Zápasy - Dorost 14. 10. 2021, Šimon Kadeřávek

Drama se smutným koncem. Dorost padl na ledě pražské Hvězdy v prodloužení

Litvínovské naděje hledají formu, prozatím střídají výhru s porážkou. V posledním kole nedokázali navázat na vítězstvím s Kladnem, i když vstřelili první branku. Šťastnějším týmem byla nakonec pražská Hvězda, která přetlačila Litvínov v nastaveném čase.

9. kolo, 14.10.2021, Praha - Hvězda, Zimní stadion HC Hvězda Praha
logo HC Hvězda Praha
HC Hvězda Praha HC VERVA Litvínov
3p 2

0:1, 1:0, 1:1 – 1:0
  • Střely na branku

• Vyloučení

• Využití

• V oslabení

• Diváků

Branky a nahrávky HC Hvězda Praha: 32. Spěváček (Dohnal, Kubata), 49. Jarabko (Bartheldy, Jaroš), 61. Spěváček

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 18. Maštalířský (Peroutka), 54. Síč (Čech)

• Průběh zápasu

• Rozhodčí

Matoušek – Karda, Stacho

Forst – Hulej, Jarabko, Bartheldy, Richtr, Mrázek, Kubata, Beňo – Dohnal, Jaroš, Janoušek, Neuhausel, Ivanovič, Roule, Niederhafner, Spěváček, Topol, Ducháček.

Tuhý – Soušek, Síč, Vyhlídal, Bystřický, Prokeš, Dudáček, Kladivo – Ščislák, Horský, Maštalířský, Liška, Bednařík, Raichl, Šprynar, Peroutka, Koky, Čech.

Na první zásah se dlouho čekalo, protože oba brankáři předváděli velice dobré zákroky. Gólové mlčení prolomil Matěj Maštalířský, jemuž umně asistoval Peroutka. Hosté, posilnění úvodní trefou, vyrazili do druhého dějství. Domácí nabídli Litvínovu početní převahu, protože Bartheldy zbytečně hákoval.

Chemici výhodu nevyužili, v polovině utkání šli dokonce sami do čtyř. Pražané zavětřili šanci, kterou v čase 31:08 využil Vojtěch Spěváček. Prostřední dvacetiminutovku poznamenala další vyloučení, mezi časoměřiči se postupně vystřídali Kubata, Kladivo a Vyhlídal. Ani jeden tým se ale v přesilovce neprosadil.

Třetí část hry slibovala drama, štěstěna se nejdříve naklonila k domácím. Jan Jarabko tvrdou ranou překonal Tuhého. Z vedení se Hvězda dlouho neradovala, protože chemici potrestali nedisciplinovanost Ivanoviče. Vyrovnání zařídil Lukáš Síč. Hosté ještě v samém závěru přečkali dvě oslabení a utkání zamířilo do prodloužení. V nastaveném čase se podruhé prosadil Vojtěch Spěváček a zařídil svému týmu bonusový bod.