Zápasy 21. 12. 2012, Redakce

Litvínov obrátil zápas ve Varech a veze všechny tři body!

Nebylo to pro slabé povahy, ale resumé zní: Litvínov zvládl podkrušnohorské derby a utnul sérii porážek, i když v 16. minutě prohrával 0:2! Obrat skóre završil a vítěznou branku si připsal obránce Jareš (3:2).

32. kolo, 21.12.2012, KV Arena
logo HC Energie Karlovy Vary
HC Energie Karlovy Vary HC VERVA Litvínov
2 3

2:0, 0:3, 0:0

Mensator (21. Závorka) - Nosek, Gulaši, Drtina, Gründling, Grman, Kloz, Látal - Zaťovič, Pech, Bicek, Skuhravý, Zucker, Skladaný, Drtina, Vachovec, Káňa, Heřman, Doležal, Pohl, Polák, Košťál

Franěk - Kousalík, Stříteský, K. Černý, Martinka, Jareš, Gula, Brejčák - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček "C" - Černý, Smolka, Ručinský - Kubinčák, Baláž, Pšurný. Připraven Francouz

Ke třetímu letošnímu měření sil s karlovarskou Energií odjel Litvínov bez zraněných Posmyka, Zemana a Rapáče, nakonec i Kubáta. Do sestavy se vrátil Kubinčák, v obraně zaskočil ústecký K. Černý a v brance dostal po 18 zápasech příležitost Petr Franěk. Domácí postrádali hlavně Kumstáta.

Prvních deset minut: žádný gól, žádný trest, střeleckých šancí poskrovnu. Litvínov pak začínal být aktivnější, Martynkovu ránu vyrazil Mensator, ale pak zaplatil za Pšurného vyloučení ve 13. minutě: skóre otevřel v závěru přesilovky dorážkou z úhlu Polák. Ve stejném čase navíc inkasoval trest Jareš a v 16. minutě už to po druhé využité přesilovce bylo 2:0. Na zpětnou přihrávku si najel Nosek. V závěru třetiny byl ještě vyloučen Stříteský...

Hůře být nemohlo, čekat nebylo na co, po návratu z kabiny začal Litvínov lépe a černožlutý prapor pozvedl snížením na 2:1 Baláž. Překonal Závorku, který po 1. třetině vystřídal zkušenějšího Mensatora. Škoda, že vzápětí sudí odpískali zdržování Jarešovi, poměr vyloučených byl v tu chvíli 0:4. Litvínov se ubránil, ve 26. minutě se po nájezdu do Fraňka poškorpili Vachovec a Trávníček, dostali zdvojené tresty, ale pro Litvínov z toho rezultovala přesilovka. Využil ji Černý po zpětné přihrávce a Verva byla definitivně zpátky v zápase. Hokej už byl v tu chvíli o poznání zajímavější než v úvodu utkání, strhnout vedení na svou stranu zkoušeli Pech a Majdan. Další vyloučení hostí, Pšurný si ale také poseděl celé dvě minuty.

A že už mají domácí proti sobě jiného soupeře se prokázalo brzy na to, Jareš od modré vstřelil třetí gól. Balážův trest nic nezměnil a až ve 38. minutě šel zase ven domácí hokejista, Gründling a to opravdu musel (zdržování hry).

Poměr trestů se opravdu začal upravovat, ve třetím dějství museli za katr nejprve Doležal a po jeho návratu zároveň Grman a Gulaši! Oba podráželi, pět na tři, ale tahle činnost žlutočerným v poslední době nejde. Tentokrát hrála roli i smůla - zvonila tyč! A hned na to poslali sudí Husička s Pešinou ven Brejčáka, jako by chtěli přivolat na hosty trest. Pět vteřin před jeho návratem i hříšníka utkání Jareše. Litvínov však už bránil dobře.

Pak odešli pykat Pohl a opět Jareš. V samém závěru zápasu Hübl a 7 vteřin po něm Pech. Domácí hráli zvýhodněnou power play pět na čtyři, neúspěšně. Ještě 14 vteřin před koncem si autor vítězné branky zopakoval vyloučení (venku byl 5x!), ale ani to Energii nepomohlo. Konec!

Litvínov vydřel po neuvěřitelně dlouhém a dramatickém závěru tři body, první výhru ve 3. čtvrtině a první po pěti porážkách. Dosáhl hranice půlstovky bodů a pozval diváky do hlediště ZS Ivana Hlinky na očekávaný souboj s Kometou Brno 26. prosince. (Anonci k zápasu najdete na webu v dalších dnech)

HC Energie Karlovy Vary

Jaromír Kverka: "V naší situaci se stal ten nejhorší možný scénář. Vedli jsme 2:0, na začátku druhé třetiny jsme mohli zvýšit, zbytečnými chybami jsme ale místo toho dovolili soupeři otočit stav. V závěru jsme se snažili o vyrovnání, ale Franěk nás vychytal. Dávat góly je pro nás stále složité..."

Vladimír Jeřábek: "První třetina byla z naší strany žalostná a museli jsme si po ní něco říct... Díky brankáři Fraňkovi jsme neprohrávali víc. Od druhé třetiny jsme hru srovnali, domácí po našem snížení na 2:1 znervózněli. V závěru jsme se ještě zbytečnými fauly dostali pod tlak, ale kolektivním výkonem jsme to zvládli a vyhráli."