Zápasy 07. 08. 2018, Ondřej Vlk, foto: Jan Jindra

Litvínov porazil Kladno 3:1! Vítězství trefil Hanzl

K l a d n o - Litvínov odcestoval k prvnímu přátelskému utkání na led Kladna. Na kladenském zimním stadionu panovalo velké horko a led nebyl příliš ideální. Litvínovští vstoupili do utkání dobře a postupem času si vypracovali dvoubrankový náskok. Kladno si ale vytvořilo tlak a dokázalo snížit na rozdíl jedinné branky. V závěru utkání Litvínov využil přesilovou hru a domácí se už na více nezmohli.

přát., 07.08.2018, ZS Kladno
logo Rytíři Kladno
Rytíři Kladno HC VERVA Litvínov

Cikánek – Volráb, Kehar, Zich, Zajíc, Zelingr, Svedlund – Kružík, Kaut, Schildhabel – Vildumetz, Kubík, Strnad – Hajný, Zikmund, Š. Bláha – Jelínek, Filip, M. Bláha

Janus – Sörvik, Baránek, Ščotka, Doudera, Šesták, Strejček, Březák – Hanzl, Mikúš, Petružálek – Myšák, Hübl, Lukeš – Černý, Gerhát, Trávníček – Jurčík, Válek, Matoušek

První třetina utkání přinesla hned několik zajímavých situací. Na obou týmech byla zpočátku vidět nerozehranost, ale už v 8. minutě utkání se do úniku dostal po parádní přihrávce Černého Jan Ščotka a svůj únik zakončil blafákem za Cikánkova záda. V 11. minutě první periody se dostal do podobného situace Černý, ale ten svou dělovkou pouze orazítkoval tyč Cikánkovy branky.

Kladno mělo možnost se dostat to většího tlaku během přesilové hry, ta se ale domácím vůbec nevyvedla. Po skončení přesilovky se do velké příležitosti dostal hostující Jelínek, ale Janus kladenského hráče prefektně vychytal. V 16. minutě po dobré přihrávce od Lukeše pálil nejmladší člen litvínovského kádru Myšák, Cikánek jeho střelu chytil do lapačky a podržel svůj tým. V závěru první třetiny si ještě pomohl nedovoleně Březák, ale ke změně skóre už nedošlo.

V úvodu druhé třetiny měl více práce Janus, ale už ve 27. minutě založil parádně celou akci Petružálek, předal puk Martinu Hanzlovi, který domácího brankaře prostřelil pod lapačkou. Ve druhé polovině utkání šli Litvínovští do tří, nejprve fauloval Matoušek a po něm Hübl. Chemici ale dvojnásobné oslabení zvládli výborně a i díky Janusovi neinkasovali.

Litvínov se také dočkal přesilovky, v níž Lukeš ani Hanzl na Cikánka nevyzráli. Necelé tři minuty před koncem druhé třetiny předvedl krásnou individuální akci Černý, ale jeho žabičku přes brankoviště nikdo z litvínovských hráčů usměrnit do branky nedokázal. Po druhé třetině tak Litvínov odcházel do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Třetí perioda začala pozvolným tempem a Kladenští si začali vytvářet čím dál větší tlak. V 51. minutě Vildumetz našel Jakuba Strnada, a ten poslal puk přesně nad rameno Januse. Kladno poté přebralo iniciativu a Litvínov byl rázem pod tlakem, jen díky Janusovi se hostům nepovedlo vyrovnat. Litvínovský brankář předvedl několik parádních zákroků a podržel tak svůj tým.

V 57. minutě měli žlutočerní výhodu přesilové hry, kterou zúročil po přesné přihrávce Baránka mladíček Jan Myšák, pro nehož to byl první gól za A-tým v prvním utkání. Chemici si už náskok pohlídali a utkání dovedli do vítězného konce.

logo Rytíři Kladno

Rytíři Kladno

Radim Skuhrovec (HC VERVA Litvínov): Z naší strany to ještě nebylo úplně optimální. Objevily se nám tam i dobré věci, ale je ještě spousta věcí, které na tréninku trénujeme, ale ještě se nám je nepovedlo přenést do zápasu. Je před námi ještě dost práce, abychom to vyladili k obrazu svému.