Zápasy - Dorost 17. 09. 2020, Ondřej Mach

Parádní obrat dorostu! Litvínov i přes špatný vstup ovládl derby proti Chomutovu

Ch o m u t o v - První utkání nové sezony má pro litvínovské dorostence vítězný konec. Černožlutí sice na ledě Pirátů po dvaceti minutách prohrávali o tři branky, nakonec ale zvítězili 6:3. Hattrickem se blýskl útočník Jan Šprynar.

1

Branky a nahrávky Piráti Chomutov: 4. Frollo (Kulich, Ekrt), 12. Kulich, 20. Ekrt (Kulich, Šilar)

Branky a nahrávky Litvínov mládež: 39. Šprynar (Čech, Filip), 39. Špaček (Bednařík), 47. Čech (Hora, Postl), 57. Šprynar (Postl, Čech), 59. Šprynar, 60. Bednařík (Postl)

3:0, 3:6

Zubzanda – Herles, Bláha

Tuček – Hynek, Frollo, Svoboda, Perný, Husinecký, Do. Badinka – Skrutek, Šilar, Kulich, Ekrt, Vostiňák, Mišovic, Mahmutovič, Da. Badinka, Novotný

Ešler – Vyhlídal, Filip, Hora, Kuchař, Zetek, Werner, Bystřický – Ščislák, Postl, Špaček, Bár, Beran, Bednařík, Čech, Šprynar, Pačan, Tůma

Domácí tým si sice vstup do utkání zkomplikoval rychlým vyloučením, přesto se vedení ujal jako první. Ve čtvrté minutě si do výhodné pozice najel Adam Frollo a jeho nahození zapadlo za litvínovského brankáře Ešlera. Piráti byli nadále aktivnější, zato chemici na ledě působili trochu zakřiknutým dojmem.

Chomutov svůj náskok navýšil v čase 11:10, kdy se po chybě hostujících obránců prosadil Jiří Kulich. Tlak domácích nepolevoval, o pár minut později zazvonila za Ešlerem tyč. Dobrý výkon chomutovských proměnil ve třetí gól Jan Ekrt, který si maskovaného muže Litvínova vychutnal povedenou kličkou do bekhendu.

Do druhé třetiny jakoby na straně hostů nastoupil jiný tým. Černožlutí byli daleko aktivnější a mnohem snadněji se dostávali do střeleckých příležitostí. Velkou překážkou byl v této fázi duelu domácí brankář Tuček, jenž předvedl několik opravdu dobrých zákroků.

Jeho kouzlo zlomil až necelé dvě minuty před druhou sirénou Jan Šprynar, litvínovský útočník z levého kruhu překonal Tučka rychlou střelou zápěstím. A čtyřiceti vteřin nato už mezi oběma týmy panoval rozdíl jediné branky, z protiútoku se totiž podařilo snížit Jiřímu Špačkovi

Poslední část hry slibovala rozuzlení napínavého zápasu. Navrch měli hosté, kteří si ve 46. minutě vynutili přesilovou hru za faul Mišovice. V přesilovce díky povedené teči vyrovnal Dominik Čech a v čase 56:06 dokonal obrat Jan Šprynar. V době, kdy měl přijít největší tlak Pirátů zasadili litvínovští svému protivníkovi další úder.

Nebo si ho vlastně zasadil sám, vlastní gól si totiž vstřelil obránce Perný. Branka byla připsána Janu Šprynarovi, který tak zkompletoval hattrick. Definitivní pojistku na vítězství chemiků dal trefou do prázdné klece Jakub Bednařík. Litvínovští dorostenci tak na ledě Chomutova vyhráli 6:3.

Piráti Chomutov

Kamil Koláček

„Všichni ví, že se zápas hraje šedesát minut, ne dvacet, dnes se to ukázalo v plné nahotě. První třetinu jsme odehráli tak, jak jsme chtěli, agresivně, do těla, přestříleli jsme soupeře, dali jsme góly. Bohužel, ve druhé třetině jsme polevili. Mysleli jsme si, že to odehraje jedna lajna a to se samozřejmě nestalo. Nějaké šance jsme si vytvořili, ale třetina byla vyrovnaná. Ve třetí třetině tam už byla křeč, která vyvrcholila vlastním gólem. Hru bez brankáře jsme si chtěli více méně pouze vyzkoušet, protože šance na vstřelení dvou gólů během pár desítek vteřin byla malá. Bohužel to nám také nevyšlo. Můžu akorát pogratulovat soupeři, který hrál alespoň čtyřicet minut, což je více než dvacet.“

Litvínov mládež

Radek Mrázek

„Dnes jsme nastoupili trochu zakřiknutí. Po první třetině jsme si s klukama museli pár věcí vyříkat. Zvýšeným pohybem a bojovností si myslím, že jsme naprosto zaslouženě vyhráli.“