Zápasy 04. 09. 2012, Redakce

V Chomutově smírně

Sérii bez porážky Litvínov udržel i u svého nejbližšího extraligového soupeře. Třemi góly obrátil v Chomutově vývoj přípravného zápasu, který nakonec skončil nerozhodně 3:3. (Záběry z utkání najdete v Klubovém magazínu č. 102 - VERVA TV)

přát., 04.09.2012, Aréna Chomutov
logo Piráti Chomutov
Piráti Chomutov HC VERVA Litvínov
3 3

2:1, 0:2, 1:0

Řehoř (30. Kostúr) - Pulpán, Palin, Mrázek, Rýgl, Rutta, Macháček, Bartejs, Lučka - Hřebejk, Kraft, Důras - Procházka, Polák, Hruška - Hafenrichter, Gajovský, Jíra - Hromas, Sikora, Lušňák

Franěk - Posmyk, Kubát, Stříteský, Havelka, Kousalík, Jareš, Gula, Ejem - Majdan, Hübl, Lukeš - Černý, Hanzl, Frolík - Kubinčák, Baláž, Trávníček - Martynek, Rapáč, Pšurný

Litvínov nastoupil před více než čtyřmi tisíci diváky s Petrem Fraňkem v brance a se všemi třemi novými akvizicemi, útočníky Martynkem, Rapáčem a Pšurným (v jedné formaci). Nehráli Brejčák, Zeman, Ručinský, Gerhát, Kafan, Smolka, Jurčík. Domácí představili i posledního nováčka Poláka. A úvod zápasu, který nepostrádal napětí, se jim povedl, hned v první minutě otevřel skóre Kraft. Piráti pak měli výhodu dvou přesilovek. Zatímco při té první se Litvínov dostával do nebezpečných brejků a Hübl mohl vyrovnat, v té druhé Jíra upravil na 2:0. Dvě minuty na to ale vrátil Vervu do hry Vladislav Baláž snížením na 2:1. Z druhého dějství neuběhlo ani devadesát vteřin a Martin Frolík vyrovnal. Na ledě pak přibylo vzruchu, osobní trest inkasoval Polák, po šarvátce dostali 2+2 minuty Sikora s Gulou. Co však podstatného, Viktor Hübl ve 29. minutě dokonal obrat a strhnul vedení na stranu Vervy, 2:3. Krátce na to vystřídal chomutovského brankáře Řehoře Kostúr. Ve druhé polovině prostřední části už ke změně stavu nedošlo, zaznamenali jsme jen po jednom vyloučení na každé straně. Po změně stran se domácím podařilo vyrovnat opět z přesilovky Lušňákem. Hrálo se ale stále spíš pod taktovkou hostů, Chomutov několikrát podržel brankář. Vyznamenal se i Franěk a tak severočeské derby skončilo nerozhodně. Pirátům vyšel úvod zápasu, od druhé třetiny tahal za delší konec provazu jejich soupeř. Můžeme se těšit na odvetu obou rivalů z podkrušnohorského regionu, teď už však v rámci Tipsport extraligy (19. října)... (Záběry z utkání najdete v Klubovém magazínu č. 102 - VERVA TV)