Zápasy - Junioři 15. 02. 2022, Šimon Kadeřávek

Porážka regionálního rivala. Junioři zvítězili nad Chomutovem 5:1

Juniorku čekala další část sezony, po neúspěchu v základní části bojovala o umístění mezi 13. a 19. místem. V prvním kole nadstavby změřil Litvínov síly s Chomutovem. Na gól se čekalo až do poloviny klání a k radosti domácích fanouškům slavili chemici. Piráti sice obratem srovnali, ale domácí nakonec strhli vedení na svou stranu.

120

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 32. Postl (Slavík), 40. Skuhrovec (Baláž, Stehlík), 44. Slavík (Hocelík), 47. Vopat (Slavík), 59. Hocelík (Vopat, Kroupa)

Branky a nahrávky Piráti Chomutov: 37. Šilar (Ekrt)

1:0, 1:1, 5:1

Jechoutek, Kraval – Kokrment, Votrubec

Klika – Hora, Baláž, Kadár, Hocelík, Hák, Kroupa – Postl, Danielčák, Stehlík, Beran, Vopat, Maštalířský, Skuhrovec, Slavík.

Tuček – Janda, Hynek, Pöschl, Rykl, Badinka – Ekrt, Šugár, Šilar, Krasanovský, Cháb, Svoboda, Vostiňák, Döring, Badinka, Rindoš.

Během úvodních minut měli příležitost ke skórování hosté z Chomutova, protože Hák zamířil na trestnou lavici. Piráti se sice snažili, ale Kliku překonat nedokázali. Stejnou příležitost dostali také domácí chemici, ale ani domácí tým nedokázal faul pomstít gólem. Síť branky se rozvlnila až po polovině zápasu. Litvínov sice promarnil početní výhodu, ale v čase 31:29 poslal chemiky do vedení Ondřej Postl.

Poté šli Piráti znovu do oslabení, ale to jim vůbec nemuselo vadit, protože v nevýhodě slavili gól. Jeho autorem se stal útočník Tomáš Šilar. Po vyrovnání fauloval chomutovský Pöschl, i tentokrát zafungoval efekt vstřelené branky. Radost však zavládla na straně hráčů v černožlutých dresech. Pár chvil před druhou sirénou vrátil Litvínovu vedení David Skuhrovec.

Do třetího dějství vstoupili lépe sousedé z Chomutova, protože mezi časoměřiče si šel na dvě minuty odpočinout Baláž. Jenže chemici výtečně ubránili oslabení a po návratu beka na led přidali na tempu. Ovoce sklízeli o pár minut později, kdy zvedal ruce nad hlavu Marek Slavík. Útočník měl prsty i v další brance tentokrát přihrával Janu Vopatovi. Piráty v samotném závěru srážely vlastní fauly, domácí nechali dvě přesilovky bez odezvy, tu třetí využil Lukáš Hocelík