Zápasy - Junioři 08. 03. 2022, Lukáš Bolech

Junioři zdemolovali v severočeském derby Chomutov sedmi góly

Osmé kolo nadstavby o udržení DHL extraligy juniorů nabídlo derby mezi chomutovskými Piráty a litvínovskou Vervou. Hosté předvedli suverénní výkon a i díky hattricku Davida Skuhrovce zvítězili vysoko 0:7.

59

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 3. Skuhrovec (Stehlík, Maštalířský), 16. Vopat (Limanovský, Werner), 31. Háva (Werner, Balář), 32. Vopat, 38. Skuhrovec (Limanovský), 43. Beran (Špaček, Limanovský), 53. Skuhrovec (Maštalířský, Stehlík)

0:7

Kamil Hlinka, Jan Červenka — Jiří Ondráček, David Thuma

Tuček (Suk) – Petrásek (C), Cestr, Janda, Rykl – Ekrt, Šugár, Šilar, Krasanovský, Cháb, Svoboda (A), Vostiňák, Černý, Döring, Rindoš

Čermák (Klika) – Baláž, Hocelík, Hák, Werner, Kuchař, Háva – Postl, Danielčák, Stehlík (C), Beran, Vopat, Limanovský (A), Maštalířský, Špaček, Skuhrovec, Slavík

Litvínovští junioři šli zásluhou první branky Davida Skuhrovce do vedení již ve třetí minutě první třetiny. Kombinaci Prokopa Limanovského a Adama Wernera ze 16. minuty zakončil přesně Jan Vopat, který upravil skóre na rozdíl dvou branek.

Na 0:3 zvyšoval v polovině utkání obránce Jan Háva. Zanedlouho se dostal podruhé ke slovu Jan Vopat, jenž opět zvýšil spoluhráčům sebevědomí. Před druhou sirénou napodobil Jana Vopata David Skuhrovec a po asistenci Limanovského si také připsal druhou branku.

Z hlediska počtu střel na branku byla třetí třetina tou nejvyrovnanější. Na skóre to však poznat nešlo. David Čermák nepustil za svá záda jediný kotouč a na druhé straně ještě upravili podobu skóre Vít Beran a David Skuhrovec, který tak necelých osm minut před koncem završil hattrick.