Zápasy 13. 09. 2015, Redakce

Liberec rozhodl ve 3. třetině

Ve 49. minutě byl ještě v Liberci nerozhodný stav, ale pak Valský dvěma góly zápas rozhodl. Verva tedy poprvé v novém ročníku nejvyšší soutěže prohrála.

2. kolo, 13.09.2015, Home Credit Arena, Liberec
logo Bílí Tygři Liberec
Bílí Tygři Liberec HC VERVA Litvínov
4 1

1:0, 0:1, 3:0

Lašák – Šimek, Ševc, Plutnar, Derner, Vitásek, Výtisk, Ulrych – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Krenželok, Jelínek, Valský – Stránský, Lakatoš, Vlach. Trenér Pešán

Janus - Kubát, Chaloupka - Sklenička, Pavlík - Pavelka, Gula - Jánský, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Jurčík, Gerhát, Hořava - Písařík, Piroš, Šrámek. Připraven Petrásek. Trenéři Rulík, Weissmann, Šlégr

Severočeské derby začal Litvínov lépe, navíc už ve 2. minutě hrál první přesilovku. Zkrátil ji Gulův trest a těch vyloučených měla Verva v první třetině příliš (5) - možná i proto ji nakonec prohrála.

Ve 12. minutě inkasoval Ševc trest na pět minut a do konce zápasu za faul loktem v obličeji Písaříka. Pavelka v početní výhodě vybídl k usměrnění puku Hübla, ale kotouč mířil vedle. Devět vteřin po sobě pak museli ven Martynek a znovu Kubát. Jejich vyloučení vypršela celá a když se následně provinil Radivojevič, byla z toho ještě dlouhá přesilovka pět na tři pro hosty. Pavlík v ní bombou nastřelil břevno a tak šli do vedení nakonec Tygři.

Po buly otevřel skóre dvě minuty před přestávkou Ulrych, ke kterému se dostal puk na modré čáře. Poté se ještě poškorpili Trávníček s Radivojevičem. Tolik trestných minut za třetinu, to není pokaždé...

Druhé dějství splnilo pro hosty hlavní cíl - vyrovnání. Na holi ho měl Hanzl ve 27. minutě, ani nadvakrát ale zblízka neuspěl. Pak po sobě faulovali Pavelka, Bakoš a Vampola.

Přesilovku využil po Lukešově přihrávce Hübl, 1:1. Domácí bojovali, ale občas chybovali v obranném pásmu. Dvakrát to po chytrém forčekingu mohla využít druhá formace Vervy. Ve 32. minutě se do sobě pustili Vlach a Pavelka v reálném boxersko-zápasnickém souboji. Na led v bitce nikdo neupadl, aktivnější byl domácí hráč. Stav se přes další tresty nezměnil.

Třetí část a celý zápas rozhodl Valský v rozmezí tří minut. Gól na 3:1 byl kuriózní, puk vyražený brankářem padl shora na horní tyčku a pak se dostal do branky. Hned ve 41. minutě ale mohl obrátit stav Hübl, škoda.

V 55. minutě snižoval na 3:2 Hanzl, ale v prázdné brance stál bůhvíproč hlavní rozhodčí Hrubý a zastoupil brankáře! Inu, sudí je součást hry, ale tentokrát to smolnější pro jednoho a šťastnější pro druhého být opravdu nemohlo... A jak už se to někdy přihodí, Vampola vzápětí utkání rozhodl. Jak by vypadal závěr za stavu 3:2 pro Liberec už se nedozvíme.

Bílí Tygři Liberec

Filip Pešán: "Výsledek neodpovídá zcela průběhu hry, kdyby Litvínov proměnil vyložené šance, bude to vypadat jinak. Ján Lašák chytal fantasticky a dal nám šanci vyhrát zápas. Na druhou stranu si myslím, že počet vyloučených škodil utkání. Ani jeden tým nemohl být v tempu, hra byla strašně rozkouskovaná."

Ondřej Weissmann: "Začátek utkání jsme hráli docela dobře, měli šance a byli na kotouči. Potom jsme trochu přestali bruslit, domácí nás přetlačovali, čímž se dostávali do šancí. My jsme bohužel své šance nevyužili a Liberec nás potrestal a zaslouženě vyhrál. Utkání si pochopitelně rozebereme, podíváme se na video a vyhodnotíme si to množství faulů. Myslím, že to občas bylo trochu úzkoprsé a tempu hry to neprospělo."