Zápasy 06. 01. 2019, Tereza Čubanová

Chemici podlehli Ocelářům, domů jedou s prázdnou

Třinec - V dnešním venkovním utkání na ledě Třince Verva padla poměrem 1:4. Oceláři vyhráli po zaslouženém výkonu. Chemici odjeli na utkání bez kapitána Trávníčka a zraněného Gerháta. Místo nich se v sestavě objevili mladíci Jícha a Helt. Poprvé se v bráně představil Michael Petrásek. Jediný gól Litvínova vstřelil mladý talent Jan Myšák.

4620

Branky a nahrávky HC Oceláři Třinec: 8. Martin Růžička (Svačina, Polanský), 17. Dravecký, 38. Kundrátek (Roberts Bukarts), 54. Martin Růžička (Polanský, Dravecký)

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 35. Myšák (M. Hanzl)

Šír, Pavlovič – Hlavatý, Tošenovjan

Hrubec (L. Daneček) – Krajíček (C), Gernát, Kundrátek, Galvinš, Roth, M. Doudera, D. Musil – Martin Růžička (A), Marcinko, Hrňa – Svačina, Polanský, Adamský (A) – Dravecký, Werek, Roberts Bukarts – O. Kovařčík, Cienciala, Chmielewski.

Petrásek (Janus) – Ščotka, Porseland, Baránek, Graborenko, L. Doudera, Suchánek, Piché – Petružálek (C), J. Mikúš, Kašpar – F. Lukeš, V. Hübl (A), Válek – Jurčík, Myšák, D. Tůma – Helt, M. Hanzl, Jícha.

Dnes se poprvé po dlouhém zranění představil v litvínovské brance netradičně Michael Petrásek. První šanci na konci první minuty měl domácí Třinec, na druhé straně se ke střele dostal Ščotka. První přesilová hra Ocelářů přišla hned ve druhé minutě, kdy se nedovoleně provinil Graborenko. Ta se domácím ale nevydařila, naopak Verva bránila velmi dobře. Svačina byl v šanci před brankou, ale trefil pouze připraveného Petráska. Avšak pak již Oceláři dokázali využít svůj aktivní vstup do utkání a otevřeli skóré zápasu. Po nahození se ke sraženému kotouči dostal Svačina, posunul puk lépe stojícímu Martinovi Růžičkovi, který si přehodil kotouč do bekhendu a překonal Petráska! Poté se ke střele dostal Petružálek ale nemířil přesně.

Hrál se hokej nahoru dolů, kde ale šance obou celků končily většinou ve středním pásmu.

Následně se na jedné straně nepovedla akce Kašpara s Douderou, při které navíc Vladimír Dravecký na vlastní modré sebral kotouč Kašparovi, spolu s Werekem se vydal do protiakce, načež přesnou střelou nedal Petráskovi šanci! Ihned na to dostal šanci na kontaktní gol Litvínov, když Cienciala podrazil Lukeše a musel si jet odpočinout na trestnou lavici. V přesilové hře se dostal do obrovské příležitosti Petružálek, Hrubec si svou branku ale pohlídal. Poté se před brankou ocitli Ščotka s Hanzlem, situaci ale překombinovali a tak žádný gól nepřišel. První třetina tedy skončila poměrem 2:0 pro třinecké Oceláře.

V úvodu druhé části se po prvním buly dostali do útočného pásma první Oceláři, u branky si ale nerozumněli. Na druhé straně vykopl Hrubec Suchánkův pokus. Tvrdě pálil Lukeš, střelu vyrazil Hrubec mezi diváky. Na trestnou lavici poté usedl Válek a Třinec dostal výhodu. Ve vlastním oslabení se dostal do šance Litvínov, ale na Hrubce nevyzrál. Dvakrát za sebou pak Třinec vyhodil na zakázané uvolnění po špatné rozehrávce. Válek nahazoval kotouč, ale trefil hlavu jednoho z čárových rozhodčích, hra tedy byla na chvíli přerušena. Z pravé strany střílel na Petráska Cienciala, na brankáře nevyzrál. Ve středním pásmu se srazil Werek s Hanzlem a oba odjeli na ošetření, dnes to byl již třetí zraněný třinecký hráč.

Hosté pak využili chvilkový tlak a snížili gólové manko!

Před třineckou brankou se vytvořila mela, Hanzl poslal kotouč před odkrytou branku, kde si ho našel Jan Myšák a poslal jej za bezmocného Hrubce! Šanci měl poté ještě Graborenko. Jenže Bukarts převezl kotouč od jedné modré čáry za tu druhou, namazal najíždějícímu Tomáši Kundrátkovi, který přesnou střelou do horního růžku vsítil svou první branku od návratu do Třince! Oceláři tak odskočili opět do dvoubrankového vedení a za stavu 3:1 se šlo do kabin.

Třetí část začala akci třineckých. Petružálek tečoval pokus Kašpara, ale domácí brankář byl pozorný. Na jedné straně měl šanci Mikúš, na druhé zas Polanský, ani jeden z borců nebyl úspěšný. Na třineckou branku pálil Válek, ovšem také neúspěšně. Chmielewski poslal k ledu Myšáka a dostal za toto své počínání dvě trestné minuty, Verva dostala příležitost s dnešním zápasem ještě něco udělat. Třinečtí několikrát zvádli vyhodit a nic více přesilová hra nepřinesla. Naopak na druhé straně se provinil podražením Mikúš, a tak přesilovou hru dostali i domácí. Krajíčkova střela od modré byla přizvednuta do ochranné sítě.

Domácí si vzali oddechový čas. A to se Ocelářům vyplatilo! Polanský si podržel kotouč za brankou soupeře, načež přesným pasem ke skórování vyzval Martina Růžičku, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil! Krátce na to mohl Třinec přidat hned další branku, když Ciencala zkusil bekhendový blafák. Petrásek na něj vytáhl výborný zákrok! Hübl s Lukešem byli též v dobré příležitosti. Čtyři minuty před koncem dostal ještě trest třinecký Kovařčík. Litvínov nedokázal vymyslet v podstatě nic. Jenže krátce po uplynutí této přesilové hry Litvínova přišla další. Polanský velmi nepříjemně dohrál Porselanda u mantinelu, a ten odjel s bolestivou grimasou na střídačku. Polanský vyfasoval trest 5 minut plus do konce utkání. Do konce utkání se už nic nezměnilo, a tak zápas končí výsledkem 4:1 pro Třinec a chemici jedou domů s prázdnou.

HC Oceláři Třinec

Marek Zadina

"Chtěli jsme do utkání vstoupit aktivně a první třetina tomu odpovídala. Hráli jsme velmi dobře, přehrávali Litvínov a vytěžili z naší převahy dvě branky. V prostřední části nám nevyšlo druhých deset minut, tam jsme se dostali trochu pod tlak a soupeř snížil, naštěstí jsme pak dali třetí gól, ten nám hodně pomohl. Tým se uklidnil. Zápas jsme dohrávali na tři lajny, byla tam nějaká zranění, ale zvládli jsme to výborně. Musím kluky pochválit, že skvěle odehráli všechna oslabení, Litvínov se v nich k ničemu pořádnému nedostal. Jsme rádi, že jsme konečně dali víc než jeden gól a zase nám to tam napadalo.“

Radim Skuhrovec

"Těžko se mi to hodnotí, soupeři jsme po našich chybách nabídli úvodní dva góly, ať už to bylo ztrátou kotouče, který jsme měli jasně na hokejce, nebo podruhé ztrátou puku na modré čáře. Ve druhé třetině jsme se to snažili zjednodušit, nahazovali puky a neslo to ovoce, dali jsme i kontaktní gól. Tu část jsme nehráli vůbec špatně, ale soupeř potrestal naši chybu ve středním pásmu, odskočil do dvoubrankového vedení a v závěrečné třetině ještě vstřelil další gól v přesilovce."