Zápasy - Dorost 11. 12. 2021, Šimon Kadeřávek

Dorostenci porazili Hvězdu Praha 4:1, dvěma góly se blýskl Šprynar

Litvínovské naděje čekalo poslední utkání tohoto kalendářního roku, soupeřem jim byla pražská Hvězda. O bodech se rozhodlo už v prvním dějství, kdy se dvakrát trefili hosté ze severu Čech. Hvězda se sice připomněla jednou brankou, poslední slovo ale řekli chemici díky Tůmovi.

45

Branky a nahrávky HC Hvězda Praha: 39. Jaroš (Topol, Roule)

Branky a nahrávky Litvínov mládež: 7. Černý (Maštalířský), 17. Šprynar (Tůma), 29. Šprynar (Bystřický, Bednařík), 42. Tůma (Prokeš)

0:3, 1:3, 1:4

Trnka – Karda, Stacho

Hrabák (Houdek) – Hulej, Jarabko, Richtr, Mrázek, Kubata (C) – Beňo, Dohnal, Jaroš, Janoušek, Doležel, Ivanovič, Roule, Niederhafner (A), Spěváček (A), Topol, Ducháček

Tuhý (Kokhanin) – Soušek, Síč, Vyhlidal, Bystřický (C), Prokeš, Dudáček, Kladivo – Ščislák, Horský, Dufek, Maštalířský, Liška, Bedanřík, Raich, Šprynar (A), Tůma, Čech

Vzájemné zápasy částečně mluví ve prospěch celku z hlavního města. Při posledním setkání totiž zvítězil 4:2. To Severočeši nechtěli dopustit a do nadstavbového duelu se pustili s vervou. Po šesti minutách hry nahrál Maštalířský Dominiku Čechovi. Produktivní útočník zapsal svou šestou trefu ve vyřazovací části hry. Následovaly krátké úseky, kdy si oba celky zahrály přesilové hry. Ani jeden ji nedokázal využít.

Hubené vedení se nelíbilo Janu Šprynarovi, a tak svou ranou poslal Litvínov do dvougólového trháku. V samotném závěru prvního dějství usedli na trestnou lavici dva hráči chemiků. Vyhlídal hákoval, Prokeš se provinil nesportovním chováním. Hvězda ale příležitost naservírovanou na zlatém podnose nevyužila. Pražané nejenom výhodu neproměnili, ale ihned po jejím konci faulovali.

Následovalo několik dalších nedisciplinovaností a hra se nepříjemně rozkouskovala. V polovině zápasu museli mezi časoměřiče dva hráči domácích. Litvínovu stačilo pouhých 40 vteřin na využití. A znovu u toho byl Jan Šprynar, k němuž kotouč doputoval od Bystřického. Vyhrocené klání pokračovalo a dvě minuty před druhou sirénou vymazali Pražané potupnou nulu. Tuhého překonal Vítězslav Jaroš.

Kdo tipoval, že vstřelená branka Hvězdu nakopne, toho usadil Lukáš Tůma. Hostující forvard využil vlahého přístupu a nepozornosti. V posledních minutách už gól nepadl a Litvínov se vrací domu s plným počtem bodů.