Zápasy 30. 08. 2012, Redakce

Verva pochytala Lišky

V předposledním domácím přípravném utkání Litvínov zdolal "Lužické Lišky" bezpečně 4:1 a snad i pošetřil nějaké síly na pátečního těžšího soupeře. V 17:30 změří síly s ruským Nižněkamskem z KHL. Co přinesl čtvrteční černožlutý souboj?

přát., 30.08.2012, ZS Ivana Hlinky
logo Weisswasser - Lausitzer Füchse
HC VERVA Litvínov Weisswasser - Lausitzer Füchse
4 1

1:0, 2:1, 1:0

Franěk - Posmyk, Kubát, Stříteský, Jareš, Kousalík, Gula, Brejčák - Majdan, Hübl, Lukeš - Černý, Hanzl, Ručinský - Baláž, Frolík, Kubinčák - Kafan, Smolka, Gerhát

Boutin - Neumann, Geiseler, Klenner, Tarasuk, Heyer, Burlin, Bartlick - Fischer, Gare, McKnight, Lehnigk, Lavallée, Herm, Schümann, Mieszkowski, Kjärgaard, Dobrenkijs

V brance domácích, kteří opět oblékli dresy černé barvy, se poprvé představil Petr Franěk. Chyběli zranění Trávníček a Jurčík, do hry nakonec s bolavými zády nezasáhl ani Zeman. Hosté z Weisswasseru nastoupili v téměř litvínovské barvě dresů – žluté – a v červených helmách. Povzbuzoval je i slušný počet německých fanoušků, vyzbrojených několika vlajkami. Hned v 1. minutě vyzkoušel Boutina Hübl. V dalším střídání pěkně vybruslil před branku Černý a o dorážku se snažil Hanzl. Rezultoval z toho faul Gareho. V signalizované výhodě pak minul ze dvou metrů branku Majdan, navíc faul Tarasuka následoval Bartlick a Litvínov hrál 100 vteřin pět na tři. Kanadský brankář byl často v permanenci po střelách od modré čáry, ale se všemi si poradil. V 8. minutě tak tak gólman vykopl Frolíkovu bekhendovou střelu. V polovině třetiny si se soupeřovou defenzívou pohráli Lukeš s Hüblem, do sítě ale neprošla ani dorážka. Kubinčák byl prvním provinilcem Krušnohorců, Franěk se konečně zahřál i zákroky a ne jen teplotou v hale (20 st.). I další minuty se nesly ve znamení převahy HCVL, brankový efekt scházel. Jen do 17. minuty. Do středu kluziště si sjel mladý Smolka a střelou zpoza hráče k tyči zavěsil. Háček Ručinského v 19. minutě Lužické Lišky nepotrestaly ani v první, ani ve druhé třetině. Ve 22. minutě zvedl Bartlick hůl do Kubinčákova obličeje a inkasoval čtyři minuty. Následně sekal Klenner a ve dvojnásobné výhodě nabíjel Kubát ostrými Posmykovi. Ten dvakrát klec těsně minul, ale ve druhém případě pohotově z úhlu dorážel Hübl do odkryté branky na 2:0. Pokračující oslabení tři na pět už hosté zvládli. A potrestali Kubátovo hákování, ve 28. minutě se důrazem na brankovišti prosadil Fischer a snížil na 2:1. Tlak domácích pak polevil, ve středním pásmu přibylo nepřesností. Vyrovnat mohl Gare, ale uspěl na druhé straně Posmyk – prudkým příklepem ve 40. minutě upravil na 3:1. A to mohl ještě přidat čtvrtou branku pár vteřin před klaksonem Frolík. Ve 43. minutě o milimetry minul Boutinovu tyč Smolka. Minutu na to dostal kolmici na útočnou modrou Majdan, jel sám, zkusil parádičku, ale skórovat se mu nepodařilo. I tak už domácí začínali myslet na zítřejší těžší zápas. Divákům pak nachystala lahůdku třetí formace v černém, na konci pěkné kombinace byl Baláž a bylo to 4:1. V polovině třetiny sekal Neumann, Majdana vychytal Boutin. V 56. minutě jeli Lišky dva na jednoho, Brejčák přihrávku zblokoval. V 59. minutě ještě diváci zatleskali Lehnigkovi, který po tvrdém, nezaviněném nárazu na mantinel odjel z ledu nakonec po svých. Litvínov potřetí za sebou inkasoval jen jediný gól, návrat do branky se povedl Petru Fraňkovi.