Zápasy 27. 09. 2022, Daniel Tichý

Ani dnes to nevyšlo. V prodloužení bylo úspěšnější Kladno

L i t v í n o v - Litvínov nastoupil do dalšího utkání a to doma proti Kladnu. Verva sice vedla zásluhou Kudrny, ale Kladno dokázalo ještě ve druhé třetině vyrovnat a v prodloužení dokonat obrat.

3415

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 38. Kudrna (Zdráhal)

Branky a nahrávky Rytíři Kladno: 40. Filip (Kubík, Plekanec), 62. Procházka (Klepiš, Slováček)

Šír, Sýkora – Ondráček, Špůr

Zajíček (Godla) – Jaks, Zile, Strejček, Demel (A), Zeman, D. Kolář, Šalda – Zdráhal (A), Š. Stránský, Straka (C) – Abdul, Estephan, Kudrna – Hlava, Sukeľ, Zygmunt – Havelka, Helt, Berka.

Bow (Brízgala) – Slováček, Dotchin (A), Ticháček, Sotnieks, Cibulskis, Babka, Kehar – Brodecki, Plekanec (C), Kubík – Michnáč, Klepiš, Procházka – Beran, Zikmund (A), Filip – Melka, Indrák, Bláha.

Litvínov vstoupil do zápasu s Kladnem a hned v osmadvacáté vteřině se jim naskytla možnost přesilové hry po faulu Tomáše Plekance. Ke střele se dostal Šimon Stránský, jenže jeho pokus dokázala kladenská obrana zblokovat do bezpečí. Do velké šance se půl minuty na to probojoval Jindřich Abdul, který ujížděl vstříc Bowovi, ale brankář hostů sklapl betony včas. Přesilovou hru si chvíli na to zahráli i hosté a přišla obrovská šance Zikmunda, který pohotově vystřelil ale nepřišel si na Zajíčka. Ten se perfektně přesunul a nedopustil otevření skóre. Domácí byli lehce aktivnější, ke střelám se postupně dostal Berka, Zygmunt a Abdul, ale ani jeden z nich skóre neotevřel. Ke konci první periody se do tlaku dostali hosté, jenže ten byl zastaven faulem Indráka a do kabin se šlo za bezbrankového stavu - 0:0.

Domácí začali druhou část přesilovkou. Prudkou střelou se prezentoval Stránský, Bow byl připraven. Dále to zkusil na Zajíčka dnes aktivní Abdul, jenže Bow dnes držel svůj tým. Verva šla znovu do početní výhody a přišla velká šance Šimona Stránského, který se sám objevil před Bowem, ale proti jeho střele zasáhla vyrážečka kladenského brankáře. Poté se v přesilovce dostal do šance hostující Kubík. Ten napřáhl na pravé straně a jeho dělovka rozvlnila pouze boční síť. Do protiútoku v oslabení se dostala domácí dvojice Berka se Strakou. První jmenovaný to vzal na sebe, ale znovu nevyzrál na dnes výborného Bowa. Na druhé straně vyzkoušel pozornost Zajíčka Ticháček, ale i domácí brankář byl dnes výborně připravený. Domácí stadion se mohl radovat v osmatřicáté minutě. Hostující obraně pláchl Andrej Kudrna, a tváří tvář hostujícímu brankáři vymetl horní roh kladenské branky. Hosté dostali znovu možnost přesilové hry, po vyhození puku od Patrika Demela. A přesně v čase 39:55 dokázalo Kladno vyrovnat. Adam Kubík poslal na pravý kruh přesnou přihrávku, kde číhal Matyáš Filip a ten švihem zavěsil přesně - 1:1.

Třetí perioda začala obrovskou šancí Kudrny, který mohl dostat Vervu do vedení, jenže to by v brance nesměl být Bow, který chytil skoro jasný gól. Do další střely se dostal ex-kladenský Hlava, ale stále druhá branka nepřišla. Verva byla lepší, a chtěla přidat druhou branku a dojít si tak pro první tři body, Bow ale stále držel Kladno. O pár minut později ohrozil branku domácích Indrák, který objížděl branku domácích, ale do pořádného zakončení se nedostal. Domácí poté ostřelovali branku hostující branku a na Bowa vyslali tři střely po sobě, jenže kladenský brankář vše pochytal. Domácí stále tlačili a hrozili. Nejdříve Kudrna a poté Straka, ale neúspěšně. Hra se ke konci přelévala ze strany na stranu, bez větších šanci. Ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu. Branku hostů ohrozil štiplavou ránou Hlava, bez úspěchu. Ke konci základní části to zkusil Plekanec. Na Zajíčka si nepřišel a utkání šlo do prodloužení - 1:1

Na začátku nastaveného času se před Bowem objevil Stránský,, jenž nezamířil přesně. V druhé minutě prodloužení bylo rozhodnuto.Jakub Klepiš nahodil puk před domácí branku, kde ho šikovnou tečí usměrnil mezi tři tyče Martin Procházka, a připsal tak pro Kladno bonusový bod - 1:2.

Karel Mlejnek

Já gratuluji Kladnu k vítězství. Myslím si, že jsme první dvě třetiny tahali za kratší konec. Dnes se projevila naše nemohoucnost v přesilových hrách, na druhou stranu oslabení jsme v posledních dvou utkáních zlepšili. Naše produktivita je bohužel žalostná a to se poté odráží na psychice týmu.

Rytíři Kladno

Otakar Vejvoda

V první třetině bylo hodně přesilovek a oslabení. Myslím si, že jsme hráli slušně. Ve druhé části jsme byli lepší ve hře pět na pět, vytvářeli jsme si tlak, ale z jedné šance jsme bohužel dostali gól. Ve třetí třetině byl Litvínov aktivnější. Hned ze začátku tam měli velkou šanci, ale brankář nás podržel. Ke konci to bylo opatrnější a my jsme rádi, že jsme urvali prodloužení.