Zápasy 17. 08. 2012, Redakce

Se Skalicí porážka

Ve druhém vystoupení na Rona Cupu v Dubnici Litvínov podlehl Skalici. Prohrával 0:3, snížil na rozdíl branky, při skóre 2:4 hrál zesílenou power play, ale soupeř při ní pečetil výsledek pátým gólem.

Rona Cup, 17.08.2012, ZS Dubnica
logo HK 36 Skalica
HK 36 Skalica HC VERVA Litvínov
5 2

2:0, 1:1, 2:1

Trenčan - Bartánus, Višňovský, Sieler, Školiak, Penák, Šátek, Srnec, Holovič, Jankovič, Vyrubalík, Barák, Martinek, Jurík, Rumpel, Trška, Preisinger, Kozák, Gabriš, Kudrna, Konečný

Nechvátal - Posmyk, Kubát, Stříteský, Jareš, Zeman, Kousalík, Gula, Brejčák - Kafan, Hübl, Lukeš - Černý, Hanzl, Trávníček - Kubinčák, Baláž, Gerhát - Majdan, Smolka, Bojer

V brance dostal tentokrát příležitost Patrik Nechvátal. Úvod zápasu se Vervě nepovedl. Nastřelila sice tyč, ale hned z protiútoku se vedení ujali domácí. V 7. minutě přidali z přesilovky druhý gól. Litvínov se ke korekci nedostal, i proto, že měl v úvodní dvacetiminutovce pět vyloučených, zatímco domácí jen dva. Také prostřední dvacetiminutovku zahájili lépe Skaličtí, po 53 vteřinách přidal třetí branku Trška. Plynulá hra z obou stran poté přinášela šance, ne však branky. Té se Litvínov, v této části disciplinovanější, dočkal až 44 vteřin před druhou sirénou. Majdan za Hüblovy asistence snížil na 3:1. A po půlminutě hry ve třetím dějství už to bylo jen o gól, trefil se Viktor Hübl. Domácí pak dvakrát faulovali, ale těsný náskok udrželi. Litvínov usiloval o vyrovnání marně, i když si příležitosti vypracoval Trenčana už nepřekonal. V 56. minutě skóroval Vyrubalík na 4:2. V 58. minutě získali hosté z Čech další přesilovku, po time-outu zůstal Nechvátal na střídačce, ale gól padl do jeho opuštěné klece. V dodatkových samostatných nájezdech skóroval se štěstím hned první střelec Višňovský a později další Skaličan Šátek. Baláž, Posmyk, Kubinčák, Trávníček ani Majdan tentokrát neuspěli (2:0). V sobotu odpoledne se Litvínov střetne v posledním utkání s Košicemi.