Zápasy 24. 01. 2021, Vladislav Kollert

Další tři body! Litvínov si potřetí v sezóně vyšlápl na Zlín a vyhrál 3:2

L i t v í n o v - Také třetí vzájemný duel mezi Litvínovem a Zlínem skončil ve prospěch Severočechů. Litvínov tentokrát po gólech Jana Ščotky, Viktora Hübla a Pawla Zygmunta dokázal zvítězit 3:2.

0:0

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 3. Ščotka (Petružálek, Irving), 34. V. Hübl (F. Lukeš, Pospíšil), 36. Zygmunt (Jícha)

Branky a nahrávky PSG Zlín: 11. Fořt (Ferenc), 38. Fryšara (Řezníček, Vopelka)

1:0, 1:1, 3:1, 3:2

Pešina, Lacina – Ondráček, Špůr

Godla (Zajíček) – Irving, Ščotka, Balinskis, Cibulskis, Demel, Štich (A), D. Zeman – P. Zdráhal, M. Hanzl (A), Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl (C), F. Lukeš – Petružálek, Žejdl, Látal – Helt, Jícha, Zygmunt.

Huf (Kořének) – Žižka (C), Řezníček, Ferenc, Suhrada, M. Novotný, Nosek (A), Hamrlík – Vopelka, Fořt, Kubiš (A) – Svoboda, Fryšara, Okál – Dufek, Karafiát, Köhler – J. Ondráček, P. Sedláček, Dobiáš.

Litvínovská Verva v rámci 39. kola Tipsport Extraligy přivítala Berany ze Zlína. Zlínský celek v současné chvíli okupuje 13. příčku tabulky a na Vervu před zápasem ztrácel 8 bodů.

Vzhledem k dobrým výkonům v posledních utkáních neměl trenér Vladimír Országh opět žádný důvod rotovat sestavou, nastoupila tak úplně stejná dvacítka litvínovských hráčů, která odehrála vítězný duel v Českých Budějovicích.

Litvínov poslal do vedení Ščotka, Zlín vyrovnal

Byli to domácí, kteří lépe vstoupili do utkání. Již ve třetí minutě se Chemici dostali do prvotního tlaku, který eskaloval tvrdou střelou Irvinga. Ta za záda zlínského brankáře neprošla, kotouč se nicméně odrazil k Janu Ščotkovi, který Hufa propálil napodruhé – 1:0.

Litvínov mohl vedení zdvojnásobit o pár okamžiků později, když Huf chyboval při rozehrávce a nahrál kotouč pouze na hůl Patrika Zdráhala. Litvínovský útočník však nezareagoval čas a velké chyby nevyužil. Na druhé straně měl naopak velkou příležitost Bedřich Köhler, při přečíslení však netrefil puk ideálně a branku kompletně minul.

Berani se vyrovnání ale přeci jen dočkali. V 11. minutě se po nahození dostal k puku Tomáš Fořt, který přesnou dorážkou dokázal překonat Godlu, který při zásahu klopýtl a ztratil rovnováhu – 1:1. Litvínov již nedokázal zvrátit skóre v první třetině na svou stranu a i díky skvěle chytajícímu Hufovi šly oba týmy do kabin po prvním dějství nerozhodně.

Trest do konce utkání pro Cibulskise i úderné duo Hübl-Lukeš

Litvínov byl ve druhé třetině o poznání aktivnější, než zlínský soupeř. Napomohly tomu dvě přesilové hry, které však Chemici nedokázali využít. Rozdílová branka přišla až v 34. minutě, kdy František Lukeš našel své hokejové dvojče na pravé straně kluziště a extraligový rekordman Viktor Hübl již neměl sebemenší potíž se střelou do pod odkryté víko Hufovy branky – 2:1.

O dvě minuty později se mohli Chemici opět radovat. Do přečíslení dva na jednoho se dostali Jícha se Zygmuntem, první jmenovaný však volil střelu místo přihrávky. Ta se následně odrazila přímo do jízdy Pawla Zygmunta a polský forvard donutil Hufa kapitulovat potřetí – 3:1.

Nejkontroverznější moment utkání se odehrál ve 37. minutě, kdy byl za píchnutí holí do zlínského kapitána Žižky vyloučen Cibulskis na 5 minut, spolu s osobním trestem do konce zápasu. Hostům tak byla nabídnuta pětiminutová přesilovka, čehož ihned po pár vteřinách využil přesnou střelou Fryšara – 3:2.

Litvínov se bránil, jak jen to bylo možné. Denis Godla měl spoustu práce a blýskl se obzvláště při dorážce Okála, kdy tygřím skokem zabránil puku na cestě do sítě.

Taktická bitva

Ve třetí třetině pokračovala zlínská přesilová hra po vyloučení Cibulskise, hráči Beranů však nedokázali vyzrát na organizovanou litvínovskou obranu a pozorného Denise Godlu. Litvínov tak při dlouhém oslabení dokázal své vedení uhájit.

A mohli to být právě domácí, kdo by otevřel gólový účet poslední dvacetiminutovky. Při vyloučení Žižky se v nebezpečné pozici ocitl Richard Jarůšek, také zlínský brankář Huf však vytasil velmi povedený zákrok proti nebezpečné střele.

Verva se ještě pokoušela o vytvoření tlaku vzápětí, zlínská defenziva však byla tentokrát odolná. Huf navíc pochytal následné nadějné pokusy Ščotky i Zygmunta. Na druhé straně zasahoval Godla proti nebezpečnému otočení Dobiáše, střelcům obou táborů to však ve třetí třetině příliš přesně nemířilo.

Rozhodující moment utkání nastal tři minuty před koncem utkání, kdy byl na dvě minuty za podrážení vyloučení Pavel Kubiš. Domácí tak alespoň částečně mohli narušit zlínské snažení o vyrovnání a jednogólový náskok si již pohlídali.

Vladimír Országh

"Viděli jsme bojovný zápas a obě mužstva hrála nadoraz. Měli jsme dobrý začátek, ale poté přišel po deseti minutách inkasovaný gól. Hra se poté vyrovnala a následovalo naše odskočení na 3:1. Tam jsme opět na chvíli vypadli z role a soupeři darovali přečíslení a pětiminutovou přesilovku. Zlín snížil a byl to boj až do konce zápasu. Měli jsme příležitost odskočit soupeři na více branek, což se nám bohužel nepovedlo. Nakonec jsme vítězství ubránili a jsou to pro nás velmi důležité body."

PSG Zlín

Martin Hamrlík

"Podali jsme dobrý výkon, ale bohužel dvě vstřelené branky na body nestačily. Věřím, že kdybychom dali třetí branku z dlouhé přesilovky, tak jsme si odvezli odsud nějaký bod. S výkonem mužstva jsme spokojeni, kluci dřeli a Litvínov vyhrál se štěstím. V prvních dvou vzájemných zápasech sezony s Litvínovem jsme nedali ani branku, hráli jsme tehdy špatně. Teď jsme se zvedli, kluci bojovali, ale letos je vzájemná bilance zcela opačná. Zkrátka každá sezona je jiná."