Zápasy 29. 01. 2017, Redakce

Hüblovy bekhendy rozhodly derby! Verva veze tři body

Před vyprodaným stadiónem v Chomutově rozhodl muž (s trvalým bydlištěm v Chomutově) Viktor Hübl dvěma góly přímý souboj o „šestku“! Litvínov s velmi dobrým Petráskem v brance po výhře 2:1 (už druhé letos v Chomutově) odskočil Pirátům v tabulce na pět bodů. Hüblovi ještě nebyl uznán třetí gól do prázdné branky při power play soupeře pro těsné vypršení času.

43. kolo, 29.01.2017, SD Aréna, Chomutov
logo Piráti Chomutov
Piráti Chomutov HC VERVA Litvínov
1 2

0:0, 1:1, 0:1

Laco – Flemming, Dlapa, Rutta, Kudělka, Valach, Mrázek, Skinner – Vondrka, Huml, Tomica – Račuk, Růžička ml., Sklenář – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hlava, Kaše, Lauko. Připraveni Král a Havel. Trenéři Růžička st., Martínek, Šťastný

Petrásek – Kubát, Gula – Pavelka, Pilař - Sklenička, Pavlík - Gerhát, V. Hübl, Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl, Černý – Hořava, Válek, Trávníček – Jurčík, Reichel, Martynek. Připraveni Janus a Kokeš. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr

S Michaelem Petráskem v brance začal Litvínov v Chomutově obezřetněji v defenzívě než v pátek a také poměrně aktivně. Kubát už v 18. vteřině zaměstnal z úhlu Laca, kterému pět vteřin na to nadělalo nečekaně velké problémy Pavelkovo bekhendové nahození od modré čáry. I třetím zakončovatelem za Vervu byl ve 4. minutě obránce (z úhlu Pavlík).

Vzápětí už na druhé straně prověřil Petráska Koblasův bekhend a hlavně Laukův průnik. Pirát ročníku narození 2000 dostal puk do jízdy, ale Petrásek si jej po jeho střele spokojeně potěžkal v lapačce.

Pak byla k vidění několik minut spíš jen přetlačovaná o puk a pásmo, každopádně domácí hru vyrovnali.

Obtížně postřehnutelný prohřešek hostů znamenal oslabení za příliš mnoho hráčů na ledě v 9. minutě, ale Verva se bránila ve čtyřech dobře, stejně jako později při Válkově vyloučení (18.). Po první přesilovce zápasu měl největší možnost třetiny Koblasa, sám před Petráskem ale neuspěl. Litvínov odpověděl ranou Černého z otočky a následnou střelou mladšího Hanzla mimo tři tyče.

Ve druhé části se na gól čekalo jen 40 vteřin. Lukešův bekhendový lob z obranného pásma skončil u Hübla, který se prodral do šance přes Tomicu. Byl faulován, ale při signalizovaném vyloučení stačil dloubnout bekhendem puk pod horní tyčku, 0:1!

Vzápětí mohl zvýšit Pavelka, ale domácí se postupně oklepali, před polovinou zápasu přidali a dočkali se vyrovnání. Na Sklenářovu přihrávku si sjel nekrytý Rutta, 1:1.

Odpověď měl na holi Jurčík sám před brankou, Laco vyrazil. Jurčík byl poté faulován Tomicou, ve 30. minutě první přesilovka hostí. Největší možnost přišla hned v jejím úvodu, po Pilařově nahození dorážel Gerhát.

V závěru třetiny byli černí aktivnější, Černý, Pavlík či ve druhé přesilovce (39. Kudělka) Hübl mohli vrátit Litvínovu vedení.

Že si pro bodový zisk chce jít Verva aktivně ukázala hned po přestávce. Závar před Lacem řešil Mrázek proti pravidlům a byl za zdržování hry vyloučen. Litvínov po přesilovce držel bílomodré na uzdě, všichni si dobře plnili defenzívní úkoly, a tým si počkal na svou šanci: znovu se prosadila první formace a na konci byl opět Hüblův lehký, ale účinný bekhend, 1:2!

Flemingův trest velké drama před Lacem nepřinesl, naopak pálil Mrázek, kterému do střely padnul Pavlík. Při vyloučení Černého (53.) naopak zahrozili Lukeš s Hüblem.

Plné tribuně fanoušků hostů zatrnulo jen po úniku Račuka, ale Petrásek si s ním poradil. A pak ještě 2:11 min. před koncem, kdy musel Hübl ven a v poslední minutě Chomutovští odvolali gólmana. Vyloženou šanci si nevytvořili, naopak současně se sirénou trefil opuštěnou klec skoro přes celé kluziště Hübl. Gól nakonec nebyl uznán.

"To mi tolik nevadí, jestli jsem dal dva nebo tři góly. Hlavně, že jsme vyhráli! Chceme se udržet v tabulce co nejvýš," uvedl střelec večera.

Verva má nyní konečnou vzájemnou bilanci s Chomutovem 8:4 na body a hlavně - zabrala po třech porážkách a pevněji se usadila v první "šestce".

Piráti Chomutov

Petr Martínek: "Bylo to bojovné a vyrovnané utkání. Škoda první třetiny, kdy jsme měli asi dvě tutové šance, ale bohužel jsme je nevyužili. Poté jsme dostali gól, na který jsme dokázali odpovědět. Bohužel ale ve třetí třetině jsme inkasovali znovu. Jak říká kolega, skvěle jim zachytal brankář a my bohužel vyrovnat nedokázali."

Radim Rulík: "Měli jsme teď nepříjemnou sérii a jsme strašně rádi, že se nám dnes podařilo vyhrát. Nebylo to vůbec jednoduché. Měli jsme i trochu štěstí, byl to vyrovnaný zápas. Klíč k tomu, abychom dnes mohli uspět, byl vynikající brankář. Chomutov měl před koncem utkání samostatný nájezd, mohl vyrovnat a mohlo to být vše úplně jinak. Poté oslabení a závěr, kdy Chomutov hrál power play šest na čtyři. Nakonec jsme to ubránili. Chomutov dnes vůbec nehrál špatně, ale nás držel brankář a proto se nám podařilo zvítězit."