Dvanáctá výhra doma v řadě! Rozhodl Sørvik

V letošní Tipsport extralize už není ani jeden tým, který by Verva neporazila! Poslední skalp získal Litvínov v pátek, po boji těsně porazil Zlín.

28. kolo, 09.12.2016, ZS I. Hlinky, Litvínov
2 1

0:0, 1:1, 1:0

Janus – Kubát, Gula – Sørvik, Pavelka – Sklenička, Pavlík – Kokeš – Gerhát, V. Hübl, Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý – Hořava, Šimeček, Trávníček – Dufek, Válek, Jurčík. Připraven J. Hübl. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr

Kašík - Marušák, Kotvan - Horák, Blaťák - Bořuta, Žižka - Šťastný, Holík, Říčka - Ondráček, Vlach, Veselý - Bukarts, Honejsek, Kubiš - Popelka, Chytil, Gago. Připraveni Štůrala, Holomek, Maruna. Trenéři Svoboda a M. Hamrlík

Domácím trenérům scházel znovu zraněný J. Doležal, nahradil jej ve své premiéře Jan Dufek a ve třetí formaci místo Reichela dostal letos druhou šanci Jaroslav Šimeček.

Neuběhly ani čtyři minuty a domácí už podruhé mířili na trestnou lavici. Po 34 vteřinách sekal Gula a poté, co se Verva ubránila, poslali sudí ven Trávníčka. Ten atakoval u mantinelu Šťastného, vzápětí měl gólovou šanci Hořava, ale branku minul. V přerušené hře se sudí poradili a dodatečně se rozhodli kapitána HCVL vyloučit. Ve žlutém byla nejnebezpečnější druhá formace, Litvínov se ale neprosadil rovněž ani v přesilovkách (9. Bořuta, 14. Honejsek).

Druhá třetina nabídla lepší hokej i atmosféru. Už po 19 vteřinách Kubát přihrál na pravý kruh Hüblovi a Litvínov získal vedení, 1:0.

Soupeře pak přehrával, Hübl s Lukešem si hned na to vypracovali další šance při vyloučení Veselého, po nich mohl zvýšit i M. Hanzl nebo Hořava. Domácí pak přibrzdil Skleničkův trest.

Pavelkova rána od modré čáry skončila těsně vedle a v polovině zápasu zčistajasna srovnal Šťastný. Další možnosti Vervy – Robin Hanzl hledal spoluhráče před prázdnou klecí, Kašík přihrávku betonem zastavil, Válek v přečíslení dva na jednoho vypálil, gólman vyrazil. Nakonec měl další přesilovku k dispozici Zlín (39. M. Hanzl).

Vyloučení Gaga přineslo gól. Pavelka nabil norskému zadákovi a Sørvik trefil od modré čáry přesně, 2:1. Litvínov pak špatně střídal, celek PSG mu postupně více a více zatápěl, navíc ve 48. minutě žlutí špatně střídali a museli do čtyř.

Ale šance byly i na druhé straně: Gerhát mířil vedle, Lukeš krásně obešel obránce, ale nezakončil přesně. Pak to zase houstlo před Janusem. Power play modrých, další palebné pozice a zkouška nervů diváků. Ale s trochou nezbytného štěstí HCVL zápas znovu ubojoval. Zlín potvrdil vzestupnou formu minulých dní a ještě v posledních vteřinách měl dvě velké šance.

"Klobouk dolů před celým týmem, že jsme ten zápas dotáhli. Ta poslední střela při hře Zlína šest na pět? Ani nevím, koho trefila, ale důležité bylo, že ji někdo zblokoval," řekl Jaroslav Janus. Byl opět základním stavebním kamenem Verváckého úspěchu a tří bodů.

Darek Stránský: "První část z naší strany nebyla ideální. Ve druhé třetině se nám povedl vstup. I když jsme pak dostali branku, tak jsme měli dost šancí na zvrat. Třetí třetina byla urputná, v závěru jsme měli i štěstí, ale jsme rádi, že jsme vyhráli. Jinak souhlasím s kolegou, rozhodly přesilovky. My jsme dnes oslabení zvládli a v přesilovce rozhodli."

PSG Zlín

Martin Hamrlík: "První třetina byla z naší strany nejlepší. Přehrávali jsme Litvínov, měli i dost šancí. Tak, jak nám vše napadalo do branky v zápase s Kometou, tak dnes nám tam nespadlo skoro nic. Ve druhé třetině byl Litvínov lepší. V závěrečné části se čekalo, kdo dá gól. Litvínov odskočil a nám nezbývaly síly na obrat. Nešli nám přesilové hry, to rozhodlo."