Zápasy 03. 08. 2012, redakce

Slavia o gól úspěšnější

V prvním přípravném utkání Litvínova se Slavií se zrodil fotbalový výsledek 1:2. Domácí trenéři nechali odpočívat některé opory, naopak příležitost dostaly všechny nové tváře v kádru. Hosté vedli o dvě branky, domácí snížili a při závěrečné power play usilovali o vyrovnání.

přát., 03.08.2012, ZS Ivana Hlinky
logo HC Slavia Praha
HC VERVA Litvínov HC Slavia Praha
1 2

0:1, 1:1, 0:0

Francouz – Posmyk, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Havelka, Hora – Martynek, Hanzl, Jurčík – Kubinčák, Baláž, Pšurný – Majdan, Smolka, Gerhát – Kafan, Bojer, Zavřel. Nehráli: Kousalík, Hübl, Lukeš, Trávníček, Černý, Frolík

Kopřiva – Krejčík, Kuboš, Kučný, Kadlec, Kolařík, Beňovič, Dresler, Kempný – Pospíšil, Žejdl, Alinč, Jelínek, Klhůfek, Krenželok, Micka, Tomica, Poletín, Sklenář, Růžička, Stránský

Domácí nastoupili v černých dresech a v brance s Pavlem Francouzem, Slavia v „sešívaných“ bez reklam a s Kopřivou mezi třemi tyčemi. Slušnou návštěvu doplnilo i devět příznivců hostí. V první šanci zápasu se objevil ve 3. minutě Růžička, ale Francouz jeho střelu zblízka vyrazil vysoko nad. Za černé odpověděl z pravé strany Kafan. Otevřít skóre mohl v 6. minutě rychlý Gerhát, Kopřiva vyrazil a Smolka už se v nadějné pozici k dorážce nedostal. V 8. minutě si Francouz poradil se střelou Pospíšila, ale v 9. minutě nestačil na sraženou střelu Micky, při níž měl zakrytý výhled. Povzbuzená Slavia mohla vzápětí zvýšit Polanským, Francouz ale zasáhl skvěle, stejně jako minutu na to proti nájezdu Klhůfka. Ve 14. minutě pálil Hanzl, Kopřiva byl pozorný. V 17. minutě se do sebe ostře pustili Brejčák a Klhůfek a postarali se o velké vzrušení. Vyfasovali shodně 2+2 minuty za hrubost. V téže minutě fauloval Kadlec a v přesilovce měl první gól v Litvínově na holi Martynek. Hlavně ve druhé polovině početní výhody Verva dotírala na svatyni Pražanů, gólu se ale diváci až do přestávky nedočkali. Pár vteřin sirénou Francouz vychytal Pospíšila. Hned z prvního útoku ve druhé části nebezpečně prověřil novou akvizici v brance Severočechů Pospíšil. V signalizované výhodě pak upravil na 2:0 pro hosty Jelínek. První klasické přesilovky se Slavia dočkala po provinění Zavřela. Pěknou kombinaci zakončoval Sklenář, litvínovský gólman byl však na místě. Ve 27. minutě mohl snížit mladý Smolka. Vyloučení Hory hosté nepotrestali, v polovině utkání se bodyčekem Poletínovi blýskl Kubát a vzápětí musel Francouz znovu dokazovat své umění proti Mickovi. Aktivnější Slavii mohla přibrzdit jen střela Kubáta. Horův trest domácí přestáli a sami dostali příležitost ve 38. minutě po faulu Kučného. Do šance si vyjel Hanzl, ale jeho střela byla zblokována. Až 65 vteřin před koncem třetiny se diváci dočkali: švihem od modré čáry vypálil Stříteský a Kubinčák puk před Kopřivou tečoval – 1:2. Po poslední změně stran fauloval Jurčík, ale výhodu Slavie ukončil nedovolený zákrok Kadlece, takže se hrálo čtyři na čtyři. Na vylidněném ledě se bodyčekem Růžičkovi zaskvěl Zeman. Ofenzívnost obránců: ve 44. minutě těsně minul branku Posmyk, z protiútoku neuspěl Kučný. Kafanovu možnost zhatil hákováním Krejčík, Pražané se ale tentokrát ubránili bez větších problémů, stejně jako od 49. minuty, ve které poslal puk do hlediště Micka a tím zdržoval hru. V 52. minutě Kopřiva stěží vykopl pohotový pokus Jurčíka. V 56. minutě naopak dlouho hrozili Micka a spol, Francouz odolal. 2:21 min. před koncem si trenéři Jeřábek a Rosol vyžádali oddechový čas a po něm odvolali brankáře. Půl minuty na to poslali sudí ven Sklenáře, ale domácí ani zesílenou power play šest na čtyři nevyužili.