Zápasy 04. 12. 2022, Kamila Stříteská

Litvínov porazil Olomouc, Kudrna přispěl dvěma góly

I druhé domácí utkání litvínovští zvládli a porazili olomoucké kohouty 5:3. Dvěma góly se o výhru chemiků zasloužil Andrej Kudrna.

3047

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 33. Freibergs (Estephan, Š. Stránský), 38. Zygmunt (Strejček, Freibergs), 47. Kudrna, 55. Kudrna (Jurčík), 60. Sukeľ

Branky a nahrávky HC Olomouc: 6. Bambula (J. Káňa, Knotek), 24. Olesz (Navrátil, Rašner), 37. Rutar (Navrátil)

Jaroš, Šindel – Ondráček, Hynek

Zajíček – Zile, Zeman, Strejček, Freibergs, Demel (A), Wesley, Šalda – Kudrna, Sukeľ (C), Zdráhal (A) – Š. Stránský, Estephan, Abdul – Straka, Gut, Hlava – Havelka, Jurčík, Zygmunt

Lukáš – Ondrušek (C), Mareš, Rašner, Škůrek, Švrček, T. Černý, Řezníček – J. Káňa (A), Knotek (A), Bambula – Plášek ml., Anděl, Navrátil – Olesz, Kusko, Rutar – Menšík

Úvodní dějství bylo šťastnější pro hostující, kteří v 6. minutě otevřeli gólový účet zápasu. Olomoučtí využili špatného střídání chemiků a Jana Káňa poslal kotouč na Jana Bambulu, jenž střelou na zadní tyč překonal Zajíčka v litvínovské bráně - 0:1. Po pár vteřinách se o srovnání jednobrankového manka pokoušel Matúš Sukeľ, ale rozezněl pouze tyč hostující klece. Posléze ještě vyzkoušel pozornost Lukáše Abdul, ale olomoucký gólman si s jeho pokusem poradil. V 8. minutě zase zahrozili hosté, když zajímavou individuální akci předvedl Káňa, kterou zakončil střelou do Zajíčkových betonů. Později se o slovo přihlásili domácí, Wesley pálil od modré čáry, ale jeho dělovku olomoucký gólman dobře viděl. V poslední minutě se předvedl Patrik Zdráhal, jenže těsně před zakončením mu kotouč sjel z hole. První třetina tedy skončila jednobrankovým mankem chemiků.

Litvínovští se snažili v prvních minutách druhé třetiny snížit manko z první části, ale gólman Hanáků byl neoblomný. Ve 23. minutě si Olomouc vybojovala přesilovku, se kterou náležitě naložila. Rostislav Olesz doklepl kotouč za záda Šimona Zajíčka až na druhý pokus - 2:0. Chemici mohli bleskově odpovědět. Patrik Demel zůstal sám před Lukášem, ale svou střelu namířil přímo doprostřed olomouckého gólman, který tak s jeho pokusem neměl moc práce. Po polovině zápasu orazítkoval hostující tyč Radim Šalda a byla to už druhá tyč v tomto klání. Posléze opět předvedl Jan Káňa, který se ocitl v dobré příležitosti po Bambulově nabídce, ale Šimon Zajíček zakročil včas a skóre se tak neměnilo. Ve 33. minutě Verva využila přesilovou hru, ve které svou premiérovou trefu zaznamenal Ralfs Freibergs střelou od modré čáry - 2:1. Andrej Kudrna pálil nebezpečně z mezikruží, ale Lukáš jeho ránu zastavil. Nedáš, dostaneš. Nejprve se rozjel Navrátil, ale ztroskotal na Zajíčkovi. Z druhé vlny se přidal Adam Rutar, jenž dorazil puk do branky - 3:1. Chemici bleskově odpověděli. Jan Strejček si připravil puk na modré čáře, odkud se napřáhl a našel Pawla Zygmunta, který dokázal ztečovat puk do olomoucké branky - 3:2. Verva stáhla gólové manko před koncem prostřední části na jeden gól.

Ve třetí třetině se znovu předvedl Jan Strejček, který byl v utkání velmi při chuti. Tentokrát jeho dělovka od modré čáry skončila v náručí olomouckého brankáře. Ve 43. minutě tečoval Zdráhal přihrávku Kudrny, ale puk neskočil za Lukášovými zády. O čtyři minuty později Verva potrestala chybu Škůrka. Již zmiňovaný Andrej Kudrna si z pravého kruhu najel na střed hřiště a poslal kotouč až do sítě - 3:3. Hra se přelévala ze strany na stranu a oba týmy si vytvářely šance, na obou stranách však gólům zabránili brankáři. Nakonec Litvínov dokázal otočit skóre, Andrej Kudrna zaznamenal svou druhou trefu v zápase, když se před ním otevřel prostor na pravé straně a střelou zápěstím překonal Jana Lukáše, jenž neudržel puk v rukavici a sám si jej doklepl do sítě - 4:3. Vzápětí ale Lukáš opět ukázal své brankářské kvality, Matúš Sukeľ se vydal do samostatného úniku, ale olomoucký gólman si s ledovým klidem s poradil se Sukeľovou kličkou. Dvě a čtvrt minuty před koncem závěrečné dvacetiminutovky Olomouc odvolala brankáře a zkusila to se šesti bruslaři v poli. Ondruška pálil, ale na Zajíčka nevyzrál. 40 vteřin před sirénou poslal kotouč do prázdné brány Matúš Sukeľ a zpečetil vítězství chemiků - 5:3.

Karel Mlejnek

Není to náhoda, že Olomouc hraje v horní polovině tabulky. Je to velice silný manšaft, individuálně, v osobních soubojích, v útočném pásmu, na kotouči, i v obranném pásmu, dobře hrají předbrankové prostory. Na to jsme se snažili naše mužstvo připravit. Pro nás to bylo velice těžké utkání. Jsme strašně rádi, že se nám podařilo po nějaké době otočit utkání, které se vyvíjelo nepříznivě.

HC Olomouc

Jan Tomajko

Věděli jsme, že to bude hrozně těžký zápas. Věděli jsme, že Litvínov bude mít od začátku enormní nasazení. Na menším hřišti jsme s tím měli problémy, rychle k nám přistupovali, neměli jsme na nic čas. Z protiútoku jsme dali na 1:0, to nás trošku uklidnilo. Nemyslím si, že jsme odehráli špatný zápas, ale bohužel ve třetí třetině jsme dostali dva blbé góly. Hlavně ten čtvrtý, tam jsme zbytečně ztratili puk v útočném pásmu, to byla škoda. Dnes v okleštěné sestavě by pro nás bod měl cenu zlata.