Zápasy 13. 08. 2013, Redakce

Kladno podruhé pokořeno, druhá výhra v přípravě

I v odvetném zápase dokázala Verva srazit z koně kladenské Rytíře, góly Hanzla a Písaříka ze závěrečné třetiny vyhrála před plným hledištěm v Mostě 2:0.

přát., 13.08.2013, Most
logo Rytíři Kladno
HC VERVA Litvínov Rytíři Kladno
2 0

0:0, 0:0, 2:0

Francouz - Gula, Pavelka - Pavlík, Chaloupka - Stříteský, Zeman – Havelka, Hora - Majdan, Hübl (A), Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček (C) – Písařík, Piroš, Bojer - Jurčík, Gerhát, Smolka. Připraven Franěk

Cikánek - Guttwald, Růžička, Doudera, Jankovič, P. Hořava, L. Procházka, Kolařík, L. Poživil - M. Hořava, Patera, Tenkrát, Eberle, Dragoun, Treille, Kuchler, Machač, Havlíček, Rudovský, Lukáč, Strnad. Připraven Exner

Za zvuků litvínovské hokejové hymny a silného potlesku slušně zaplněných tribun mosteckého zimáku (hlavně té za střídačkami) nastoupila Verva k odvetnému utkání s Kladnem. Na jeho ledě vyhrála ve čtvrtek 2:1.

Do branky se v nové sezóně k zápasu poprvé postavil Pavel Francouz a na konci první minuty musel poprvé zasahovat. Rytíři byli v úvodu aktivnější, ale i vinou pozornosti litvínovského gólmana se neprosadili. "Domácí" poprvé zahrozili v 5. minutě Jurčíkem z otočky (zasáhl Cikánek), hosté zase Růžičkou (těsně vedle).

Ve 12. minutě jako první zahřál trestnou lavici kladenský (a dříve krátce také litvínovský) Dragoun. Největší šanci třetiny přinesl sražený puk, který přistál u Gerháta. Litvínov na druhé straně ubránil oslabení při vyloučení Hübla - nakonec se ukázalo, že jediné v zápase.

Po změně stran litvínovští trenéři zkoušeli další varianty složení třetí a čtvrté útočné formace úterní sestavy. Jurčík pěkně našel tečujícího Piroše, neméně pohotově zasáhl gólman. Pak Hübl uvolnil Majdana, ale ten byl nakonec ubráněn. Písařík po Smolkově přihrávce zaměstnal Cikánka, Hanzl přestřelil - Verva po změně stran přidala.

Při vyloučení Jankoviče dostaly šanci v přesilovce Pirošova a Smolkova řada, hezkou akci následně předvedli Lukeš s Hüblem, ale na góly si natěšení diváci ještě museli počkat. Kladno ubránilo i dvě minuty trestu Treilleho, byť teč puku rozhodčím pomohla Pirošovi s Jurčíkem k brejku dva na jednoho; Jurčíkovi ale kotouč přeskočil hůl. V samém závěru třetiny ještě první černožlutá formace kombinovala umně ale snad až příliš "do kuchyně" a tak bez efektu.

Že už by branky mohly být na spadnutí nazanačila po změně stran dvojitá šance Hanzlovy řady. A ve 45. minutě se ochozy konečně radovaly: z levé strany ujel sám Hanzl a blafákem nájezd proměnil.

Vyrovnat mohl Lukáč, Francouzova forma však dávala vzpomenout minulou sezónu. A tak přišla pojistka náskoku a vlastně i vítězství: rovné tři minuty před koncem se před branku prosmýkl Smolka, neuspěl, ale jeho akci úspěšně dokončil Pavel Písařík, 2:0.

Dnes nehráli Kousalík, Černý, Pšurný, Rapáč. Litvínov překlopil svou přípravnou bilanci do plusu (2-1-1) a nyní se vydá na turnaj do Trenčína.

Ve čtvrtek se můžete těšit na nový díl Klubového magazínu.