Zápasy - Dorost 06. 01. 2022, Šimon Kadeřávek

Úspěšný vstup do nového roku a pátá výhra v řadě! Dorost porazil Rytíře 3:0

Litvínovské mladíky čekalo v bojích o vyřazovací část Kladno. Fanoušci se branky dočkali během úvodních minut, kdy se prosadil Čech. Mezi střelci figurovali pouze hráči domácího celku a Severočeši tak drží v nadstavbě neporazitelnost.

102

Branky a nahrávky Litvínov mládež: 5. Čech (Horský), 15. Maštalířský (Vyhlídal), 53. Tůma (Bednařík)

3:0

Kosnar – Gerát, Coubal

Tuhý (Kokhanin) – Vyhlídal, Síč, Bystřický (C), Prokeš, Kladivo, Dudáček, Mrázek – Čech (A), Horský, Maštalířský, Tůma, Raichl, Bednařík, Ščislák, Koky, Liška, Dufek.

Tuláček (Kozlík) – Rájek (A), M. Šátek, Marcinek, Pražák, J. Aschenbrenner, Svoboda, O. Šátek – Holub, Mejtský, Holeček, V. Aschenbrenner, Daníček, Kut, Kupčo, Petřík, Váňa, Hlaváček.

Oba týmy na sebe naposledy narazily v základní části, kdy Rytíři otočili z nepříznivého stavu 0:3 na konečných 6:5. Severočeši měli co oplácet, zároveň doufali v udržení stoprocentní výkonnosti v nadstavbě. Za body vykročili už v 5. minutě, kdy Horský přihrával Dominiku Čechovi, a ten překonal kladenského Tuláčka.

Rytíři nedokázali na inkasovanou branku reagovat a ještě více si zavařili, když musel na trestnou lavici Aschenbrenner. Domácí měli početní výhodu jen minutu, protože poté sudí zpozoroval, že Litvínov má na ledě o jednoho hráče navíc. Po opatrné pasáži hosté znovu faulovali a dokonce dvakrát, tudíž mladí chemici měli luxusní příležitost ve hře 5 na 3. Přesilovku zužitkoval Matěj Maštalířský a Severočeši šli do dvoubrankového trháku.

Druhé dějství změnu skóre nepřineslo, přestože hosté měli v polovině utkání k dispozici početní výhodu po faulu Vyhlídala. Další příležitost nastala dvacet vteřin před koncem třetiny. Na trestnou se poroučel Maštalířský. Rytíři však nedokázali proměnit ani přenesenou přesilovku. Když neudeřilo Kladno, zkusil štěstí Litvínov. Bednařík vybídl ke skórování Lukáše Tůmu, a ten se nemýlil. V posledních pěti minutách mohli Rytíři vymazat potupnou nulu, ale faul Vyhlídala pomstít nedokázali.