Zápasy 14. 08. 2012, Redakce

Kladno podruhé na štítě Vervy

I ve druhém zápase, tentokrát na kladenském ledě, odzbrojil Litvínov Rytíře. Ve druhé třetině jim nastřílel čtyři branky a celkově zvítězil 5:2.

přát., 14.08.2012, Městský ZS Kladno
logo Rytíři Kladno
Rytíři Kladno HC VERVA Litvínov
2 5

1:0, 1:4, 0:1

Cikánek - Drtil, Drtina, Růžička, Černošek, Procházka, Piskáček, Macholda, Mocek - Bicek, Patera, Hlaváč - Hovorka, Dragoun, Dalecký - Eberle, Lukáč, Látal - Valský, Melka, Strnad

Francouz - Posmyk, Kubát - Stříteský, Jareš - Kousalík, Brejčák - Gula, Zeman - Kafan, Hübl, Lukeš - Černý, Hanzl, Trávníček - Kubinčák, Baláž, Gerhát - Majdan, Smolka, Bojer

Do prvního přípravného utkání na ledě soupeře nastoupil Litvínov v téměř stejné sestavě jako v utkání s Kladnem doma, jen v obranných dvojicích si prohodili místo Brejčák se Zemanem a ve čtvrté útočné formaci nahradil zraněného Jurčíka Bojer. V prvním, vyrovnaném dějství zápasu, se prosadili jen jednou domácí. Verva nevyužila dvojnásobné vyloučení, za to ve druhé třetině se o rychlý obrat skóre postarali Kryštof Kafan a první brankou v litvínovském dresu Vladislav Baláž. V polovině utkání pak navýšil litvínovský náskok svým třetím gólem v přípravě Vojtěch Kubinčák. Pak se ještě z trestného střílení proti Cikánkovi prosadil Robin Hanzl. Domácí až v závěru třetiny snížili na 2:4 znovu Látalem. V závěrečné části už se ale proti Pavlu Francouzovi v brance hostí prosadit nedokázali, naopak při jejich power play Vojtěch Kubinčák upevnil svou pozici nejlepšího střelce týmu v přípravě pátým a svým čtvrtým gólem. Brankář Francouz ani ve svém třetím utkání v černožlutém dresu neinkasoval více než dvě branky. Ve čtvrtek míří Litvínov na turnaj na Slovensko.