Zápasy - Dorost 11. 03. 2022, Šimon Kadeřávek

To byly nervy! Dorostenci přetlačili Mladou Boleslav v nájezdech a vyrovnali sérii

Na dvě stě fanoušků sledovalo zápolení litvínovských dorostenců. První trefa přišla až v závěru druhé třetiny, kdy slavili domácí, jenže bruslaři záhy vyrovnali. O výhře musely nakonec rozhodnout samostatné nájezdy, v nich měli více štěstí chemici a srovnali stav série na 1:1!

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 39. Šprynar (Tuhý), rozh. nájezd Peroutka

Branky a nahrávky BK Mladá Boleslav: 40. Mojsejev (Král, Steklý)

1:0, 1:1, 2:1

Vyštejn – Kurtin, Beneš

Tuhý – Síč, Vyhlídal, Bystřický, Prokeš, Dudáček, Kladivo – Ščislák, Horský, Dufek, Liška, Bednařík, Šprynar, Peroutka, Koky, Čermák, Čech.

Hora – Skok, Sypecký, Vochvest, Hlinský, Vlasák, Průšek – Šachl, Hasman, Hradec, Dobner, Steklý, Moyseyev, Král, Vítek, Gron, Šindelář, Lisler.

Poslední vzájemné utkání skončilo dominantním výhrou Mladé Boleslavi. Litvínovští dokázali na úvodní zápas série zapomenout a první třetina byla ve vyrovnaném duchu. Hrál se opatrný a disciplinovaný hokej, a tak nebylo k vidění ani jedno vyloučení. Co hráči nestihli v úvodní třetině, jako by chtěli dohnat v té druhé.

Ve 23. minutě putoval na trestnou lavici Vochvest, ale chemikům z toho branka nekápla. Naopak hosty dohnali, protože byl vyloučen útočník Čermák. Domácí oslabení zvládli, záhy si ho dokonce úspěšně zopakovali. První branka celého utkání padla v čase 38:05. Brankář Tuhý přihrál Janu Šprynarovi, který ukončil gólové čekání.

Jenže litvínovské vedení vydrželo jen chvíli, Nikita Mojsejev využil pasu Krále a srovnal krok. Od třetího dějství se čekalo drama, a fanoušci ho také dostali. Mančafty se vrátily ke hře z první třetiny. V samotném závěru fauloval Vlasák, a tak domácí vyrazili do prodloužení ve výhodě. Tu však nezužitkovali, branku neslavili ani hosté. O výhře tedy musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

Podobně jako na gól ve hře se čekalo i na zásah během penalt. Ve čtvrté sérii zavěsil Jan Peroutka, na druhé straně neměl štěstí Šindelář a Litvínov slavil výhru.