát, Svoboda – Jurčík, Zygmunt, Trávníček

Úvodní buly vyhrál Stach, který si okamžitě vyměnil puk s Jágrem a hnali se společně do akce. Rytíři se ale po slibné akci vedení neujali a na druhé straně střílel Mikúš. V páté minutě už šli domácí do vedení, Brendan O’Donnel si vybruslil před branku z levé strany a potvrdil svou pověst střelce. Kotouč si hodil na bekhend a trefil jej přímo nad Honzíkovo rameno. Kladno i poté mělo více šanci než Litvínov. Jejich snahu ale zastavilo vyloučení Réwaye, který se provinil podražením. Ščotka v přesilovce dvakrát střílel na branku domácích, dvakrát neúspěšně.

Pak už ale branku zaznamenal i Litvínov! Doudera vystřelil z vrcholu levého kruhu a Martin Hanzl kotouč usměrnil k Cikánkově vzdálenější tyči! Dělovku na druhé straně předvedl Austin a střílel i Zajíc. První trestné minuty si vykoledoval i Litvínov. Byl to konkrétně Baránek, který se provinil hákováním. Přesilovku domácí celek nevyužil, a tak se šlo do kabin za vyrovnaného stavu 1:1.

Ve druhé třetině se první puku ujali domácí. Vážnější ohrožení litvínovské branky z toho ale nevytěžili. Naopak na druhé straně hřiště sehráli černožlutí pohlednou kombinaci, po které zakončoval Marek Baránek, jehož střela propadla až za Cikánkova záda. Litvínov tak opět odskočil soupeři o jednu branku. Ihned na to Kladno uzavřelo hosty v pásmu a urputně se snažilo dorovnat skóré, Honzík byl ale pozorný. Hra se poté přelévala nahoru dolů, dokud jí nezastavil Cikánek, když přiklopil kotouč svou lapačkou. Po pěkné akci Kladna ujeli na branku domácích 2na1 Zygmunt a Baránek, první jmenovaný se snažil zakončit, avšak puk skončil pouze v boční síti. Následovaly hned další dvě velké šance Litvínova, v první se ocitl Kašpar spolu s Mikúšem a ve druhé, pár sekund na to Petružálek. Nikdo z nich navýšit skóré nedokázal.

Další únik předvedli Hanzl s Mikúšem, opět neúspěšně. Navíc se provinil Kašpar nedovoleným zákrokem, a tak šla Verva do čtyř. Kladnu přesilovka hned v úvodu nevyšla a ke střele se dostal Jurčík. Následovala mela u litvínovské branky, po níž zůstal na ledě ležet gólman Honzík. Po pár vteřinách se však oklepal a utkání mohlo pokračovat. Když se na ledě síly vyrovnaly, vytvořil si Litvínov silný tlak na bránu. Nejprve ohrozil Cikánka Hanzl, který prokličkoval skrze kladenskou obranu, avšak jeho střelu z bezprostřední blízkosti gólman pohlídal. Několik vteřin na to trefil Ščotka tyčku! Poté už se ale Litvínovu zadařilo, Přemysl Svoboda dostal puk na hokejku a poslal ho za záda gólmana Cikánka! Verva tak navýšila své vedení na 3:1. To hostujícímu celku ale nestačilo! Krátce na to ujel Viktor Hübl sám na kladenskou bránu a nekompromisně zakončil mezi Cikánkovy betony!

První buly poslední části vyhrálo opět Kladno. Velkou šanci měl hned v první minutě Jágr, ale proti Honzíkovi neuspěl. Následovaly dvě další nebezpečné střely od domácích hráčů, znovu nepřesné. Pak už to Kladnu ale vyšlo. Štěpán Bláha od pravého kruhu dokázal rozvlnit síť! Kladno tak snížilo na rozdíl dvou branek. Na druhé straně poté střílel Gerhát, trefil se jen těsně nad Cikánkovu branku.

Následovala velmi vyhrocená část utkání ve které se zranili dva kladenští hráči a oba museli odjet na vyšetření do útrob stadionu. Dvě minuty si z téhle situace odnesl Kubát, a tak Verva čelila dalšímu oslabení. Rytíři byli v přesilovce velmi aktivní, černožlutí měli tedy spoustu práce. Naštěstí pro Litvínov toto oslabení přečkali. Pak si tlak vytvořili i hostující hráči, ale skóré utkání také neupravili. Litvínovský Štich si ještě vysloužil dvě trestné minuty. I když si Rytíři vedli v přesilovce dobře, dostal se Viktor Hübl dvakrát do samostatného úniku na Cikánka a ve druhém už se nemýlil! Završil tak litvínovského bůra! Do konce utkání už žádná změna skóré neproběhla, a tak Litvínov zvítězil na Jágrovo ledě 5:2!