Zápasy - Dorost 13.03.2022
Autor: Šimon Kadeřávek

Prokletí mladoboleslavského ledu trvá. Dorost po vysoké prohře v play-off končí

Reportáž

Foto Reportáž
Díky úspěchu ze druhé zápasu Litvínov zdramatizoval celou sérii, a tak se o postupu rozhodovalo na ledě Středočechů. Během první třetiny slavili dvakrát domácí. Bruslaři přidali další zásahy i v následujících třetinách a chemické naděje v play-off končí.
13.3.2022
Mladá Boleslav, ŠKOENERGO Aréna
7:1
2:0, 3:0, 2:1

Ml.Boleslav

Hora – Skok, Sypecký, Vochvest, Hlinský, Kubíček, Vlasák, Průšek – Šachl, Hasman, Hradec, Steklý, Moyseyev, Král, Vítek, Gron, Šindelář, Lisler.

Litvínov

Tuhý (Kokhanin) – Soušek, Síč, Vyhlídal, Bystřický, Prokeš, Dudáček, Kladivo – Ščislák, Horský, Dufek, Liška, Bednařík, Šprynar, Peroutka, Koky, Čermák, Čech.

Branky a nahrávky

8. Gron (Šachl, Hradec), 18. Lisler (Vítek, Hradec), 24. Hradec (Hlinský, Vítek), 27. Vítek (Vlasák, Gron), 33. Moyseyev (Hradec), 41. Steklý (Král, Hlinský), 54. Vítek (Hradec, Lisler)
56. Prokeš (Bystřičký, Bednařík)

Statistiky

Rozhodčí:
Šmika – Kučera, Thuma
Vyloučení:

8:6

Využití:

4:2

V oslabení:

0:0

Diváci:

123

Střely na bránu:

48:17

Průběh zápasu:

7:0, 7:1

Vhazování vyznělo pro domácí, ti se jali okamžitě útočit. Jejich snaha ztroskotala na litvínovských obráncích. Hrálo se opatrně, protože jakákoliv chyba mohla vést ke gólu, a ten by tým přiblížil k vyřazení či postupu. Po třech minutách odbruslil na trestnou Dudáček, mladoboleslavská přesilovka se však nekonala, jelikož jeden z domácích pykal za nafilmovaný pád. Jednu z prvních šancí si připsal Sypecký, jeho pokus však Tuhý s klidem zlikvidoval. Na druhé straně zápolil Bystřický, ale jeho snaha nedopadla úspěchem.

Následovalo přečíslení domácích, které nastartoval Hradec. Kotouč putoval na hůl Šachla, ten následně vybídl ke skórování Stanislava Grona. Mladoboleslavský útočník mířil z levého kruhu přesně a zaznamenal úvodní gól. Litvínov chtěl srovnat, proti se postavil domácí tým a většina ataků skončila na hrané středního a útočného pásma. Více práce měl na druhé straně Tuhý, který musel řešit komplikovanou střelu Hradce. Následovala rychlá akce Průška, ale gólman chemiků zasáhl vyrážečkou. Ještě před odchodem do kabin slavili domácí znovu. Tentokrát zvedal ruce nad hlavu Oskar Lisler, jenž zužitkoval přihrávku zpoza branky.

Na začátku druhého dějství ozkoušel tvrdost Horových betonů Bystřický, domácí brankář ale nedal litvínovskému útočníkovi šanci. Na opačné straně kluziště kapituloval Tuhý, jehož překonal Vojtěch Hradec. Forvard šikovně tečoval ránu Hlinského. Dalšímu zásahu předcházelo vyloučení Šprynara. To totiž záhy potrestal Jakub Vítek, jenž se nejlépe zorientoval před Tuhým a doklepl kotouč za jeho záda.

Zatímco domácí hráli bez faulů, Litvínov se bez nich neobešel. Po držení Dudáčka zamířili hosté do čtyř a sen o dalším kole se postupně vzdaloval. Oslabení chemici sice zvládli, ale čtyři vteřiny po srovnání sil na ledě proměnil šanci Nikita Mojsejev. Realizační tým Severočechů reagoval a Tuhý zamířil na střídačku. Jeho místo zaujal Kokhanin. Čerstvý maskovaný muž musel řešit mladoboleslavský nápor. Litvínovští chtěli vstřelit alespoň jednu branku, ofenziva si však vylámala zuby na brankáři Horovi.

Třetí dějství poznamenal trest pro Bystřického a bruslaři poprvé v utkání překonali také Kokhanina. Král nabídl příležitost Vojtěchu Steklému, a ten neváhal. Další pasáž přinesla především trestné minuty, po tvrdém zásahu Bednařík zůstal na ledě ležet Vlasák. Na trestné se postupně vystřídalo celkem pět hráčů, pykali hosté i domácí. Litvínov si zahrál dvě přesilové hry v rychlém sledu, ale vymazání potupné nuly se nedostavilo.

Po neproměněné příležitosti se připomněli domácí a Jakub Vítek změnil utkání definitivně v exhibici. Pět minut před závěrečnou sirénou si nedovoleně počínal Skok, chemiků stačilo deset vteřin nato, aby se poprvé v zápase prosadili. Od modré vyslal dělovku Daniel Prokeš. To však bylo z obou stran všechno a Mladá Boleslav postoupila do dalšího kola.

Statistiky
# Jméno a příjmení P G A B +/- TM
17 Daniel Prokeš O 1 0 1 -2 0
21 Jakub Bednařík U 0 1 1 -2 2
15 Jaroslav Bystřický O 0 1 1 -1 6
29 Dominik Čech U 0 0 0 -3 0
28 Jaroslav Čermák U 0 0 0 -1 0
18 Petr Dudáček O 0 0 0 -3 4
11 Jan Dufek U 0 0 0 0 0
10 Dennis Horský U 0 0 0 -2 0
30 Jan Kladivo O 0 0 0 -3 2
27 Jindřich Koky U 0 0 0 -1 0
20 Jan Liška U 0 0 0 -1 0
24 Jan Peroutka U 0 0 0 -1 0
13 Lukáš Síč O 0 0 0 -1 0
4 Petr Soušek O 0 0 0 0 0
8 Martin Ščislák U 0 0 0 -1 0
23 Jan Šprynar U 0 0 0 -2 0
14 Radek Vyhlídal O 0 0 0 -1 2
Brankáři
# Jméno a příjmení Ink. Prům. Úsp.
2 Matias Kokhanin 2 4,44 87,5
1 David Tuhý 5 9,09 84,4
Tabulka

Tabulka bude zveřejněna se začátkem soutěže.

Kompletní tabulka
Konto našeho srdce 12.08.2022

Hlavní partner STEBAL pomohl Vítkovi z Ústí nad Labem

Čtyřletý Vítek Heřmánek trpí Downovým syndromem. Od narození podstupuje rehabilitace, ergoterapie, navštěvuje psychologa, logopeda a s rodiči chodí na hipoterapie, canisterapie, plavání a navštěvuje kroužky s dětmi kvůli socializaci.
Více >
Konto našeho srdce 28.07.2022

Honza Myšák s Kontem našeho srdce pomohli nevidomým a slabozrakým v Mostě

Oblastní pobočka neziskové organizace SONS v Mostě, které pomáhá nevidomým a slabozrakým klientům, se na nás obrátila s prosbou o obnovu jejich kancelářského vybavení. To stávající již po dlouhých letech dosloužilo, a proto nás kontaktovala paní Věra Metelková a požádala charitativní projekt Konto našeho srdce o pomoc.
Více >
Konto našeho srdce 20.07.2022

Metalboří přispělo malému bojovníkovi částkou 50 000 Kč

Spolek Metalboří přichystal na 25. června festival metalové hudby v Horním Jiřetíně, který by mohl pomoci tam, kde je třeba. Myšlenku propojili s Kontem našeho srdce a během koncertu se vybrala částka, kterou organizátoři dorovnali do částky 50 000 Kč.
Více >