Zápasy 23. 01. 2015, Redakce

Litvínov podporován fanoušky dobyl KV arénu!

A Pavel Francouz vychytal šesté čisté konto. Utkání góly rozhodli Ručinský a Hübl. Se 78 body definitivně zamířil do play off. Z jaké to bude pozice? Nyní si upevnil druhé místo.

40. kolo, 23.01.2015, K. Vary
logo HC Energie Karlovy Vary
HC Energie Karlovy Vary HC VERVA Litvínov

Závorka – Harant, Sičák, J. Tomeček, Redlihs, Šmach, Bičánek, Deyl – V. Tomeček, R. Hruška, Duda – D. Hruška, Balán, Vachovec – Koblasa, Skuhravý, Micka – Gorčík, Kverka ml., Flek. Připraveni Habal a Šafář. Trenéři Mlejnek a Kverka st.

Francouz – Kubát, Chaloupka - Pavelka, Pavlík - Frolo, Štindl - Šrámek, Hübl, Lukeš – Petružálek, Hanzl, Ručinský – Martynek, Gerhát, Trávníček – Majdan, Písařík, Jurčík. Připraven Soukup. Trenéři Rulík a Hořava

Verva odjela na cestu k zápasu podél Krušných hor bez Petera Jánského, který se do tréninku - po zranění v zápase s Pardubicemi - zapojil až v pátek. V první formaci jej nahradil Šrámek.

Vary stíhají první "desítku" a netroufly si proti favoritovi otevřít hru. Soustředili se na obranu a pomoc svého gólmana, i tak však působily až příliš zakřiknutě. Závorka měl dva zákroky už v prvních 16 vteřinách a chytalo s ním také štěstí. To když Ručinský nezpracoval Hanzlovu přihrávku do šance trochu na dlouhou hůl.

Hanzl a Trávníček nastřelili tyčku karlovarské klece! Smůla... Nic pro lepší hosty nevykvetlo ani ze dvou přesilovek (Balán a Gorčík). Největší možnost domácích vlastně ani možností nebyla, Balán v přečíslení nedokázal přihrát Hruškovi. Minutu před koncem poslali sudí ven Štindla, ale ani tehdy toho Energie mnoho nepředvedla. Za zmínku z první třetiny stála ještě přihrávka Lukeše na volného Hübla před brankou, jež zelení stihli tečovat a tím zbrzdit.

Ve druhé části už Litvínov zasloužené vedení získal. A mohlo být minimálně dvojnásobné. Nejprve však Duda neúspěšně hledal Fleka. Pak byl vyloučen Hübl, ale když se vrátil z trestné lavice, hned se zapojil do akce, z níž přečíslili soupeře Trávníček s Lukešem. Vyměnili si puk, obě nahrávky však tečoval Redlihs a tak z toho nic kromě šance nebylo. Lépe dopadla situace v polovině utkání. Zmatek před Závorkou využil Ručinský s Petružálkem, 0:1 po bekhendu čerstvého reprezentanta.

Zvýšit mohli Hübl s Martynkem, znovu výměna puku v situaci dva na jednoho! Ale přesnější koncovka pěkné akci chyběla. Tlak žlutých narostl, Vachovcovi pustili sudí dva hodně hraniční zákroky. Po tom druhém se sbíral z ledu Majdan. Deyl a stejně jako v první části minutu před koncem Štindl ještě zahřáli trestné lavice. Poslední přesilovku už hráli domácí lépe, Francouz byl však pozorný a na druhé straně mohl střílet z brejku Hanzl. A šlo se podruhé do kabin.

Třetí část začala velkou možností Dudy, který ale zblízka kotouč přes Francouzův beton neprocpal. Pak byl Ručinský při střele a šanci faulován Balánem. Výhoda zůstala nevyužita, jenže po ní Lukeš našel před brankou spoluhráče, střílel Šrámek a Hübl následně snadno doklepával, 0:2!

Cenné bylo, jak tým zvládl závěr. Vary potřebují každý bodík, ale ve velké šanci byl hráč znovu před Závorkou, Martynek. Nejlepší muž zelených držel jakési naděje svého týmu až do konce. 106 vteřin před koncem si vzali varští trenéři time, odvolali gólmana, ale když se nedaří dát gól celý zápas většinou ani hra bez brankáře nepomůže.

Litvínov vyhrál jistě a zaslouženě. Jeho nejlepším hráčem byl znovu vyhlášen Ručinský. V neděli Verva vyzve Plzeň a může učinit další krok směrem k zajištění přímého postupu do čtvrtfinále!

logo HC Energie Karlovy Vary

HC Energie Karlovy Vary

Jaromír Kverka: "Proti takovému soupeři, který hraje v pohodě nahoře v tabulce, bychom museli k úspěchu podat nadstandardní výkon. A to se nám dnes nepovedlo. Tahali jsme za kratší konec a nevytvářeli si šance. Bohužel nejsme schopni střílet góly. To je naše bolest, vinou toho prohráváme zápasy."

Miloslav Hořava: "Věděli jsme, že Karlovy Vary jsou jedno z nejlepších mužstev v domácím prostředí. Přijeli jsme proto s respektem a pečlivě se na soupeře připravili. Zápas byl vyrovnaný, my jsme měli víc štěstí v koncovce. Za tři body jsme rádi."